Świętokrzyska Polana

Oceń ten artykuł
(13 głosów)
Kompleks Świętokrzyska Polana zaprasza wycieczki szkolne Kompleks Świętokrzyska Polana zaprasza wycieczki szkolne
  Świętokrzyska Polana to nowe miejsce na turystycznej mapie Polski. Położony na terenie Suchedniowsko-Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego w Chrustach (gm. Zagnańsk) koło Kielc, na polanie w głębi lasu, stanowi doskonałe miejsce do wypoczynku, zabawy i aktywnego spędzania czasu.

Położenie w sercu Gór Świętokrzyskich, bogata oferta noclegowa i gastronomiczna oraz różnorodność atrakcji sprawiają, że jest to idealne miejsce do wypoczynku, turnusów zdrowotnych, obozów, kolonii, zimowisk, imprez firmowych i rodzinnych. Zapraszamy także na jednodniowe wycieczki edukacyjne, połączone z ciekawymi warsztatami oraz wycieczki rekreacyjne. Każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie.

W skład obiektu wchodzą:
- Akwaria Oceanika, czyli zespół wielkoformatowych akwariów z setkami gatunków ryb i wodnych stworzeń z wód rzek, jezior, mórz i oceanów z całego świata;
- Park Miniatur Świętokrzysko to miejsce, które przeniesie każdego w niezwykłą podróż po zabytkach Ziemi Świętokrzyskiej. Zamki i obiekty obronne, zabytki sakralne oraz zabytki techniczne;
- Kraina Zabawy – dmuchańce, aquaroller , łódeczki, eurobangee;
- Polanika – noclegi, rehabilitacja, basen, hipoterapia, alpakoterapia, warsztaty dla dzieci i młodzieży;
- Lipowy Dwór – gastronomia, sale konferencyjne , bankiety imprezy.

Oferta edukacyjna dla dzieci:

Dmuchańce
W Krainie Zabawy znalazło się kilka wielkich dmuchanych atrakcji, część dla młodszych i część dla starszych dzieci oraz karuzela z ośmiornicą.

AQUAROLLER
Tu sprawdzisz, czy łatwo jest chodzić po wodzie, zrobisz salto, spróbujesz swych sił w bieganiu w Aquarollerze. Wielki pompowany walec zapewnia pełne bezpieczeństwo przy upadku i miękkie lądowanie.

ŁÓDECZKI
To świetna zabawa na gorące, letnie dni. Kolorowe łódeczki napędzane siłą mięśni dzieci pływają w basenie z płytką, chłodną wodą. Wyścigi i relaks na wodzie dostarczają mnóstwa emocji i z pewnością spodobają się każdemu.

EUROBUNGEE
Na najbardziej odważnych czeka 8-metrowe eurobungee, na którym można skakać na wysokość nawet 11 metrów. Salta wykonywane w powietrzu gwarantują niezapomniane emocje.

OCEANIKA
Oceanika to miejsce, w którym każdy miłośnik wodnego życia znajdzie coś interesującego i zobaczy stworzenia, na co dzień niedostępne.
Zgromadzono tu zwierzęta i rośliny z wód rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata, podzielone według miejsca ich występowania.

Warsztaty Entomologiczne.
Podczas warsztatów edukacyjnych można zobaczyć jak wyglądają największe, najpiękniejsze, najdziwniejsze motyle, chrząszcze, pająki, pluskwiaki, ważki, modliszki, karaczany i inne owady.

Warsztaty z Alpakami.
Na grupy czekają nasze wspaniałe alpaki, które będzie można nakarmić, pogłaskać i lepiej poznać. Alpaki to z natury łagodne i delikatne stworzenia, dlatego
świetnie nadają się do pracy nawet z najmłodszymi dziećmi.

Fotografie: Świętokrzyska Polana

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Kompleks Świętokrzyska Polana,
Chrusty, Ul. Laskowa 95, 26-050 Zagnańsk.

Telefon kontaktowy:

577 061 601

Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www:

www.swietokrzyskapolana.pl 

Parking dla autobusów:

Tak

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

Link do cennika

Cennik przewodników:

Bezpłatnie

Minimalny czas zwiedzania:

40 minut - 1 atrakcja

Maksymalny czas zwiedzania:

50 minut - 1 atrakcja

Godziny i dni otwarcia:

Godziny otwarcia dla grup: od wtorku do niedzieli 10-18

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

Rozbudowana infrastruktura i doskonałe położenie w samym sercu Gór Świętokrzyskich czynią z tego miejsca przestrzeń relaksu, rekreacji i doskonałej zabawy. Zorganizowana u nas zielona szkoła, czy zaplanowane wycieczki szkolne zagwarantują najmłodszym moc atrakcji oraz idealne warunki do zabawy i nauki. Spokój i ciszę oraz perfekcyjną opiekę znajdą tu turyści zdrowotni, poszukujący odpowiednich warunków, by nabrać sił w trakcie rehabilitacji. Wyjątkową atrakcję na skalę krajową stanowią wielkie akwaria Oceanika ze zwierzętami wodnymi z całego świata. Nasz obiekt stanowi także fantastyczne miejsce dla głodnych wiedzy podróżników, którzy lubią poznawać historię odwiedzanych miejsc. Park miniatur pozwoli im odkryć tajemnice najważniejszych budowli regionu, a dogodne położenie kompleksu zapewnia świetne warunki do zwiedzania okolicznych miast i miasteczek.

Stałe ekspozycje:

- Oceanika - największy obiekt Kompleksu Świętokrzyska Polana, czyli zespół wielkoformatowych akwariów z setkami gatunków ryb i wodnych stworzeń z wód rzek, jezior, mórz i oceanów z całego świata. 
- Park Miniatur czynny cały rok w zależności od warunków pogodowych.

Planowane wydarzenia:

brak informacji

 

Ostatnio zmieniany środa, 16 sierpień 2023 07:14
REKLAMA