piątek, 15 wrzesień 2017 09:29

Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza zaprasza wycieczki szkolne Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza zaprasza wycieczki szkolne
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie to jedna z najważniejszych scen dramatycznych na teatralnej mapie Polski. 

Obecnie w Ateneum działają 3 sceny: Scena Główna, Scena 61 i Scena na Dole. W gronie aktorów zobaczyć można m.in. Teresę Budzisz-Krzyżanowską, Julię Kijowską, Agatę Kuleszę, Marzenę Trybałę, Magdalenę Zawadzką, Piotra Fronczewskiego, Artura Barcisia, Grzegorza Damięckiego, Marcina Dorocińskiego, Tomasza Schuchardta, Krzysztofa Tyńca czy Marian Opanię. Sceną na Dole od lat kieruje znany autor kabaretów i poeta Andrzej Poniedzielski, który występuje tu regularnie w towarzystwie Artura Andrusa i spontanicznie zapraszanych aktorów Ateneum oraz gości specjalnych. 

Powstałym w 1928 roku Teatrem Ateneum kierowali tak zasłużeni dla polskiego teatru artyści jak Stefan Jaracz, Leon Schiller, Janusz Warmiński, Gustaw Holoubek, Izabella Cywińska, Andrzej Domalik i Tadeusz Nyczek. 

Od sezonu 2017/2018 dyrektorem Ateneum jest Paweł Dangel. 

Galeria zdjęć:Fotografie: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza

Jaracza 2, 00-378 Warszawa

Telefon kontaktowy:

785 502 201

Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www:

www.teatrateneum.pl 

Parking dla autobusów:

Brak

Godziny i dni otwarcia:

Kasa Teatru otwarta codziennie, w poniedziałki między 10.00 a 17.00, od wtorku do niedzieli między 11.00 a 19.00 lub do godziny rozpoczęcia spektaklu. Przerwa między 14.30 a 15.00.

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

Prosimy o indywidualny kontakt z Biurem Obsługi Widzów w celu przedstawienia oferty dla szkół. 

Planowane wydarzenia:

Brak informacji

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 styczeń 2020 14:10

Artykuły powiązane

  • Muzeum Emigracji w Gdyni Muzeum Emigracji w Gdyni
    Muzeum Emigracji w Gdyni znajduje się w samym sercu gdyńskiego portu. To właśnie tutaj znajdował się niegdyś Dworzec Morski. Wybudowany w dwudziestoleciu międzywojennym budynek, to nie tylko wspaniały przykład architektury modernistycznej, ale i unikatowe miejsce na mapie Polski – miejsce, w którym zaczynała się podróż.
  • Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach
    Muzeum Motoryzacji w Otrębusach posiada kolekcje ponad 300 zabytkowych pojazdów dziś już niespotykanych na naszych drogach. Jest to największa placówka tego typu w Polsce, początek kolekcji sięga lat 70-tych.Placówka w Otrębusach istnieje od 1995 roku a w 2001 roku muzeum wpisano w rejestr Państwowych muzeów. Wśród eksponatów są wyselekcjonowane samochody osobowe, ciężarowe, autobusy, samoloty, wózki dziecięce, rowery, motocykle, a także sprawne czołgi, które brały udział w filmie Czterej Pancerni i pies.

2 Jaracza
Warszawa, mazowieckie.
Polska ,
+48 22 625 24 21