Kalendarium

Mazowiecki Dzień Integracji Osób z Niepełnosprawnością

Dla małych i dużych
Termin: 2019-08-24 10:00 - 18:00

Miejsce: Sierpc

Zbliża się kolejny Mazowiecki Dzień Integracji Osób z Niepełnosprawnością

 

Już w najbliższą sobotę 24 sierpnia Muzeum Wsi Mazowieckiej otworzy swoje bramy dla osób z niepełnosprawnościami. Nadrzędnym celem tego wydarzenia jest przeciwdziałanie alienacji, chęć integracji oraz uświadamiania, że żadna choroba czy niesprawność nie musi oznaczać braku aktywności i wykluczenia społecznego. Wydarzenie współorganizowane jest po raz kolejny ze Stowarzyszeniem „Szansa na Życie” oraz Burmistrzem Miasta Sierpca.

Atrakcje bez barier

Impreza skierowana jest do osób z różnym rodzajem i stopniem niepełnosprawności. Jej niewątpliwym atutem jest przyjazna atmosfera i liczne atrakcje. Na terenie muzealnej ekspozycji będzie można bowiem zajrzeć do niemal wszystkich obiektów. Ułatwieniem powinny być też pokazy wykonywane na zewnątrz, a nie jak zwykle w chałupach. Osoby niesłyszące będą miały możliwość otrzymania audioprzewodnika w języku migowym. Dodatkowo Skansen dysponuje także pętlą indukcyjną, wspomagającą odbiór dźwięku. Z kolei osoby z niepełnosprawnością wzroku będą mogły „zobaczyć rękoma” wybrane ekspozycje. Na odwiedzających czekać będą rzemieślnicy: kowal, plecionkarz i szewc, prezentując swój warsztat pracy. W zagrodach chłopskich z końca XIX i początku XX wieku nie zabraknie także pokazów ubijania masła w drewnianej kierzance, ręcznego prania i maglowania bielizny, czy też wykonywania ozdób z papieru. W programie przewidziane jest również miejsce na ruch, zabawę i współzawodnictwo. Uczestnicy z pewnością chętnie wezmą udział w przygotowanych specjalnie dla nich konkursach i warsztatach plastycznych, bowiem najlepszą formą integracji jest wspólne stawianie czoła wyzwaniom i przyjacielska rywalizacja. Imprezę zakończy wspólne ognisko na polanie i zabawa „na dechach” przy akompaniamencie wiejskiej Kapeli Pana Jacka.

Impreza dla grup i osób indywidualnych

Bilety w cenie 2 zł od osoby obowiązują tylko w tym dniu dla osób z niepełnosprawnością i ich asystentów/opiekunów. Szczegółowy program imprezy znajduje się na stronie internetowej www.mwmskansen.pl, na plakatach, banerach oraz profilu Muzeum Wsi Mazowieckiej na Facebooku.  Grupy zorganizowane mogą dokonywać rezerwacji do 20 sierpnia 2019 r. pod numerem telefonu: 24 275 28 83 wew. 36, 37 lub pisząc email na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 

Telefon
24 275 28 83, wew. 36
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

 

Terminy


  • 2019-08-24 10:00 - 18:00

Wspierane przez iCagenda

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

Jak zostać czarownicą w t...

on 22 sierpień 2019
Jak zostać czarownicą w tydzień? - recenzja

Eliza Kiszonka mieszka w małym, szarym miasteczku w małym mieszkanku nad małym sklepikiem prowadzonym przez...

Kaczątko zwane Guzikiem -...

on 22 sierpień 2019
Kaczątko zwane Guzikiem - recenzja

Kolejna odsłona przygód Jasmine Green z Dębowej Farmy. Mama Jasmine jest weterynarzem, a ojciec zajmuje...

Psierociniec. Kocia lista...

on 22 sierpień 2019
Psierociniec. Kocia lista życzeń - recenzja

Remik, pies poeta, którego wiersze zmieniają rzeczywistość, zostaje porwany! Autorami spisku są przebiegłe i samolubne...

Strzeżcie się, smoki! - r...

on 20 sierpień 2019
Strzeżcie się, smoki! - recenzja

Claudette, nieustraszona pogromczyni olbrzymów i smoków, nie boi się żadnego niebezpieczeństwa, jest na bakier z...

« »
© 2015-2019 podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation