wtorek, 31 październik 2017 08:25

Hydropolis

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis zaprasza wycieczki szkolne Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis zaprasza wycieczki szkolne
Hydropolis to unikatowe centrum wiedzy, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą.

To właśnie w tym miejscu można m.in. obejrzeć film na panoramicznym ekranie 360 stopni, wejść do legendarnego batyskafu – pierwszego statku załogowego, który dotarł do najgłębszego miejsca na naszej planecie – samodzielnie sprawdzić działanie starożytnych wynalazków wodnych czy odpocząć na świecącej leżance w wyjątkowej strefie relaksu. 
Wrocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej działa dopiero od 5 grudnia 2015 roku, ale zostało już odwiedzone przez ponad pół miliona zwiedzających! Dynamicznie rozwijając swoją ofertę, zdążyło wypracować sobie opinię jednego z najciekawszych centrów nauki w Polsce i docenione zostało przez niezależne grona eksperckie – Dolnośląski Klucz Sukcesu za najlepszą inicjatywę edukacyjną oraz miano Cudu Polski 2016 w plebiscycie National Geographic to tylko niektóre tytuły, wywalczone przez Hydropolis w pierwszych miesiącach działalności. 
Hydropolis jest także wyjątkowym przykładem rewitalizacji obiektu poprzemysłowego. Ekspozycja poświęcona wodzie mieści się w historycznym podziemnym zbiorniku wody czystej – obiekt powstał w 1893 roku i jest jednym z zabytków wrocławskiej architektury wodociągowej. 

Oferta warsztatowa 

Ważną gałęzią działalności Hydropolis jest edukacja. Centrum oferuje szeroki wachlarz zajęć dostosowanych do wieku uczniów. Warsztaty realizują wybrane zagadnienia obowiązującej podstawy programowej. Jednym z współpracowników Hydropolis jest Joanna Urbańska, Nauczyciel Roku 2016 w Polsce. To właśnie ona jest autorem jednego ze scenariuszy dydaktycznych, stworzonego wyłącznie na potrzeby centrum. 

Pełna lista nagród i wyróżnień: 

- Cud Polski 2016 National Geographic Traveler; 
- wyróżnienie w konkursie Piękny Wrocław w kat. Modernizacja obiektu historycznego; 
- wyróżnienie w konkursie Zabytek Zadbany Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego; 
- Dolnośląski Klucz Sukcesu za najlepszą inicjatywę edukacyjną; 
- wyróżnienie od prestiżowego magazynu online Merit Award za kurtynę wodną; 
- wyróżnienie w konkursie Best Places Wroclaw 2016 przewodnika Local Life; 
- certyfikat jakości 2017 od Tripadvisor.

Galeria zdjęć:

Fotografie: Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis

ul. Na Grobli 17, 50-421 Wrocław

Telefon kontaktowy:

71 34 09 515

Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www:

www.hydropolis.pl 

Parking dla autobusów:

Tak

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych: Bilet indywidualny ulgowy w grupie (min. 10 osób) - 17 zł. Na 10 osób, jeden opiekun otrzymuje mozliwość bezpłatnego wstępu.
Cennik przewodników:

Każda grupa zorganizowana, po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby, otrzymuje przewodnika bezpłatnie.

Minimalny czas zwiedzania: min. czas zwiedzania - 60 minut. Najważniejsze atrakcje: jedyna na świecie kopia 1:1 batyskafu Trieste, katalog wraków świata, organizmy głębinowe, modele statków, ekran 360 stopni, starożytne wynalazki, nowoczesne technologie.
Maksymalny czas zwiedzania:

średni czas zwiedzania - 2 godziny. Maksymalny czas zwiedzania - ograniczony godzinami otwarcia obiektu. Wystawa ma łącznie ponad 70 instalacji i eksponatów.

Godziny i dni otwarcia:

Poniedziałek - piątek: 9.00 - 18.00; 
Weekendy: 10.00 - 20.00.

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół:

Pełna oferta edukacyjna obejmuje 9 zajęć warsztatowych (od grup przedszkolnych po szkoły ponadgimnazjalne) realizujących wybrane zagadnienia obowiązującej podstawy programowej, 3 ścieżki tematyczne zwiedzania (historyczną, ekologiczną oraz geograficzną) oraz 2 rodzaje zajęć projektowych. Pełna oferta ze szczegółowym opisem konkretnych warsztatów dostępna jest pod adresem http://hydropolis.pl/edukacja/?info=1 

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych: Rezerwacja grupy oraz usługi przewodnickiej odbywa się drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Możliwe jest połączenie zwiedzania wystawy z warsztatami edukacyjnymi. Na terenie obiektu znajduje się parking dla autokarów grup zorganizowanych
Stałe ekspozycje:

Wystawa składa się z 9 stref - 8 stref stałych i strefy wystaw czasowych. Stałe strefy: Planeta wody, Głębiny, Ocean życia, Strefa relaksu, Człowiek i woda, Historia inżynierii wodnej, Miasto i woda, Stany wody.

Planowane wydarzenia:

Brak informacji

 

Reklama

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 styczeń 2019 11:39

Artykuły powiązane

  • Park Miniatur Minieuroland Park Miniatur Minieuroland
    Park Miniatur Minieuroland śmiało można nazwać jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Kotliny Kłodzkiej dedykowanych dla szkół i przedszkoli. Rangę tą uzyskał nie tylko dzięki przepięknym miniaturom zabytków z Polski, Europy i świata oraz wyjątkowym roślinom w arboretum.
  • AMPA - Park Rozrywki dla Dzieci AMPA - Park Rozrywki dla Dzieci
    AMPA - Park Rozrywki dla Dzieci, to miejsce stworzone z myślą o najmłodszych. Na ponad 500 m2 powstała bezpieczna i przyjazna dzieciom sala zabaw, zaprojektowana w taki sposób, by dzieci w różnym wieku (0-11 lat) znalazły atrakcje dopasowane do swoich potrzeb i umiejętności. Centrum sali AMPA to najwyższej klasy, czteropiętrowa konstrukcja zabawowa, wyposażone w szereg atrakcji, między innymi:

17 Na Grobli
Wrocław, Województwo dolnośląskie.
Polska ,
+48 71 340 95 15
poniedziałek: 09:00–18:00,wtorek: 09:00–18:00,środa: 09:00–18:00,czwartek: 09:00–18:00,piątek: 09:00–18:00,sobota: 10:00–20:00,niedziela: 10:00–20:00

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

104-piętrowy domek na drz...

on 13 lipiec 2019
104-piętrowy domek na drzewie - recenzja

Kompletnie zwariowana, nieobliczalna, absurdalna i zabawna książka. Słowem: idealne dzieło dla miłośników książek w stylu...

100 głupich porównań dla...

on 11 lipiec 2019
100 głupich porównań dla bystrzaków - recenzja

"Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi". Porównania też wcale nie muszą być głupie...

O Lence, Antku i planowan...

on 12 czerwiec 2019
O Lence, Antku i planowaniu - recenzja

Dwójka przyjaciół Lenka i Antek to para rezolutnych dzieciaków, które mają swoje marzenia, niektóre naprawdę...

Świnka Zwana Truflą - rec...

Świnka Zwana Truflą - recenzja

Jasmine jest córką Pani Weterynarz. Jej rodzina mieszka na niewielkiej farmie, w której rodzice opiekują...

« »
© 2015-2019 podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation