poniedziałek, 08 maj 2017 08:58

Świętokrzyska Polana

Oceń ten artykuł
(9 głosów)
Kompleks Świętokrzyska Polana zaprasza wycieczki szkolne Kompleks Świętokrzyska Polana zaprasza wycieczki szkolne
Świętokrzyska Polana to nowe miejsce na turystycznej mapie Polski. Położony na terenie Suchedniowsko-Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego w Chrustach (gm. Zagnańsk) koło Kielc, na polanie w głębi lasu, stanowi doskonałe miejsce do wypoczynku, zabawy i aktywnego spędzania czasu. 

Położenie w sercu Gór Świętokrzyskich, bogata oferta noclegowa i gastronomiczna oraz różnorodność atrakcji sprawiają, że jest to idealne miejsce do wypoczynku, turnusów zdrowotnych, obozów, kolonii, zimowisk, imprez firmowych i rodzinnych. Zapraszamy także na jednodniowe wycieczki edukacyjne, połączone z ciekawymi warsztatami oraz wycieczki rekreacyjne. Każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. 

W skład obiektu wchodzą: 
- Akwaria Oceanika, czyli zespół wielkoformatowych akwariów z setkami gatunków ryb i wodnych stworzeń z wód rzek, jezior, mórz i oceanów z całego świata; 
- Park Miniatur Świętokrzysko to miejsce, które przeniesie każdego w niezwykłą podróż po zabytkach Ziemi Świętokrzyskiej. Zamki i obiekty obronne, zabytki sakralne oraz zabytki techniczne; 
- Kraina Zabawy – dmuchańce, park linowy, łódeczki, gold eurobangee; 
- Polanika – noclegi, rehabilitacja, basen, hipoterapia, warsztaty dla dzieci i młodzieży; 
- Lipowy Dwór – gastronomia, sale konferencyjne , bankiety imprezy.

Oferta edukacyjna dla dzieci: 

Warsztaty Entomologiczne.  Podczas warsztatów edukacyjnych można zobaczyć jak wyglądają największe, najpiękniejsze, najdziwniejsze motyle, chrząszcze, pająki, pluskwiaki, ważki, modliszki, karaczany i inne owady. Prócz prawdziwych wypreparowanych owadów nie zabraknie tych żywych umieszczonych w specjalnie do tego przygotowanych terrariach. Zasadniczą rolę odgrywa u nas edukacja. Dlatego zwiedzaniu wystawy towarzyszy przewodnik, który w ciekawy sposób opowiada o tym co u nas zobaczycie. Czy warto nas odwiedzić? Musimy sobie najpierw zadać pytanie co właściwie wiemy o owadach. Dla nas owady są w zasadzie utrapieniem, z którym walczymy na wszelkie możliwe sposoby, lecz zanim wypowiemy wojnę każdemu napotkanemu robaczkowi, może warto by dowiedzieć się o nich czegoś więcej bo przecież stanowią najliczniejszą grupę zwierząt na świecie, a życie bez nich w obecnym kształcie było by praktycznie niemożliwe.

Fotografie: Świętokrzyska Polana - Medical Resort

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Świętokrzyska Polana - Medical Resort

Chrusty, ul. Laskowa 95 26-050 Zagnańsk

Telefon kontaktowy:

881-088-522

Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www:

www.swietokrzyskapolana.pl 

Parking dla autobusów:

Tak

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

- Oceanika - 28 zł
- Warsztaty Entomologiczne - 12 zł
- Pakiet dla grup szkolnych (Oceanika, Park Miniatur, Kraina Zabawy i Warsztaty Entomologiczne) - 64 zł
- Kraina Zabawy - 39 zł
- Park Linowy - 20 zł

Cennik przewodników:

Bezpłatnie

Minimalny czas zwiedzania:

40 minut - 1 atrakcja

Maksymalny czas zwiedzania:

50 minut - 1 atrakcja

Godziny i dni otwarcia:

Godziny otwarcia dla grup: 10.00 -18.00 od poniedziałku do niedzieli.

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół:

Kompleks Świętokrzyska Polana to nie tylko nowy obiekt na turystycznej mapie Polski, ale także nowoczesna baza edukacyjna z profesjonalnym zapleczem dydaktycznym. 
Zapraszamy na : 
- interaktywne warsztaty entomologiczne 
- warsztaty z historii i geografii regionu świętokrzyskiego 
- pobyty edukacyjne w ramach zielonej szkoły

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

Rozbudowana infrastruktura i doskonałe położenie w samym sercu Gór Świętokrzyskich czynią z tego miejsca przestrzeń relaksu, rekreacji i doskonałej zabawy. Zorganizowana u nas zielona szkoła, czy zaplanowane wycieczki szkolne zagwarantują najmłodszym moc atrakcji oraz idealne warunki do zabawy i nauki. Spokój i ciszę oraz perfekcyjną opiekę znajdą tu turyści zdrowotni, poszukujący odpowiednich warunków, by nabrać sił w trakcie rehabilitacji. Wyjątkową atrakcję na skalę krajową stanowią wielkie akwaria Oceanika ze zwierzętami wodnymi z całego świata. Nasz obiekt stanowi także fantastyczne miejsce dla głodnych wiedzy podróżników, którzy lubią poznawać historię odwiedzanych miejsc. Park miniatur pozwoli im odkryć tajemnice najważniejszych budowli regionu, a dogodne położenie kompleksu zapewnia świetne warunki do zwiedzania okolicznych miast i miasteczek.

Stałe ekspozycje:

- Oceanika - największy obiekt Kompleksu Świętokrzyska Polana, czyli zespół wielkoformatowych akwariów z setkami gatunków ryb i wodnych stworzeń z wód rzek, jezior, mórz i oceanów z całego świata. 
- Park Miniatur czynny cały rok w zależności od warunków pogodowych.

Planowane wydarzenia:

brak informacji

 

Ostatnio zmieniany środa, 28 lipiec 2021 07:22
REKLAMA