środa, 14 marzec 2018 20:39

Wyniki Plebiscytu Best for School Travellers in Poland 2017 Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Wyniki Plebiscytu Wyniki Plebiscytu
Z końcem lutego zakończyliśmy pierwszą edycję ogólnopolskiego plebiscytu Best for School Travellers in Poland 2017. Podczas blisko czterech miesięcy trwania plebiscytu głos oddało kilka tysięcy naszych czytelników. Wasze głosy wskazały najlepsze i najciekawsze miejsca oraz firmy w obszarze turystyki szkolnej.

Serdecznie Wam dziękujemy za udział w naszej inicjatywie i ciepłą ocenę naszych starań. Już rozpoczynamy prace nad kolejną edycją, która ruszy jesienią tego roku.

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki naszego Plebiscytu. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

Kategoria I - Najlepszy obiekt turystyczny w Polsce w obszarze historia, kultura i sztuka

Pierwsze miejsce w najważniejszej w naszym Plebiscycie kategorii zajęło niezwykłe miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO Kopalnia Soli Wieliczka (33,24% głosów). Na kolejnych miejscach podium znalazły się doceniane przez młodych turystów Muzeum Powstania Warszawskiego (II miejsce) oraz Muzeum Śląskie w Katowicach (III miejsce) 

Najlepszy obiekt turystyczny w Polsce w obszarze historia, kultura i sztuka - Kopalnia Soli Wieliczka

 

Kategoria II - Najlepszy obiekt turystyczny w Polsce w obszarze przyroda, technika i nauka

W tej kategorii uczestnicy głosowania w Plebiscycie najwięcej swoich głosów oddali Centrum Nauki Kopernik (I miejsce - 36,76% głosów), które co roku odwiedza ponad milion gości. Na drugim miejscu uplasowało się ZOO we Wrocławiu, na trzecim Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach. 

 

Kategoria III - Najlepszy obiekt turystyczny w Polsce w obszarze rozrywka

Tutaj najbardziej docenione zostało największe centrum rozrywki w Polsce, mieszczące się niedaleko Krakowa Energylandia (I miejsce - 27,46% głosów). Głosujący wyróżnili również Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie (II miejsce) oraz bajkowe Magiczne Ogrody położone w Janowcu w pobliżu Kazimierza Dolnego nad Wisłą (III miejsce)

Energylandia - I miejsce w Kategorii Najlepszy obiekt turystyczny w Polsce w obszarze rozrywka

 

Kategoria IV - Najbardziej interesujący obiekt historyczny

W tej kategorii królują zamki. Największym zainteresowaniem w tej kategorii cieszyło się Muzeum Zamkowe w Malborku (I miejsce). Na ten ogromny i działający na wyobraźnię młodych turystów zamek głosowało 22,68% czytelników portalu.  Kolejne miejsce zajął Zamek Królewski na Wawelu (II miejsce) oraz Muzeum Archeologiczne w Biskupinie (III miejsce).

Muzeum Zamkowe w Malborku - Najbardziej interesujący obiekt historyczny

 

Kategoria V - Najbardziej interesujące muzeum

Tryumfatorem w tej kategorii została wyróżniona przez czytelników już wcześniej Kopalnia Soli Wieliczka (I miejsce - 25,07 % głosów). Niewiele mniej głosów otrzymało, podobnie jak w pierwszej kategorii, Muzeum Powstania Warszawskiego (II miejsce) prezentujące pamiątki i wspomnienia po największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Na trzecim miejscu znalazło się niezmiennie interesujące i przyciągające rzesze młodych turystów Żywe Muzeum Piernika w Toruniu.

Muzeum Powstania Warszawskiego - II miejsce w kategorii Najbardziej interesujące muzeum

 

Kategoria VI - Najbardziej interesujący skansen

W tej kategorii głosujący wskazywali najbardziej interesujące muzea prezentujące kulturę i architekturę wsi. Głosy rozłożyły się tutaj bardzo równomiernie. Najwięcej głosów czytelników podrozezklasa.pl otrzymało Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu (16,20% głosów - I miejsce). Kolejne wyróżnienia otrzymało Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni (II miejsce) oraz Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku (III miejsce).

