niedziela, 09 kwiecień 2017 16:32

Muzeum Współczesne Wrocław

Oceń ten artykuł
(9 głosów)
Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza wycieczki szkolne Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza wycieczki szkolne
Muzeum Współczesne Wrocław (MWW) – niezwykłe miejsce na kulturalnej mapie miasta, zlokalizowane przy Placu Strzegomskim w schronie przeciwlotniczym wybudowanym dla ludności cywilnej w 1942 roku według projektu znanego wrocławskiego architekta Richarda Konwiarza.

Jest to jeden z kilku schronów przeciwlotniczych powstałych we Wrocławiu w czasie II Wojny Światowej. W latach 2010–2011 został poddany generalnemu remontowi i zaadaptowany na potrzeby siedziby Muzeum Współczesnego Wrocław. 
MWW to samorządowa instytucja kultury miasta Wrocławia powołana przez Radę Miejską 10 lutego 2011 roku, a otwarta 2 września 2011. Muzeum wystawia, popularyzuje i gromadzi zbiory międzynarodowej sztuki współczesnej oraz sztuki wrocławskiej II połowy XX wieku. Prowadzi regularny program debat, wykładów, konferencji naukowych, projekcji filmowych, interdyscyplinarnych projektów społecznych, a także warsztatów edukacyjnych i artystycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W MWW odbywają się promocje wydawnicze oraz prezentacje raportów z badań społecznych. 
W ofercie Muzeum Współczesnego Wrocław są wystawy czasowe oraz dwie wystawy stałe. Wystawy czasowe są prezentowane na poziomach 3 i 4, gdzie znajdują się największe przestrzenie wystawiennicze oraz na poziomach 0 i 5, gdzie prezentowane są mniejsze projekty. 

Archiwum Jerzego Ludwińskiego – stała przestrzeń ekspozycyjno-badawcza, łącząca w sobie elementy wystawy, archiwum i magazynu sztuki. Ta potrójna struktura podporządkowana jest głównej roli Archiwum, jaką stanowi ukazanie intelektualnej spuścizny Jerzego Ludwińskiego i jego znaczenia dla kształtowania się wrocławskiej oraz polskiej sceny artystycznej przełomu lat 60. i 70. XX wieku. 
Stanisław Dróżdż. Pojęciokształty – stała wystawa poświęcona twórczości Stanisława Dróżdża (1939–2009) oryginalnego twórcy poezji konkretnej – pojęciokształtów, autora muralu „Klepsydra" na fasadzie MWW, artysty szczególnie zasłużonego dla kultury Wrocławia. Na ekspozycję składają się oryginalne obiekty w sekwencji jaką nadał im Stanisław Dróżdż oraz 54 warianty układów „Klepsydry". 
Na poziomie 2 znajduje się Samoobsługowe Muzeum – przestrzeń interaktywna, oparta na koncepcji manualnego operowania obrazem wizualnym, dostępna dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych w godzinach otwarcia muzeum. 
Na poziomie 1 znajduje się Beautiful Tube – kontrastująca z pozostałymi pomieszczeniami kolorowa przestrzeń zaprojektowana przez duet L/B (Sabina Lang i Daniel Baumann). W Beautiful Tube regularnie odbywają się debaty, wykłady, pokazy filmowe i dyskusje, realizowane w ramach programu społecznego. Beautiful Tube to również miejsce warsztatów realizowanych przez dział edukacji MWW. 
W oszklonej rotundzie na dachu Muzeum Współczesnego Wrocław mieści się Cafe Muzeum. W kawiarni można miło spędzić czas ze znajomymi, umówić się na biznesowe spotkanie, skorzystać z darmowego Internetu WiFi. Wielkim atutem Cafe Muzeum jest duży taras, z którego można podziwiać panoramę tętniącego życiem Wrocławia.

Fotografie: Muzeum Współczesne Wrocław

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Muzeum Współczesne Wrocław

pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław

Telefon kontaktowy:

502994116

Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www:

www.muzeumwspolczesne.pl 

Parking dla autobusów:

Nie

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

Opłata grupowa – 7 złotych od osoby – za wstęp do Muzeum pobierana jest w przypadku, gdy grupa zwiedzających jest nie mniejsza niż 15 osób. W przypadku opłaty grupowej, wstęp dla 1 opiekuna grupy jest bezpłatny, każdemu kolejnemu opiekunowi przysługuje bilet ulgowy w cenie 5 złotych.

Cennik przewodników:

Oferta dla grup maksymalnie 30-osobowych: 
- oprowadzanie w j. polskim: 30 złotych, 
- oprowadzanie w j. angielskim: 50 złotych. 
Dodatkowo każdy uczestnik grupy powinien nabyć bilet wstępu na wystawy zgodnie z aktualnym cennikiem.

Minimalny czas zwiedzania:

60 min.

Maksymalny czas zwiedzania:

90 min.

Godziny i dni otwarcia:

poniedziałek: 10:00–18:00 
wtorek: zamknięte 
środa–niedziela: 12:00–20:00

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

Oferta edukacyjna MWW zawiera projekty bezpłatne i płatne. 

Projekty bezpłatne 
A. ROZRUSZNIK SZTUKI: 
1) Coniedzielne Warsztaty Rodzinne – co tydzień nowy temat w oparciu o aktualnie prezentowane wystawy + oprowadzanie po wystawie + zajęcia manualne. Czas trwania: 90 min. Termin: niedziele, godz. 13:30–15:30. Wiek dzieci: 4–11 lat. Wiek opiekunów: bez ograniczeń. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
2) Rozrusznik Wystaw w Ruchu – ćwiczenia w muzeum, wizyta na Samoobsługowym Muzeum + ćwiczenia z druku rozrusznika wystaw. Czas trwania: 60 min. Termin: w godzinach otwarcia muzeum. Wymagana wcześniejsza rezerwacja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

B. SAMOOBSŁUGOWE MUZEUM: 
przestrzeń interaktywna na II piętrze, dostępna dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych w godzinach otwarcia muzeum – samodzielna zabawa zwiedzającego. 

C. TRENUJ SZTUKĘ: 
warsztaty dla młodzieży ponadgimnazjalnej. Czas trwania: 90–120 min. Termin: czwartki, godz. 16.00–18.00. 

Projekty płatne 
A. OPROWADZANIE: turyści, wycieczki, szkoły, seniorzy, domy kultury, dla grup max. 30-osobowych – oprowadzanie + zabawa z ćwiczeniem. Czas trwania: 60–90 min. Termin: poniedziałki, środy, czwartki, piątki, godz. 12:00–16:00. Do wyboru: 
1) oprowadzenie w j. polskim: cena 30 zł od grupy, dodatkowo należy nabyć bilet wstępu na wystawę, w czwartki tylko 30 zł, opiekunowie bezpłatnie. 
2) oprowadzanie w j. angielskim: cena 50 zł od grupy, dodatkowo należy nabyć bilet wstępu na wystawę, w czwartki tylko 30 zł, opiekunowie bezpłatnie. 

B. LEKCJA MUZEALNA: zajęcia dotyczące stałego programu MWW – koncepcja Jerzego Ludwińskiego, sztuka konceptualna i współczesna Wrocławia, kolekcja DTZSP, kolekcja MWW – prelekcja i warsztat na bazie opracowanych kart pracy. Grupa: min. 10 osób / max. 30 osób. Cena 100 zł od grupy. Czas trwania: 60–70 min. Termin i godziny (w godzinach otwarcia muzeum) do umówienia. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; 71-356-42-53. 

C. WARSZTATY DLA SZKÓŁ (zamawiane): edukacja uzupełniająca podstawę programową szkół, tematy realizowane również na zamówienie klienta, prelekcja + 2 ćwiczenia + karty pracy. Cena: 15 zł od dziecka. Grupa: min. 16 osób / max. 30 osób. Czas trwania: 90 min. Termin i godziny (w godzinach otwarcia muzeum) do umówienia. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; 71-356-42-53. 

D. SZKOŁA W MIEŚCIE (dla grup max. 30-osobowych): 
1) Zajęcia edukacyjne I: wizyta na aktualnych wystawach + ćwiczenia. Cena: 250 zł oprowadzanie + miniwarsztat. Czas trwania: 60 min. Termin i godziny (w godzinach otwarcia muzeum) do umówienia. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; 71-356-42-53. 
2) Zajęcia edukacyjne II: tematy do wyboru z opracowanej przez nas „Bazy warsztatów", prelekcja + 1 ćwiczenie. Cena: 500 zł warsztat. Czas trwania: 60 min. Termin i godziny (również przed otwarciem MWW) do umówienia. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; 71-356-42-53. 
3) Zajęcia edukacyjne III: tematy do wyboru z opracowanej przez nas „Bazy warsztatów", prelekcja + 2 ćwiczenia + karty pracy. Cena: 700 zł warsztat. Czas trwania: 120 min. Termin i godziny (również przed otwarciem MWW) do umówienia. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; 71-356-42-53. 

Na zajęcia płatne obowiązują zapisy z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.

Stałe ekspozycje:

brak informacji

Planowane wydarzenia:

brak informacji

 

Reklama

Ostatnio zmieniany środa, 23 styczeń 2019 11:42

Artykuły powiązane

  • Park Miniatur Minieuroland Park Miniatur Minieuroland
    Park Miniatur Minieuroland śmiało można nazwać jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Kotliny Kłodzkiej dedykowanych dla szkół i przedszkoli. Rangę tą uzyskał nie tylko dzięki przepięknym miniaturom zabytków z Polski, Europy i świata oraz wyjątkowym roślinom w arboretum.
  • Centrum Szkła i Ceramiki Lipowa 3 Centrum Szkła i Ceramiki Lipowa 3
    Centrum Ceramiki i Szkła w Krakowie znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch potężnych obiektów muzealnych: Fabryki Schindlera oraz Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Wielu turystów podążających do tych dwóch lokalizacji nie zauważa tego bardzo interesującego miejsca, w którym prezentowane są artystyczne wyroby ze szkła artystów współczesnych oraz z przełomu wieku XIX i XX, a co ciekawsze zwiedzające mogą obejrzeć bardzo interesujący pokaz ręcznego formowania szkła. Co odważniejsi mogą spróbować samodzielnie wydmuchać szklaną bańkę. Wyrobu niestety nie będzie można zabrać do domu ze względu na jego kruchość. 

2 plac Strzegomski
Wrocław, Województwo dolnośląskie.
Polska ,
+48 71 356 42 50
poniedziałek: 10:00–18:00,wtorek: Zamknięte,środa: 12:00–20:00,czwartek: 12:00–20:00,piątek: 12:00–20:00,sobota: 12:00–20:00,niedziela: 12:00–20:00

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

104-piętrowy domek na drz...

on 13 lipiec 2019
104-piętrowy domek na drzewie - recenzja

Kompletnie zwariowana, nieobliczalna, absurdalna i zabawna książka. Słowem: idealne dzieło dla miłośników książek w stylu...

100 głupich porównań dla...

on 11 lipiec 2019
100 głupich porównań dla bystrzaków - recenzja

"Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi". Porównania też wcale nie muszą być głupie...

O Lence, Antku i planowan...

on 12 czerwiec 2019
O Lence, Antku i planowaniu - recenzja

Dwójka przyjaciół Lenka i Antek to para rezolutnych dzieciaków, które mają swoje marzenia, niektóre naprawdę...

Świnka Zwana Truflą - rec...

Świnka Zwana Truflą - recenzja

Jasmine jest córką Pani Weterynarz. Jej rodzina mieszka na niewielkiej farmie, w której rodzice opiekują...

« »
© 2015-2019 podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation