niedziela, 05 grudzień 2021 10:29

39. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
39. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! 39. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!
5 grudnia startuje 39. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Ze względu na obecną sytuację pandemiczną festiwal realizowany będzie w nietypowej formie online. Na przekór wszystkiemu ta forma festiwalu daje szansę dotarcia do każdego domu w Polsce, w którym tylko jest dostęp do internetu. Między 5 a 12 grudnia większość filmów dostępna będzie też online na platformie alekino.com.

W programie filmowym tegorocznego festiwalu znalazły się 102 filmy z ponad 30 krajów, w tym propozycje dla dzieci 5+, młodzieży 14+ i młodych dorosłych 18+, długie i krótkie metraże oraz spotkania z twórcami.

Wśród licznych polskich premier widzowie znajdą m.in.: “Murenę” w reżyserii Antonety Alamat Kusijanovic (producentem wykonawczym filmu jest Martin Scorsese) oraz krajowych kandydatów do Oscara: “Yuni” (reż. Kamila Andini; Indonezja, Francja, Singapur, Australia), “Biała Twierdza” (reż. Igor Drljača, Bośnia i Hercegowina, Kanada) i “Tygrysy” (Ronnie Sandahl; Szwecja) i “Dzieci słońca” (reż. Majid Majidi, Iran). Uwagę zwrócić należy też na “Małą mamę” (reż. Céline Sciamma), “Belle” (reż. Hosoda Mamoru) czy “Republikę dzieci” Jana Jakuba Kolskiego.

Najważniejsza nagroda festiwalu - Platynowe Koziołki - powędruje w tym roku do Frances Andreasen Østerfelt za film „Fantastyczny sklep z kwiatami”, w 20. rocznicę premiery w Poznaniu, oraz za znakomite, efektywne współtworzenie wizerunku Festiwalu Ale Kino! przez wierną i twórczą, dwudziestoletnią obecność na naszym wydarzeniu.

Jak co roku w programie festiwalu znajdzie się też miejsce na dyskusje filmowców i pedagogów. Sekcja Industry/Education Pro składa się z dwóch odrębnych programów:

"Education" - skierowanego do nauczycieli i edukatorów. Tematem tegorocznego spotkania będzie "Kino uważne".
"Industry" - skierowanego do branży filmowej.

W opcji online bilety kosztują 10 złotych (za dostęp). Liczba dostępów do każdego z filmów jest ograniczona, obowiązuje zasada kolejności zakupu dostępu do filmu.

Szczegóły: www.alekino.com
Instagram: @alekinofestival  

Ostatnio zmieniany niedziela, 05 grudzień 2021 10:41

Artykuły powiązane

  • Sing 2 Sing 2
    Buster i jego ekipa zmienili teatr New Moon we wspaniałe miejsce, ale Buster chciałby, aby nowy spektakl zadebiutował na scenie tearu Crystal w olśniewającym mieście Redshore. Ale bez koneksji, Buster i jego ekipa - w tym świnka Rosita, jeżozwierzyca Ash, goryl Johnny i nieśmiała słonica Meena i oczywiście niezwyły Gunter muszą zwrócić uwagę światowej sławy agencji - Crystal Entertainment, prowadzonej przez bezwzględnego wilka - Jimmy’ego Crystala.
  • Moje życie to cyrk Moje życie to cyrk
    Tata Laury to zawodowy klown, który nie uznaje nudy i powagi. Dlatego codzienność bohaterki bywa przewrotna i bardzo nieprzewidywalna. Posiadanie wyluzowanego rodzica z pewnością ma wiele plusów, jednak dziewczynce nie zawsze jest do śmiechu.