Akwarium Gdyńskie

Akwarium Gdyńskie to dość nietypowy ogród zoologiczny, którego wszyscy podopieczni związani są ze środowiskiem wodnym, a cała powierzchnia zamknięta jest w bryle jednego budynku.

Jednak pomimo tej wyjątkowości Akwarium spełnia wszystkie funkcje ogrodu zoologicznego, w tym jedną z ważniejszych – edukację przyrodniczą. W prowadzonym tutaj Centrum Edukacji organizowane są zajęcia dla grup szkolnych, w których co roku udział bierze około 40 tysięcy dzieci. Dzięki tak wielkiej skali oddziaływania Akwarium jest unikatowym ośrodkiem edukacji morskiej w skali kraju. Wyjątkowość lekcji, które poświęcone są środowisku przyrodniczemu, chemii wody, ekologii, ochronie bioróżnorodności i zmianom klimatu, polega m.in. na indywidualnym podejściu do grup. Zajęcia dostosowywane są nie tylko do wieku uczestników, ale też do tego w jaki sposób odbierają oni świat. Dzięki temu stałymi beneficjentami warsztatów są także osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Ponadto organizowane są szkolenia dla takich grup zawodowych jak nauczyciele, przewodnicy turystyczni oraz pracownicy służby celnej, które dostarczają aktualnej wiedzy przyrodniczej oraz uwrażliwiają na problemy środowiskowe.

Akwarium prowadzi również upowszechnianie wiedzy przyrodniczej dla szerokiej publiczności, poprzez liczne wydarzenia edukacyjne organizowane w przestrzeni miejskiej oraz projekty prowadzone we współpracy krajowej i międzynarodowe. 

Oferta edukacyjna dla uczniów:

Zajęcia dla grup szkolnych realizowane są w wyposażonych w mikroskopy salach laboratoryjnych. Uczniowie badając eksponaty i preparaty, przygotowane odpowiednio do wybranego tematu, dzięki własnej pracy poznają lepiej zwierzęta morskie oraz zależności zachodzące w tym ekosystemie. Tematy związane z ochroną powietrza i zasobów wody prowadzone są również przy życiu sprzętu laboratoryjnego, dzięki czemu młodzież uczy się zasad pracy w laboratorium chemicznym. Wybrane tematy prowadzone są na terenie portu jachtowego i plaży miejskiej oraz na pokładzie kutra hydrograficznego podczas rejsów po Zatoce Gdańskiej. Oprócz kilkudziesięciu opracowanych tematów przygotowujemy lekcje specjalne, po konsultacjach z wychowawcami. Tym sposobem stałymi gośćmi Akwarium są również uczniowie niedosłyszący, niedowidzący oraz z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Zajęcia prowadzimy również w języku angielskim. Tematyka zajęć jest szeroka, od biologii Morza Bałtyckiego, po warsztaty dedykowane rekinom, rafom koralowym, dżunglii amazońskiej, czy tematy związane z chemią wody i ochroną atmosfery. 


Oferta edukacyjna dla przedszkolaków:

Zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym prowadzone są w formie edukacji przez zabawę i dobrane do wieku uczestników. Na zajęcia składają się zabawy ruchowe, taniec, zadania plastyczne, a w przypadku wybranych tematów wyjście w teren z lornetkami. Takie warsztaty pozwalają zdobyć wiedzę o świecie morskim w przyjazny i ciekawy sposób, a prowadzone są w kolorowej, przystosowanej do tego Sali Przedszkolnej. Zajęcia prowadzone są również w języku angielskim. Tematy zajęć: 1. Mieszkamy nad Bałtykiem 2. Barwne życie na rafie koralowej 3. Mroźny świat pingwinów a królestwo niedźwiedzia polarnego 4. W amazońskiej dżungli 5. Niezwykli mieszkańcy oceanu 6. Ptaki – przedszkolaki 7. Z ekologią na Ty... 

Galeria zdjęć:

Fotografie: Akwarium Gdyńskie Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Akwarium Gdyńskie Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego

Aleja Jana Pawła II 1 81-345 Gdynia

Telefon kontaktowy:

+48 587326601

Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www:

http://www.akwarium.gdynia.pl  

Parking dla autobusów:

brak informacji

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

Bilet normalny (indywidualny): 24 zł

Bilet ulgowy 16 zł

Bilet grupowy: prosimy o kontakt z kasą.

 

Cennik zajęć:
Prezentacje multimedialne: 100 zł. Maksymalna liczba uczestników 50

Zajęcia laboratoryjne: 150 zł. Maksymalna liczba uczestników 24-28

Zajęcia przedszkolne: 150 zł. Maksymalna liczba uczestników 30

Zajęcia terenowe: 150-200 zł. Maksymalna liczba uczestników 24-28.

Cennik przewodników:

brak informacji

Minimalny czas zwiedzania: brak informacji

 

Maksymalny czas zwiedzania:

brak informacji

Godziny i dni otwarcia:

codziennie od 10:00 do 17:00

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół:

informacje w opisie

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych: brak
Stałe ekspozycje:

brak informacji

Planowane wydarzenia:

Brak informacji

 

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA