Mazowieckie

czwartek, 05 kwiecień 2018 13:51

Plan filmowy dla zwiedzających - projekt edukacyjny WFDIF

Oceń ten artykuł
(8 głosów)
Plan filmowy dla zwiedzających - projekt edukacyjny Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych Plan filmowy dla zwiedzających - projekt edukacyjny Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych to jedna z najstarszych i najlepiej rozpoznawalnych instytucji w Polsce. Została założona w 1949 roku, na początku jako ośrodek produkcji filmów dokumentalnych i Polskiej Kroniki Filmowej. Powstały tu słynne polskie dokumenty i setki odcinków PKF.

Wkrótce jednak Wytwórnia stała się niezwykle ważnym ośrodkiem produkcji filmów fabularnych. Na halach, w montażowniach i laboratoriach WFDiF powstały słynne filmy Andrzeja Wajdy, Jerzego Antczaka, Krzysztofa Zanussiego, Krzysztofa Kieślowskiego, Jerzego Hoffmana. 
Obecnie WFDiF jest wiodącym producentem polskich filmów fabularnych i dokumentalnych. 

Od 2013 roku Wytwórnia tworzy i realizuje także projekty edukacyjne. Dzięki potencjałowi zaplecza filmowego oraz współpracy z czołowymi twórcami i specjalistami filmowymi, prowadzone przez Wytwórnię przedsięwzięcia edukacyjne mają wysoki poziom merytoryczny. Edukacja w miejscu, które w ciągu ponad pół wieku swojej historii skupiło najwybitniejszych twórców polskiego kina, dziś przyciąga i kształtuje także odbiorców sztuki filmowej. 

Projekt PLAN FILMOWY to niezwykła opowieść o pracy filmowców i o powstawaniu dzieła filmowego. Wyjątkowa scenografia, kostiumy i rekwizyty przenoszą zwiedzających w czasie i pozwalają poczuć atmosferę miejsca, w którym na co dzień pracują twórcy filmowi. Narracja ścieżki zwiedzania prowadzi przez kolejne etapy powstawania filmu przybliżając najciekawsze aspekty produkcji filmowej. Przestrzeń PLANU FILMOWEGO wyposażona została w nowoczesne multimedia. 

PLAN FILMOWY w III edycji składa się z dwóch części - scenograficznej i kostiumowej 

Wchodząc do części scenograficznej zwiedzający mogą zobaczyć dekoracje wykreowane przez twórców filmowych - prawdziwie królewską ucztę, salę tronową, królewską sypialnię oraz filmowe lochy. Podczas projekcji na goglach VR każdy może przenieść się w plener na plan, by z bliska przyjrzeć się pracy ekipy filmowej i nagrywaniu kolejnych ujęć. 
PLAN FILMOWY scenografia: https://vimeo.com/258590295    

W części dotyczącej kostiumów ścieżka prowadzi do pracowni kostiumografa opowiadając o powstawaniu kostiumów. Zwiedzający mogą sprawdzić się w zadaniach z filmowej garderoby i przymierzy wybrane kostiumy historyczne. W strefie projekcyjnej prezentowane są materiały making of. 
PLAN FILMOWY kostiumy: https://vimeo.com/258579328  

Wizyta na PLANIE FILMOWYM dla zwiedzających to niepowtarzalna okazja by zetknąć się ze światem filmu i zobaczyć go z perspektywy filmowców pracujących w dobrze zorganizowanym zespole. To także wprowadzenie w fascynujący każdego wielbiciela kina świat tajników realizacji dzieła filmowego.

Galeria zdjęć:

Źródło: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
ul. Chełmska 21, 00-724 Warszawa

Telefon kontaktowy: 22 559 32 06, 22 559 32 28
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Adres www:

http://www.wfdif.pl/pl/plan-filmowy-dla-zwiedzajacych 

Parking dla autobusów:

Tak. Parkingi płatne na terenie WFDiF.