 

Kategoria VII - Najciekawszy obiekt w obszarze przyroda i geografia

Wśród dziesięciu zaproponowanych miejsc bezapelacyjnie najwięcej, bo 31,13% głosów otrzymało ZOO we Wrocławiu i tym samym zajęło pierwsze miejsce w tej kategorii. Na drugim miejscu uczestnicy głosowania postawili niezwykłe miejsce położone niemal na drugim krańcu Polski: Akwarium Gdyńskie Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego. Trzecią pozycję zajął Gdański Ogród Zoologiczny

ZOO Wrocław - I miejsce w kategorii Najciekawszy obiekt w obszarze przyroda i geografia

 

Kategoria VIII - Najbardziej interesująca oferta edukacyjna dla uczniów

Podobnie jak w kategorii drugiej najwięcej głosów otrzymało Centrum Nauki Kopernik (I miejsce), na której ofertę edukacyjną dla uczniów głosowało prawie połowa uczestników głosowania (45,35% głosów).  Na drugiej pozycji znalazła się Sztolnia Królowa Luiza z siedzibą w Zabrzu, a na trzeciej Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

 

Kategoria XIX - Najbardziej interesująca oferta edukacyjna dla przedszkolaków

W tej kategorii zwyciężyły najbardziej aromatyczne i słodkie miejsca w naszym zestawieniu. Pierwsze miejsce ze wspaniałą przewagą nad konkurentami zajęło Żywe Muzeum Piernika w Toruniu (37,46 % głosów). Na drugim miejscu uplasowało słodkie miejsce na mapie Warszawy: Cukier Lukier. Trzecie miejsce na podium zajęło Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach

Żywe Muzeum Piernika - I Miejsce w Kategorii Najbardziej interesująca oferta edukacyjna dla przedszkolaków

 

Kategoria X - Najlepsze biuro podróży – turystyka szkolna

W tej kategorii oceniane były usługi turystyczne biur podróży w Polsce. Najwyższą ilość głosów otrzymało Centrum Kolonii i Obozów Cogito z Warszawy (I miejsce - 15,49% głosów). Tuż za nią na drugim miejscu znalazła się firma Omega Travel z Białegostoku, a następnie Biuro Podróży "Szczypta Świata" z Gdańska. 

 

Kategoria XI - Najlepsze noclegi dla szkół

Ostatnia kategoria w naszym Plebiscycie - co oczywiście nie oznacza, że najgorsza, związana jest z dłuższymi wyprawami dzieci i ich noclegami poza domem. Wytypowaliśmy wśród wielu hoteli, hosteli i pensjonatów 14 miejsc, które zasługiwały naszym zdaniem na szczególną uwagę. Wśród tych 14 obiektów I miejsce z 20%-ową ilością głosów zajął hotel zlokalizowany w niewątpliwie historycznym miejscu: Zamek Gniew. Na kolejnych pozycjach głosujący ulokowali Solny Hotel w Bieszczadach (II miejsce) oraz Gościniec Leśny Dwór w Karpaczu (III miejsce)

 

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

 

Pełne zestawienie zwycięzców Plebiscytu Best for School Travellers in Poland:

I. Najlepszy obiekt turystyczny w Polsce w obszarze historia, kultura i sztuka

 1. Kopalnia Soli "Wieliczka"
 2. Muzeum Powstania Warszawskiego
 3. Muzeum Śląskie w Katowicach

II. Najlepszy obiekt turystyczny w Polsce w obszarze przyroda, technika i nauka

 1. Centrum Nauki Kopernik
 2. ZOO Wrocław
 3. Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach

III. Najlepszy obiekt turystyczny w Polsce w obszarze rozrywka

 1. Energylandia
 2. Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie
 3. Magiczne Ogrody

IV. Najbardziej interesujący obiekt historyczny

 1. Muzeum Zamkowe w Malborku
 2. Zamek Królewski na Wawelu
 3. Muzeum Archeologiczne w Biskupinie

V. Najbardziej interesujące muzeum

 1. Kopalnia Soli w Wieliczce
 2. Muzeum Powstania Warszawskiego
 3. Żywe Muzeum Piernika

VI. Najbardziej interesujący skansen

 1. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu
 2. Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni
 3. Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

