Wyniki Plebiscytu Best for School Travellers in Poland 2017 Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Wyniki Plebiscytu Wyniki Plebiscytu
Z końcem lutego zakończyliśmy pierwszą edycję ogólnopolskiego plebiscytu Best for School Travellers in Poland 2017. Podczas blisko czterech miesięcy trwania plebiscytu głos oddało kilka tysięcy naszych czytelników. Wasze głosy wskazały najlepsze i najciekawsze miejsca oraz firmy w obszarze turystyki szkolnej.

Serdecznie Wam dziękujemy za udział w naszej inicjatywie i ciepłą ocenę naszych starań. Już rozpoczynamy prace nad kolejną edycją, która ruszy jesienią tego roku.

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki naszego Plebiscytu. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Kategoria I - Najlepszy obiekt turystyczny w Polsce w obszarze historia, kultura i sztuka

Pierwsze miejsce w najważniejszej w naszym Plebiscycie kategorii zajęło niezwykłe miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO Kopalnia Soli Wieliczka (33,24% głosów). Na kolejnych miejscach podium znalazły się doceniane przez młodych turystów Muzeum Powstania Warszawskiego (II miejsce) oraz Muzeum Śląskie w Katowicach (III miejsce)

Najlepszy obiekt turystyczny w Polsce w obszarze historia, kultura i sztuka - Kopalnia Soli Wieliczka

Kategoria II - Najlepszy obiekt turystyczny w Polsce w obszarze przyroda, technika i nauka

W tej kategorii uczestnicy głosowania w Plebiscycie najwięcej swoich głosów oddali Centrum Nauki Kopernik (I miejsce - 36,76% głosów), które co roku odwiedza ponad milion gości. Na drugim miejscu uplasowało się ZOO we Wrocławiu, na trzecim Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach.

Kategoria III - Najlepszy obiekt turystyczny w Polsce w obszarze rozrywka

Tutaj najbardziej docenione zostało największe centrum rozrywki w Polsce, mieszczące się niedaleko Krakowa Energylandia (I miejsce - 27,46% głosów). Głosujący wyróżnili również Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie (II miejsce) oraz bajkowe Magiczne Ogrody położone w Janowcu w pobliżu Kazimierza Dolnego nad Wisłą (III miejsce)

Energylandia - I miejsce w Kategorii Najlepszy obiekt turystyczny w Polsce w obszarze rozrywka

Kategoria IV - Najbardziej interesujący obiekt historyczny

W tej kategorii królują zamki. Największym zainteresowaniem w tej kategorii cieszyło się Muzeum Zamkowe w Malborku (I miejsce). Na ten ogromny i działający na wyobraźnię młodych turystów zamek głosowało 22,68% czytelników portalu.  Kolejne miejsce zajął Zamek Królewski na Wawelu (II miejsce) oraz Muzeum Archeologiczne w Biskupinie (III miejsce).

Muzeum Zamkowe w Malborku - Najbardziej interesujący obiekt historyczny

Kategoria V - Najbardziej interesujące muzeum

Tryumfatorem w tej kategorii została wyróżniona przez czytelników już wcześniej Kopalnia Soli Wieliczka (I miejsce - 25,07 % głosów). Niewiele mniej głosów otrzymało, podobnie jak w pierwszej kategorii, Muzeum Powstania Warszawskiego (II miejsce) prezentujące pamiątki i wspomnienia po największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Na trzecim miejscu znalazło się niezmiennie interesujące i przyciągające rzesze młodych turystów Żywe Muzeum Piernika w Toruniu.

Muzeum Powstania Warszawskiego - II miejsce w kategorii Najbardziej interesujące muzeum

Kategoria VI - Najbardziej interesujący skansen

W tej kategorii głosujący wskazywali najbardziej interesujące muzea prezentujące kulturę i architekturę wsi. Głosy rozłożyły się tutaj bardzo równomiernie. Najwięcej głosów czytelników podrozezklasa.pl otrzymało Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu (16,20% głosów - I miejsce). Kolejne wyróżnienia otrzymało Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni (II miejsce) oraz Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku (III miejsce).

Kategoria VII - Najciekawszy obiekt w obszarze przyroda i geografia

Wśród dziesięciu zaproponowanych miejsc bezapelacyjnie najwięcej, bo 31,13% głosów otrzymało ZOO we Wrocławiu i tym samym zajęło pierwsze miejsce w tej kategorii. Na drugim miejscu uczestnicy głosowania postawili niezwykłe miejsce położone niemal na drugim krańcu Polski: Akwarium Gdyńskie Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego. Trzecią pozycję zajął Gdański Ogród Zoologiczny

ZOO Wrocław - I miejsce w kategorii Najciekawszy obiekt w obszarze przyroda i geografia

Kategoria VIII - Najbardziej interesująca oferta edukacyjna dla uczniów

Podobnie jak w kategorii drugiej najwięcej głosów otrzymało Centrum Nauki Kopernik (I miejsce), na której ofertę edukacyjną dla uczniów głosowało prawie połowa uczestników głosowania (45,35% głosów).  Na drugiej pozycji znalazła się Sztolnia Królowa Luiza z siedzibą w Zabrzu, a na trzeciej Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

Kategoria XIX - Najbardziej interesująca oferta edukacyjna dla przedszkolaków

W tej kategorii zwyciężyły najbardziej aromatyczne i słodkie miejsca w naszym zestawieniu. Pierwsze miejsce ze wspaniałą przewagą nad konkurentami zajęło Żywe Muzeum Piernika w Toruniu (37,46 % głosów). Na drugim miejscu uplasowało słodkie miejsce na mapie Warszawy: Cukier Lukier. Trzecie miejsce na podium zajęło Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach

Żywe Muzeum Piernika - I Miejsce w Kategorii Najbardziej interesująca oferta edukacyjna dla przedszkolaków

Kategoria X - Najlepsze biuro podróży – turystyka szkolna

W tej kategorii oceniane były usługi turystyczne biur podróży w Polsce. Najwyższą ilość głosów otrzymało Centrum Kolonii i Obozów Cogito z Warszawy (I miejsce - 15,49% głosów). Tuż za nią na drugim miejscu znalazła się firma Omega Travel z Białegostoku, a następnie Biuro Podróży "Szczypta Świata" z Gdańska.

Kategoria XI - Najlepsze noclegi dla szkół

Ostatnia kategoria w naszym Plebiscycie - co oczywiście nie oznacza, że najgorsza, związana jest z dłuższymi wyprawami dzieci i ich noclegami poza domem. Wytypowaliśmy wśród wielu hoteli, hosteli i pensjonatów 14 miejsc, które zasługiwały naszym zdaniem na szczególną uwagę. Wśród tych 14 obiektów I miejsce z 20%-ową ilością głosów zajął hotel zlokalizowany w niewątpliwie historycznym miejscu: Zamek Gniew. Na kolejnych pozycjach głosujący ulokowali Solny Hotel w Bieszczadach (II miejsce) oraz Gościniec Leśny Dwór w Karpaczu (III miejsce)

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!