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

Opłaty podstawowe - zwiedzanie PLANU FILMOWEGO (III edycja): 

30 zł od osoby - grupy 11 - 30 osób 
40 zł od osoby - grupy 11 - 30 osób (oprowadzanie w języku angielskim) 

300 zł za grupę - grupy 4 - 10 osób 
400 zł za grupę - grupy 4 - 10 osób (oprowadzanie w języku angielskim)

Cennik przewodników: brak info
Minimalny czas zwiedzania: 2 godz. 15 min
Maksymalny czas zwiedzania:

2 godz. 30 min

Godziny i dni otwarcia:

poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota 
informacje na stronie: 
http://www.wfdif.pl/pl/godziny-otwarcia 

Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja terminu i godziny zwiedzania. 

Rezerwacje: 22 559 32 06, 22 559 32 28 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół:

Aktualne informacje dotyczące warsztatów dostępne są na stronie: 
http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/warsztaty-filmowe  

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych: Projekt PLAN FILMOWY stworzony został z myślą o wspieraniu realizacji m.in. programów szkolnych w zakresie elementów dotyczących edukacji filmowej, posiada także cechy ponadprzedmiotowe z zakresu edukacji historycznej, medialnej, kulturalnej i artystycznej. 
Działania projektu skierowane są do uczniów szkół podstawowych (od IV klasy), ponadpodstawowych, a także studentów, grup rodzinnych i seniorów oraz osób indywidualnych. 

Zwiedzanie PLANU FILMOWEGO ma formę aktywnych zajęć i odbywa się zawsze pod kierunkiem osoby oprowadzającej.
Stałe ekspozycje:

brak informacji

Planowane wydarzenia:

brak informacji

 

Reklama

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 styczeń 2019 08:59

Artykuły powiązane

  • Magurski Park Narodowy Magurski Park Narodowy
    Magurski Park Narodowy znajduje się na granicy województw małopolskiego i podkarpackiego w samym sercu Beskidu Niskiego. Swoim zasięgiem obejmuje górne dorzecze Wisłoki oraz pasmo Magury Wątkowskiej.  To ponad 19 tysięcy hektarów wspaniałego górskiego krajobrazu, w 90% pokrytego gęstym lasem, który zamieszkują m. in. niedźwiedzie, wilki, rysie, łosie i orły. 
  • Interaktywne Centrum Pszczelarstwa - APILANDIA Interaktywne Centrum Pszczelarstwa - APILANDIA
    Interaktywne Centrum Pszczelarstwa APILANDIA to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie w tak profesjonalny sposób promujemy temat pszczół i tajniki ich życia. W naszym Centrum gościmy wycieczki z całej Polski - są to głównie grupy szkolne, wyjazdy kolonijne a także grupy turystyczne z pobliskich Papieskich Wadowic; odwiedzają nas całe rodziny. W niesamowity sposób połączyliśmy tutaj ze sobą historię i nowoczesność; tradycję i innowację.

21 Chełmska
Warszawa, mazowieckie.
Polska ,00-724
+48 22 841 12 13
poniedziałek: 08:00–16:00,wtorek: 08:00–16:00,środa: 08:00–16:00,czwartek: 08:00–16:00,piątek: 08:00–16:00,sobota: Zamknięte,niedziela: Zamknięte

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

Małe Licho i tajemnica Ni...

on 24 luty 2019
Małe Licho i tajemnica Niebożątka - recenzja

W pewnym bliżej nieokreślonym miejscu, przy ulicy którą na pewno każdy z Was kiedyś szedł,...

Serce na sznurku - recenz...

on 04 styczeń 2019
Serce na sznurku - recenzja

Książka "Serce na sznurku" Małgorzaty Domagalik, to historia dwójki bohaterów, niedźwiedzia polarnego Ksawerego oraz małej...

Summoner: Bitwa - Recenzj...

on 30 sierpień 2018
Summoner: Bitwa - Recenzja

Dzisiaj mamy prawie wszystko: smartfony, tablety, komputery, telewizję, X-boxy itd. Niestety nie mamy najważniejszego: magii...

Buntowniczka z pustyni. R...

on 24 luty 2018
Buntowniczka z pustyni. Recenzja

Amani, sierota mieszkająca z wujem, ciotką, kuzynami i kuzynkami od lat chce uciec z zabitej...

« »
© 2015-2019 podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation