A+ A A-

Wycieczki szkolne do Olsztyna

Galeria Sztuki w Olsztynie

BWA Galeria Sztuki jest najważniejszą galerią sztuki w Olsztynie i regionie. Jej siedziba znajduje się w centrum miasta w reprezentacyjnym gmachu, w którym oprócz galerii BWA mieści się Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. Galeria działa tu od 1973 roku, a początki jej istnienia sięgają 1958 roku.

Czytaj dalej...

Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie

Nad Starym Miastem w Olsztynie oprócz Bazyliki Świętego Jakuba góruje najważniejszy przez wieki obiekt miasta: Zamek Kapituły Warmińskiej, w którym obecnie mieści się Muzeum Warmii i Mazur. To miejsce, które oprócz pośród wielu pamiątek skrywa jedną naprawdę unikalną: doświadczalną tablicę astronomiczną wykonaną własnoręcznie przez Mikołaja Kopernika.

Czytaj dalej...

Obserwatorium Astronomiczne

Obserwatorium Astronomiczne znajduje się w zabytkowej wieży ciśnień zbudowanej przed ponad stu laty na najwyższym wzniesieniu Olsztyna. Wizyta w Obserwatorium to szczególna okazja poznania
specyfiki badań astronomicznych, obejrzenia przyrządów i instrumentów używanych przez astronomów oraz zapoznania się z prawdziwym rozgwieżdżonym niebem.

Czytaj dalej...

Olsztyńskie Planetarium

W centrum Olsztyna błyszczy charakterystyczna srebrna kopuła, pod którą kryje się jedna z najciekawszych atrakcji tego miasta: Planetarium Olsztyńskie. To miejsce, w którym każdy kto choć trochę interesuje się tym, co błyszczy na bezchmurnym niebie znajdzie wiele odpowiedzi na nurtujące go pytania.  

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Hotel dla rodzin z dziećmi i wycieczek szkolnych - Olsztyn i okolice

Zaplanuj wycieczkę szkolną myszką po mapie