Kalendarz wydarzeń

 

Niedzielne warsztaty rodzinne

Warsztaty dla dzieci i rodzin
warsztaty-luty-2020
Termin: 2020-02-16

Miejsce: Muzeum Współczesne w Warszawie  |  Miejscowość: Wrocław

Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami, babciami lub dziadkami w trzy niedziele lutego (9, 16 i 23.02) o godz. 13.30.

Niedzielne warsztaty rodzinne to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Praktyczne działanie w kontekście muzealnej wystawy pozwoli rozbudzić wrażliwość, uwolnić wodze wyobraźni, zacieśnić rodzinne więzy. Każdy z tematów jest szczególny i jedyny, oferuje zdobycie innej wiedzy i umiejętności. Zajęcia trwają 1,5 godz. i są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy!

W związku z wystawą stałą Prywatne mitologie. Urodziny Marty, prezentującą dzieła z międzynarodowej kolekcji sztuki współczesnej MWW, zaplanowaliśmy serię spotkań poświęconych twórczości artystów, którzy współtworzą tą ekspozycję (cykl: Osobowości kolekcji). W ten sposób wybrane dzieła poznamy w kontekście niezwykłych artystycznych indywidualności. Podczas działań warsztatowych stworzymy prace, będące autorskim komentarzem do zgłębianej przez nas sztuki.

Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
– luty 2020:

9.02.2020 OSOBOWOŚCI KOLEKCJI #3 OLAF BRZESKI

Podczas zajęć poznamy twórczość Olafa Brzeskiego, autora wielu rzeźb, instalacji i filmów. Zwiedzimy wystawę stałą dzieł z międzynarodowej kolekcji sztuki współczesnej MWW pt. Prywatne mitologie. Urodziny Marty, by szczególnie przyjrzeć się dziełu pt. Serce. Olaf Brzeski do jego wykonania wykorzystał stary pofabryczny element, prezentując w jego wnętrzu tytułowe serce. Podczas warsztatu nadamy nową wartość obiektom zużytym i niepotrzebnym. Podarujemy im drugie życie. Zastosujemy różne rzeźbiarskie techniki, by w oryginalny sposób spojrzeć na nietypowe tworzywo. Autorskim koncepcjom nadamy indywidualny charakter, odnosząc się do naszych własnych emocji i przeżyć.

Prowadząca: Agata Iżykowska-Uszczyk – absolwentka kulturoznawstwa oraz antropologii literatury, teatru i filmu na Uniwersytecie Wrocławskim. Pedagog kulturalna związana z muzealnictwem od 2015 roku. Członkini Stowarzyszenia Naukowego Collegium Invisibile. Obecnie edukatorka Pawilonu Czterech Kopuł.

 

16.02.2020 OSOBOWOŚCI KOLEKCJI #4 JERZY TRUSZKOWSKI

Podczas zajęć poznamy twórczość Jerzego Truszkowskiego, znanego malarza i performera. Zwiedzimy wystawę stałą dzieł z międzynarodowej kolekcji sztuki współczesnej MWW pt. Prywatne mitologie. Urodziny Marty, by szczególnie przyjrzeć się dziełu artysty – pracy przedstawiającej symbol nieistniejącego państwa Amerosja. Podczas części warsztatowej, pod artystyczną lupę, weźmiemy symbole różnych państw i miast. Co powstanie z ich połączenia? Czy zmienią się znaczenia? Jak mogłaby wyglądać flaga kraju złożonego z wszystkich państwa świata? Stworzymy barwne kolaże i malarskie obrazy, by zaproponować własne, artystyczne komentarze do dzieła artysty.

Prowadzący: Ignacy Oboz – artysta plastyk, historyk sztuki, edukator muzealny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie. Aktualnie doktorant Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

 

23.02.2020 PRZYWÓDCA – KTO TO TAKI?

Podczas zwiedzania wystawy Karoliny Szymanowskiej Fala przyjrzymy się pracy pt. Czapki. Wspólnie spróbujemy odkryć ukryte znaczenia powtarzających się ruchów tytułowych czapek. Czyżby jedna czapka była przywódcą? Kim jest i jaką rolę może pełnić osoba pełniąca taką rolę? Kiedy potrzebny jest lider i jakie powinien posiadać cechy? Czy można być złym przywódcą? Odpowiedzi poszukamy podczas zespołowych ćwiczeń i zabaw. Każdy będzie mógł zostać na chwilę liderem – ubrać białą czapkę z daszkiem, by sprawdzić na czym polega kierowanie grupą. Swoje zmagania sfotografujemy, tworząc nasze własne dzieła sztuki.

Prowadząca: Grażyna Kryńska – ukończyła studia na kierunku pedagogika resocjalizacyjna i penitencjarna oraz pedagogika ogólna. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz w pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Aktualnie przewodniczka i edukatorka w Hydropolis: Centrum wiedzy i nauki o wodzie.

 

Liczba uczestników jest ograniczona. Prosimy o zapisywanie się na warsztat. Tylko w ten sposób możemy przewidzieć ilość potrzebnych materiałów oraz dopasować poziom warsztatu do wieku uczestników.

Bardzo prosimy o informowanie z minimum trzydniowym wyprzedzeniem o rezygnacji z udziału w warsztacie, tylko w ten sposób uczestnicy wpisani na listy rezerwowe będą mogli skorzystać z zajęć.

Podczas warsztatu dzieci przebywają pod opieką rodziców, którzy również uczestniczą w działaniach warsztatowych.

Zbiórka uczestników warsztatu na parterze przy kasie muzealnej.

 

 

 

Telefon
71 356 42 53
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Województwo
dolnoslaskie
Addres
plac Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław

 

Mapa


 

Terminy


  • 2020-02-09
  • 2020-02-23
  • 2020-02-16

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

Dziewczynka z Atramentu i...

Dziewczynka z Atramentu i Gwiazd. Recenzja

Trzynastoletnia Isabella, córka kartografa Ta, mieszka na Wyspie Moya. Uwielbia słuchać opowieści Ta o dalekich...

Szczypta Magii. Recenzja

on 10 lipiec 2020
Szczypta Magii. Recenzja

Wyspa Wronoskał to mało przyjazne i atrakcyjne do życia miejsce. Sama nazwa jest już przytłaczająca....

Wojownicy i Czarodzieje....

Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować wiedźmę

Dawno temu na Wyspach Brytyjskich żyły dwa plemiona, które darzyły się głęboko pielęgnowaną pogardą i...

Złodziejaszki. Recenzja

on 10 czerwiec 2020
Złodziejaszki. Recenzja

Porwanie młodych czytelników do Nowego Jorku lat dwudziestych XX wieku, czasu prohibicji, gangsterów i przedmurza...

« »
© 2020 Podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.