Wycieczka szkolna do Warszawy

  • FunEscape - wyprawa w nieznane

    Wybrać się na dno oceanu, wydostać z bezludnej wyspy, uratować świat przed nieuchronną, jak się wydaje, zagładą... Wszystko to brzmi jak wstęp do kolejnego filmu, który ma porwać Twoją wyobraźnię i zachwycić kosztującymi miliony dolarów efektami specjalnymi. Tak powszechne, że aż nudne... A co, gdyby w taką historię wejść samemu? A w zasadzie nie samemu, tylko wciągnąć w nią rodzinę, przyjaciół, a może wysłać pół klasy w inny wymiar? Jedyne co potrzeba to włączyć w sobie nieznaczne pokłady wyobraźni, dziecięcej chęci zabawy i wybrać się do jednego z coraz bardziej popularnych escape roomów. Wybraliśmy się do FunEscape w Warszawie i... złapaliśmy bakcyla...

  • FunEscape Escape Room

     

    FunEscape to największe w Europie i najbardziej zaawansowane technologicznie centrum Escape Roomów w Polsce. W ciągu kilku miesięcy od powstania, nasze pokoje zdobyły uznanie największych „escape room-owych wyjadaczy", i jednogłośnie zostały okrzyknięte najlepszymi tego typu pokojami w Polsce.

  • Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie

     

    Muzeum Fryderyka Chopina sprawuje pieczę nad największą na świecie, niezwykle zróżnicowaną kolekcją chopinianów – pamiątek związanych z życiem i twórczością kompozytora – która liczy ponad 7500 obiektów. 

  • Muzeum Plakatu w Wilanowie Muzeum Plakatu w Wilanowie

    4 czerwca 1968 roku otworzone zostało pierwsze na świecie Muzeum Plakatu w Wilanowie jako Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie. Przedsięwzięciu temu patronował ówczesny Dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie prof. Stanisław Lorentz, przekazując jednocześnie ze zbiorów muzealnych kilkaset plakatów, które stały się zalążkiem kolekcji. 

  • Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego

    Priorytetową działalnością Muzeum są badanie i ochrona dziedzictwa pradziejowego na terenie zachodniego Mazowsza, ze szczególnym uwzględnieniem Mazowieckiego Centrum Metalurgicznego. Szczególną troską otaczamy wszelkie działania mające na celu zachowanie tradycji, pamięci oraz dziedzictwa kulturowego. 

  • Plan Filmowy | 70 Lat WFDiF

    Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych zaprasza do wzięcia udziału w wyjątkowym projekcie „Plan Filmowy |70 Lat WFDiF”. 

    Zainspirowani wspaniałą historią Wytwórni, w której powstawały Kroniki Filmowe, wyprodukowano wiele znakomitych dokumentów, filmów fabularnych i spektakli Teatroteki, w jubileuszowym dla WFDiF roku 70-lecia istnienia, stworzyliśmy przestrzeń będącą oryginalnym i inspirującym połączeniem niezwykłej ekspozycji scenograficznej oraz jednego z najnowocześniejszych systemów edukacyjnych. Projekcja VR pozwala każdemu uczestnikowi na wyjątkową wyprawę na plan filmowy jednej z produkcji WFDiF i przyjrzenie się z bliska pracy ekipy podczas powstawania kolejnych ujęć.

  • Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza

    Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie to jedna z najważniejszych scen dramatycznych na teatralnej mapie Polski. 

  • Teatr Studio Buffo

    STUDIO BUFFO sp. z o. o.. powstało w 1992 roku. Powołało je dwóch artystów: Janusz Stokłosa – kompozytor (prezes), Janusz Józefowicz – reżyser i choreograf (dyrektor artystyczny). Postanowili oni założyć niezależny teatr by choć w części uchronić odnoszący spektakularny sukces zespół musicalu METRO, który od dnia premiery korzystał z obcych scen, a nad którym zawisła groźba rozwiązania. 

  • Teatr Syrena

    Teatr Syrena został założony w 1945 roku w Łodzi przez satyryka Jerzego Jurandota. W 1948 roku teatr przeniósł się do stolicy i zajął lokal po przedwojennej ujeżdżalni przy ulicy Litewskiej 3, gdzie mieści się do dzisiaj.