Kalendarz wydarzeń

 

Cyrkowy festiwal podwórkowy cyrkopole 2020

Festiwale dla dzieci i młodzieży
Cyrkopole-Festiwal
Termin: 2020-06-19 - 2020-06-21

Miejsce: Psie Pole Wrocław  |  Miejscowość: Wrocław

CYRKOPOLE jest spotkaniem z sąsiadem, podwórkową przygodą i zachwytem nad wielką sztuką nowocyrkową, której można doświadczyć tuż za rogiem swojego osiedlowego sklepu. Opowieść o tym motywie graficznym chcemy zacząć od przywołania wspomnień ulicznych artystów, którzy tworzą magię przy użyciu prostych przedmiotów – kart, monet czy baloników w mgnieniu oka zamienianych w pieski. Pamiętacie to uczucie? Pierwszy podziw, który wzbudził skomplikowany trik iluzjonisty? Wstrzymany oddech na widok podniebnych akrobacji? Petardy śmiechu wywoływane przez klauna rozrabiakę? Kuglarze, żonglerzy, akrobaci, buskersi i wszyscy artyści, których zaprosiliśmy do współpracy podczas kolejnej edycji festiwalu czerpią pełnymi garściami z tradycji cyrku, a swoimi występami wzbudzają proste emocje, których doświadczamy z naiwnością dziecka.

Na CYRKOPOLU nie zobaczycie tresowanych zwierząt, które czekają w klatkach na swój występ. Pieski, słonie i tygrysy rozweselą nas tylko w formie kolorowych balonów. Domowi pupile są zawsze mile widziani jako publiczność plenerowych pokazów festiwalowych i uczestnicy Cyrkowego Placu Zabaw. Prawdziwy cyrk to dobra zabawa dla wszystkich, a nie cierpienie jednych z nas!
Podobnie jak w ubiegłym roku, w ramach festiwalu podejmiemy współpracę z organizacjami, które na co dzień dbają o prawa zwierząt i troszczą się o ich los.

Psim Polem kolejny raz zawładną cyrkowcy z całego świata – artyści w dziedzinie nowego cyrku, którzy zachwycą Was swoją sprawnością fizyczną, teatralnymi zdolnościami, niezwykłymi umiejętnościami tanecznymi, a nawet muzycznymi. Nowy cyrk poszerza pole widzenia sztuki cyrkowej i nie ogranicza się do czubka czerwonego nosa. Dialog między sztuką wysoką i niską, teatrem ruchu i klaunadą, artystycznym widowiskiem i festynowym kiczem jest możliwy właśnie w nowym cyrku i podczas festiwalu CYRKOPOLE. Cyrk to sztuka, a festiwal to miejsce, w którym w demokratyczny sposób możemy się nią cieszyć.

Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE odbędzie się w 2020 roku po raz czwarty. Oprócz artystów z Czech, Polski, Ukrainy i Węgier podczas tej edycji po raz pierwszy zobaczymy na festiwalu artystów performatywnych z Serbii (dzięki współpracy z Europejską Stolicą Kultury Novi Sad 2021) oraz Chorwacji. Wysublimowane spektakle, widowiska uliczne, scenografia świetlna, koncerty, pokazy tańca z ogniem, warsztaty i cyrkowe zabawy dla najmłodszych oraz niezapomniane emocje w strefie gastronomicznej Baru Żongler – wpisujcie daty w kajeciki i odliczajcie dni do Cyrkopola. Widzimy się na Psim Polu podczas Święta Wrocławia.

 

Województwo
dolnoslaskie
Addres
Psie Pole, Wrocław

 

Mapa


 

Terminy


  • Od 2020-06-19 do 2020-06-21

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

Syn Wiedźmy - recenzja

on 25 kwiecień 2020
Syn Wiedźmy - recenzja

Ned jest milczącym chłopcem, odrzuconym przez mieszkańców wioski, w której mieszka wraz ze swoim ojcem...

Eri czarodziejka - recenz...

on 16 styczeń 2020
Eri czarodziejka - recenzja

Eri jest młodą uczennicą szeptuchy Maruszy, która kształci dziewczynkę na czarodziejkę i znachorkę, która będzie...

Małe Licho i Anioł z Kami...

on 09 styczeń 2020
Małe Licho i Anioł z Kamienia - recenzja

Bożka wreszcie dopadła zwyczajność. "Wreszcie" jest tutaj określeniem jak najbardziej prawidłowym. Pół chłopiec-pół widmo mieszkający...

Zabić drozda - powieść gr...

on 28 luty 2020
Zabić drozda - powieść graficzna - recenzja

"Zabić drozda" to książka niezwykle potrzebna, zdecydowanie ponadczasowa, opowiadająca o problemie nietolerancji i rasizmu. Wydana...

« »
© 2020 Podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.