VII. Najciekawszy obiekt w obszarze przyroda i geografia

 1. ZOO Wrocław sp. z o.o.
 2. Akwarium Gdyńskie Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego
 3. Gdański Ogród Zoologiczny 

VIII. Najbardziej interesująca oferta edukacyjna dla uczniów

 1. Centrum Nauki Kopernik
 2. Sztolnia Królowa Luiza
 3. Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

IX. Najbardziej interesująca oferta edukacyjna dla przedszkolaków

 1. Żywe Muzeum Piernika
 2. Cukier Lukier w Warszawie
 3. Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach

X. Najlepsze biuro podróży – turystyka szkolna

 1. Centrum Kolonii I Obozów Cogito
 2. Omega Travel
 3. Biuro Podróży "Szczypta Świata"

XI. Najlepsze noclegi dla szkół

 1. Zamek Gniew
 2. Solny Hotel w Bieszczadach
 3. Gościniec Leśny Dwór w Karpaczu

 

Fundator nagród dla uczestników głosowania:

 

Ostatnio zmieniany piątek, 16 marzec 2018 08:54

Artykuły powiązane

 • Plebiscyt Best for School Travellers in Poland 2017 Plebiscyt Best for School Travellers in Poland 2017
  Best for School Travellers in Poland 2017 To wyróżnienie nadawane w drodze plebiscytu organizowanego wśród czytelników i użytkowników portalu www.podrozezklasa.pl. Portal ten to przede wszystkim baza informacji o atrakcjach turystycznych, wydarzeniach kulturalnych i eventach dla młodych podróżników. Korzystają z niej rodzice, nauczyciele i uczniowie poszukujący nowych pomysłów na organizację wycieczki szkolnej.Celem organizowanego plebiscytu jest wskazanie w drodze publicznego głosowania najlepszych i najciekawszych destynacji turystycznych dla wycieczek szkolnych oraz najlepszych usług i produktów z obszaru organizacji turystyki szkolnej. Poprzez promocję plebiscytu i nagrodzonych podmiotów stworzymy bazę atrakcji turystycznych, produktów i usług, z której będą mogły korzystać wszystkie szkoły w Polsce i poza jej granicami. Baza ta będzie gwarantem jakości i atrakcyjności, którą finalnie będą nagrodzone dzieci. Dzięki niej bowiem organizatorzy wycieczek szkolnych przygotują wyjazdy, które będą dla nich na pewno niezapomnianą przygodą.   Pierwsza edycja Plebiscytu odbędzie się w terminie od 15 listopada 2017 roku do 28 lutego 2018 roku.     Patron honorowy Plebiscytu: Marek Kamiński Polski polarnik, podróżnik, przedsiębiorca. Jako pierwszy człowiek w historii zdobył oba bieguny Ziemi w ciągu jednego roku. Wędruje od ponad 35 lat. Pierwszą samodzielną podróż, z rodzimego Gdańska do Łodzi odbył, gdy miał osiem lat. To wystarczyło, by połknął bakcyla podróży. Od zawsze stawiał sobie daleko idące cele oraz pytania - nie bez przypadku w jego życiorysie pojawiają się studia filozoficzne, które ukończył na Uniwersytecie Warszawskim. Zdobywca nie tylko obu biegunów, ale także Spitsbergena, szczytu Mount Blanc, Masywu Vinsona czy góry Gunbjorna, najwyższego szczytu Grenlandii. Podczas „Ekspedycji Wisła" przepłynął kajakiem od źródeł aż do ujścia rzeki, a podczas wyprawy „3 biegun" przeszedł ponad 4 tysiące kilometrów od grobu Immanuela Kanta w Kalinigradzie, aż do grobu świętego Jakuba w Santiago de Compostela.   Sponsor nagród dla uczestników głosowania:   Wyniki głosowania! Listy zwycięzców Plebiscytu  
 • Nominacje do Plebiscytu Nominacje do Plebiscytu
  Szanowni Państwo! Prezentujemy listę nominowanych w Plebiscycie "Best for School Travellers in Poland 2017". Głosowanie na ulubione miejsca będzie możliwe od 15 listopada 2017 roku. Zapraszamy!