Kalendarz wydarzeń

 

Ferie w skansenie

Inne wydarzenia kulturalne
mg-1138
Termin: 2020-01-14 10:00 - 2020-02-23 15:00

Miejsce: Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu  |  Miejscowość: Sierpc

Wreszcie nadszedł ten oczekiwany od kilku miesięcy czas. Właśnie rozpoczynają się ferie zimowe. Choć dzieci i młodzież z Mazowsza pozostaną w szkolnych ławach jeszcze do 10 lutego, to Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu już teraz zaprasza do udziału w programie edukacyjnym „Ferie w skansenie”. Został on skonstruowany w taki sposób, by każdy mógł dopasować plan swojego pobytu do indywidualnych preferencji.

Tegoroczna zima nas nie rozpieszcza. Brak śniegu, wiosenne raczej temperatury i siąpiący deszcz nie nastrajają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Na przekór temu sierpeckie muzeum zaprasza na cykl spotkań z tradycją, sztuką i obrzędowością ludową. Ferie są idealną okazją na wyprawę, nie byle jaką – bo podróż w czasie i nie byle gdzie – bo na wieś mazowiecką z końca XIX wieku, w której dawne zwyczaje pozostają wciąż żywe. Przez cały okres zimowej przerwy od zajęć lekcyjnych – od 14 stycznia 23 lutego 2020, od wtorku do niedzieli w skansenie odbywać się będą zajęcia pozwalające poznać rękodzieło i zdobnictwo wiejskie. Każdego dnia uczestnicy zmierzą się z nowymi zadaniami. Wśród nich znajdą się warsztaty malowania na szkle, wykonywania zabawek choinkowych, kart świątecznych i wycinanek ludowych, a także tkactwa. Po zajęciach chętni będą mogli skorzystać z przejażdżek konnych po terenie muzealnej wsi, a gdy spadnie śnieg przejechać się się w kuligu. Osobom zainteresowanym historią i życiem codziennym społeczności wiejskiej Muzeum proponuje też zwiedzanie z przewodnikiem wystawy bożonarodzeniowej przygotowanej we wnętrzach chałup chłopskich. Niepowtarzalne ręcznie wykonane ozdoby choinkowe, świątecznie udekorowane pomieszczenia, ławy nakryte białym obrusem, na których królują potrawy wigilijne i świąteczne, stroje i akcesoria kolędnicze – to wszystko pozwoli zwiedzającym poczuć atmosferę Świąt sprzed 100 lat.

Program skierowany jest do osób indywidualnie odwiedzających Muzeum. Koszt pobytu uzależniona jest od tematyki i ilości wybranych atrakcji. Zbiórka przed kasą od ulicy Narutowicza. Warsztaty odbywać się będą w salach dydaktycznych. Może w nich uczestniczyć dowolna liczba uczestników w wieku od 6 lat do 106 lat. Dzieci do lat 12 mogą uczestniczyć w zajęciach wyłącznie po opieką osoby pełnoletniej. Opiekun nie ponosi odpłatności za udział w zajęciach, jeśli tylko pomaga dzieciom. Nie ma konieczności dokonywania wcześniejszej rezerwacji. Osoby chcące skorzystać z propozycji powinny tylko przybyć co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem zajęć. Więcej informacji i cennik znaleźć można na stronie mwmskansen.pl.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia skansenu podczas tegorocznych ferii. Dajcie się porwać magii zapomnianych obyczajów i poznajcie tajniki rękodzieła ludowego. Nie pożałujecie. Do zobaczenia w skansenie!

 

Telefon
24 275 28 83
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Województwo
mazowieckie
Addres
Narutowicza, 64
Sierpc

 

Mapa


 

Terminy


  • Od 2020-01-14 10:00 do 2020-02-23 15:00

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

Zabić drozda - powieść gr...

on 28 luty 2020
Zabić drozda - powieść graficzna - recenzja

"Zabić drozda" to książka niezwykle potrzebna, zdecydowanie ponadczasowa, opowiadająca o problemie nietolerancji i rasizmu. Wydana...

Strzeżcie się, potwory!-...

on 02 luty 2020
Strzeżcie się, potwory!- recenzja

Olbrzymy i smoki już padły. Teraz ciemny strach powinien paść na potwory, gdyż znalazły się...

Ella i jej sekret - recen...

on 05 styczeń 2020
Ella i jej sekret - recenzja

Ella MacKay jest nowa. W nowej szkole, w nowym domu, w nowej miejscowości. Wyprowadziła się...

Jak uratować czarownicę w...

on 11 listopad 2019
Jak uratować czarownicę w tydzień? - recenzja

Eliza Kiszonka powraca. A w zasadzie czarownica Magenta powraca. Marudna, egoistyczna i traktująca innych z...

« »
© 2020 Podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.