Park Miniatur Minieuroland

Park Miniatur Minieuroland

Park Miniatur Minieuroland śmiało można nazwać jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Kotliny Kłodzkiej dedykowanych dla szkół i przedszkoli. Rangę tą uzyskał nie tylko dzięki przepięknym miniaturom zabytków z Polski, Europy i świata oraz wyjątkowym roślinom w arboretum.

Muzeum Dawnego Kupiectwa

Muzeum Dawnego Kupiectwa

W 1967 r. w Świdnicy powstało Muzeum Dawnego Kupiectwa Śląskiego, po kilkunastu latach zmieniono jego nazwę na Muzeum Dawnego Kupiectwa. W zabytkowym ratuszu przygotowano ekspozycje i udostępniono je zwiedzającym. Utworzenie placówki o tej specjalizacji było nawiązaniem do kupieckich tradycji miasta.

Zamek Książ

Zamek Książ

 

Książ, konglomerat wielu stylów architektonicznych jest trzecim zamkiem w Polsce pod względem wielkości. Uznawany za prawdziwą rzadkość w Europie ze względu na
usytuowanie połączone z tak dużymi rozmiarami obiektu, dumnie wznosi się na cyplu skalnym na wysokości 395 m n.p.m.

Muzeum Miejskie Dzierżoniowa

Muzeum Miejskie Dzierżoniowa

Muzeum Miejskie Dzierżoniowa powstało z dniem 1 maja 2011 roku, poprzez przekształcenie działającej, przy Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury, Izby Regionalnej. Siedzibą Muzeum jest w willa Cohnów przy ul. Świdnickiej 30. Pałacyk miejski, wzniesiony najpewniej w 1897 roku, należał pierwotnie do Hermanna Cohna, współzałożyciela firmy Cohn Gebrüder - jednej z pierwszych tkalni mechanicznych w Dzierżoniowie.

Podkategorie

ZOO, Hydropolis, Muzeum Narodowe, Archeologiczne i wiele innych atrakcji turystycznych we Wrocławiu, atrakcji dla dzieci, miejsc na wycieczkę szkolną czy wycieczkę z rodziną do Wrocławia. 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA