Vi ogólnopolskie biennale plakatu szkół plastycznych

Konkursy plastyczne
15134_vi-biennale-plakatu_thb
Termin: 2021-11-22 - 2022-05-07

Miejsce: Gdynia

Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Współorganizatorem jest Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni. 

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie średnich szkół plastycznych z całej Polski.

 

„Jednym słowem” to temat VI Ogólnopolskiego Biennale Plakatu Szkół Plastycznych.

Słowa pomagają nam w zrozumieniu otaczającej nas rzeczywistości. Uważnie dobierane, tworzące precyzyjne określenia, dzięki nadaniu im graficznej mocy stają się narzędziem zmieniającym nasz stosunek do różnych problemów. Język, którym posługuje się człowiek ma duży wpływ na ludzkie emocje, reakcje i zachowanie. Celem konkursu jest między innymi podkreślenie wartości słów, które mogą oddziaływać na kondycję psychofizyczną, zachęcać do twórczego działania, wspierać dobrą komunikację. Treści poruszane w plakatach mogą dotyczyć zarówno różnych problemów  społecznych, jak i stanowić osobistą wypowiedź autorów. Oczekujemy na plakaty, które pokażą energię słów, skłonią do przemyśleń, skutecznie trafią z przekazem do odbiorcy. Jednym słowem liczymy na kreatywne myślenie, umożliwiające w szczególny sposób zastosowanie szeroko pojętych rozwiązań literniczych i typograficznych.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu dowolną liczbę pojedynczych plakatów (zestawy nie będą brane pod uwagę). Technika wykonania dowolna, format B2 (500 x 707 mm).

Prace można przesyłać pocztą lub dostarczyć osobiście do Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni. 

 


Prace należy dostarczyć do 7 maja 2022 r.

 

 

Terminy


  • Od 2021-11-22 do 2022-05-07