czwartek, 19 styczeń 2017 16:34

Żywe Muzeum Piernika

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Żywe Muzeum Piernika Żywe Muzeum Piernika
Toruńskie Żywe Muzeum Piernika to pierwsza tego typu interaktywna placówka w Europie. Istnieje od 2006 roku i mieści się w samym centrum miasta – przy ulicy Rabiańskiej 9 – 199 kroków od pomnika Kopernika.

Przekroczenie bram Muzeum gwarantuje dwie podróże w czasie:
- Pierwsze piętro w magiczny sposób przenosi gości do średniowiecza, w którym – pod okiem Mistrza Pierniarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej - poznają wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotują ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały.
- Drugie piętro Muzeum przedstawia manufakturę z początku XX wieku, którą zarządza rodzeństwo Rabiańskich. Goście zobaczą tam m.in. oryginalne niemieckie maszyny służące do wypieku piernika, zabytkowy piec, kolekcję woskowych form, a każdy chętny będzie mógł ozdobić piernik lukrem, biorąc udział w warsztatach dekorowania prowadzonych przez artystkę malarkę.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać tradycję wypieku toruńskiego piernika, historię miasta, średniowieczną kulturę i język w niezwykłej atmosferze i z humorem! Do roboty gonimy wszystkich bez wyjątku, czy to małych, czy dużych. Poznawanie historii i tradycji w naszym Muzeum to radość dla zwiedzających w każdym wieku, nawet najbardziej dojrzałym.

Galeria:

Fotografie: Żywe Muzeum Piernika

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Żywe Muzeum Piernika

ul. Rabiańska 9, 87-100 Toruń

Telefon kontaktowy: 566636617
Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www:

www.muzeumpiernika.pl 

Parking dla autobusów:

Bulwar Filadelfijski 11/15

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych: Bilet ulgowy 9,5 PLN
Bilet normalny 14 PLN
W przypadku grup zorganizowanych, na 15-cioro uczestników 1 opiekun wchodzi za darmo (nie dotyczy dzieci w wieku przedszkolnym - wtedy 1 opiekun na 10-cioro uczestników).
Cennik przewodników: W cenie biletu
Minimalny czas zwiedzania: 1 h
Maksymalny czas zwiedzania:

1 h 30 min

Godziny i dni otwarcia:

od poniedziałku do niedzieli 10-18 (w przypadku dużego zainteresowania Muzeum wydłuża godziny otwarcia)

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

W przypadku grup szkolnych konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc.
Jedną z głównych misji Żywego Muzeum Piernika jest edukacja historyczna różnych grup wiekowych poprzez niebanalne metody i atrakcyjne zadania, dzięki czemu do Muzeum zapraszamy zarówno przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów jak i szkół średnich.
Na terenie obiektu znajduje się zaopatrzony sklepik, a w nim tradycyjne pierniki. Pieczone w niewielkiej fabryczce według starych receptur, tylko z naturalnych składników i bez żadnych dodatków chemicznych. Można też zakupić tam pamiątki tak związane z piernikiem, jak i z Toruniem.
Sklepik znajduje się w sali, w której odbywa się pokaz. Jest ona całkowicie bezpieczna i posiada monitoring - dzięki temu dzieci nie mają możliwości się zagubić. Zaopiekowne przez pracowników muzeum będą zawsze widoczne dla opiekunów. Nauczyciele mogą odetchnąć poczęstowani pyszną kawą i herbatą z pierniczkiem.

Stałe ekspozycje:

- pokaz historycznego wypieku piernika (Sala Średniowieczna)
- piernikarnia 1905 roku (Sala Mieszczańska)

 Planowane wydarzenia:

Brak informacji

 

Reklama 

Ostatnio zmieniany środa, 23 styczeń 2019 11:58

Artykuły powiązane

  • Interaktywne Centrum Pszczelarstwa - APILANDIA Interaktywne Centrum Pszczelarstwa - APILANDIA
    Interaktywne Centrum Pszczelarstwa APILANDIA to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie w tak profesjonalny sposób promujemy temat pszczół i tajniki ich życia. W naszym Centrum gościmy wycieczki z całej Polski - są to głównie grupy szkolne, wyjazdy kolonijne a także grupy turystyczne z pobliskich Papieskich Wadowic; odwiedzają nas całe rodziny. W niesamowity sposób połączyliśmy tutaj ze sobą historię i nowoczesność; tradycję i innowację.
  • Żydowskie Muzeum Galicja Żydowskie Muzeum Galicja
    Żydowskie Muzeum Galicja powstało, by upamiętnić ofiary Holokaustu oraz ukazać historię i kulturę Żydów z nowej perspektywy. Muzeum znajduje się na krakowskim Kazimierzu, w sercu dawnej żydowskiej dzielnicy miasta. Jesteśmy instytucją pożytku publicznego. Naszym celem jest rewizja tradycyjnych stereotypów dotyczących żydowskiej przeszłości w Polsce oraz pomoc zarówno Polakom, jak i Żydom w zrozumieniu własnej historii.

13 Rabiańska
Toruń, kujawsko-pomorskie.
Polska ,
+48 56 663 66 17
poniedziałek: 10:00–18:00,wtorek: 10:00–18:00,środa: 10:00–18:00,czwartek: 10:00–18:00,piątek: 10:00–18:00,sobota: 10:00–18:00,niedziela: 10:00–18:00

Wyszukaj cel wycieczki z dziećmi na mapie

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

Serce na sznurku - recenz...

on 04 styczeń 2019
Serce na sznurku - recenzja

Książka "Serce na sznurku" Małgorzaty Domagalik, to historia dwójki bohaterów, niedźwiedzia polarnego Ksawerego oraz małej...

Summoner: Bitwa - Recenzj...

on 30 sierpień 2018
Summoner: Bitwa - Recenzja

Dzisiaj mamy prawie wszystko: smartfony, tablety, komputery, telewizję, X-boxy itd. Niestety nie mamy najważniejszego: magii...

Buntowniczka z pustyni. R...

on 24 luty 2018
Buntowniczka z pustyni. Recenzja

Amani, sierota mieszkająca z wujem, ciotką, kuzynami i kuzynkami od lat chce uciec z zabitej...

Cała prawda, Dan GEMEINHA...

on 14 czerwiec 2018
Cała prawda, Dan GEMEINHART - recenzja

Mark, trzynastoletni chłopiec, jest śmiertelnie chory – ma raka. Od lat marzył, by wspiąć się...

« »
© 2015-2019 podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation