czwartek, 19 styczeń 2017 16:34

Żywe Muzeum Piernika

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Żywe Muzeum Piernika Żywe Muzeum Piernika
Toruńskie Żywe Muzeum Piernika to pierwsza tego typu interaktywna placówka w Europie. Istnieje od 2006 roku i mieści się w samym centrum miasta – przy ulicy Rabiańskiej 9 – 199 kroków od pomnika Kopernika.

Przekroczenie bram Muzeum gwarantuje dwie podróże w czasie:
- Pierwsze piętro w magiczny sposób przenosi gości do średniowiecza, w którym – pod okiem Mistrza Pierniarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej - poznają wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotują ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały.
- Drugie piętro Muzeum przedstawia manufakturę z początku XX wieku, którą zarządza rodzeństwo Rabiańskich. Goście zobaczą tam m.in. oryginalne niemieckie maszyny służące do wypieku piernika, zabytkowy piec, kolekcję woskowych form, a każdy chętny będzie mógł ozdobić piernik lukrem, biorąc udział w warsztatach dekorowania prowadzonych przez artystkę malarkę.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać tradycję wypieku toruńskiego piernika, historię miasta, średniowieczną kulturę i język w niezwykłej atmosferze i z humorem! Do roboty gonimy wszystkich bez wyjątku, czy to małych, czy dużych. Poznawanie historii i tradycji w naszym Muzeum to radość dla zwiedzających w każdym wieku, nawet najbardziej dojrzałym.

Galeria:

Fotografie: Żywe Muzeum Piernika

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Żywe Muzeum Piernika

ul. Rabiańska 9, 87-100 Toruń

Telefon kontaktowy: 566636617
Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www:

www.muzeumpiernika.pl 

Parking dla autobusów:

Bulwar Filadelfijski 11/15

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych: Bilet ulgowy 9,5 PLN
Bilet normalny 14 PLN
W przypadku grup zorganizowanych, na 15-cioro uczestników 1 opiekun wchodzi za darmo (nie dotyczy dzieci w wieku przedszkolnym - wtedy 1 opiekun na 10-cioro uczestników).
Cennik przewodników: W cenie biletu
Minimalny czas zwiedzania: 1 h
Maksymalny czas zwiedzania:

1 h 30 min

Godziny i dni otwarcia:

od poniedziałku do niedzieli 10-18 (w przypadku dużego zainteresowania Muzeum wydłuża godziny otwarcia)

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

W przypadku grup szkolnych konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc.
Jedną z głównych misji Żywego Muzeum Piernika jest edukacja historyczna różnych grup wiekowych poprzez niebanalne metody i atrakcyjne zadania, dzięki czemu do Muzeum zapraszamy zarówno przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów jak i szkół średnich.
Na terenie obiektu znajduje się zaopatrzony sklepik, a w nim tradycyjne pierniki. Pieczone w niewielkiej fabryczce według starych receptur, tylko z naturalnych składników i bez żadnych dodatków chemicznych. Można też zakupić tam pamiątki tak związane z piernikiem, jak i z Toruniem.
Sklepik znajduje się w sali, w której odbywa się pokaz. Jest ona całkowicie bezpieczna i posiada monitoring - dzięki temu dzieci nie mają możliwości się zagubić. Zaopiekowne przez pracowników muzeum będą zawsze widoczne dla opiekunów. Nauczyciele mogą odetchnąć poczęstowani pyszną kawą i herbatą z pierniczkiem.

Stałe ekspozycje:

- pokaz historycznego wypieku piernika (Sala Średniowieczna)
- piernikarnia 1905 roku (Sala Mieszczańska)

 Planowane wydarzenia:

Brak informacji

 

Reklama 

Ostatnio zmieniany środa, 23 styczeń 2019 11:58

Artykuły powiązane

  • Centrum Szkła i Ceramiki Lipowa 3 Centrum Szkła i Ceramiki Lipowa 3
    Centrum Ceramiki i Szkła w Krakowie znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch potężnych obiektów muzealnych: Fabryki Schindlera oraz Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Wielu turystów podążających do tych dwóch lokalizacji nie zauważa tego bardzo interesującego miejsca, w którym prezentowane są artystyczne wyroby ze szkła artystów współczesnych oraz z przełomu wieku XIX i XX, a co ciekawsze zwiedzające mogą obejrzeć bardzo interesujący pokaz ręcznego formowania szkła. Co odważniejsi mogą spróbować samodzielnie wydmuchać szklaną bańkę. Wyrobu niestety nie będzie można zabrać do domu ze względu na jego kruchość. 
  • Podróże z klasą w Muzeum Narodowym w Krakowie Podróże z klasą w Muzeum Narodowym w Krakowie
    Kraków jest miastem o imponującej liczbie muzeów, w których zgromadzone są ogromne ilości bezcennych artefaktów dla historii Polski. Wycieczka z dziećmi do Krakowa bez próby poznania chociaż niewielkiej ich ilości wydaje się co najmniej nietrafionym pomysłem. A może nawet nietaktownym, jeśli tylko mamy zamiar naprawdę poznać to wspaniałe miasto. W ciągu 3 dni pobytu w Krakowie odwiedziliśmy kilka muzeów, w tym trzy obiekty będące pod opieką Muzeum Narodowego w Krakowie. Te trzy miejsca wypełniły cały nasz jeden dzień pobytu w Krakowie i chociaż dzieci pod koniec były już naprawdę zmęczone, to zgodnie stwierdziliśmy, że było warto.

13 Rabiańska
Toruń, kujawsko-pomorskie.
Polska ,
+48 56 663 66 17
poniedziałek: 10:00–18:00,wtorek: 10:00–18:00,środa: 10:00–18:00,czwartek: 10:00–18:00,piątek: 10:00–18:00,sobota: 10:00–18:00,niedziela: 10:00–18:00

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

104-piętrowy domek na drz...

on 13 lipiec 2019
104-piętrowy domek na drzewie - recenzja

Kompletnie zwariowana, nieobliczalna, absurdalna i zabawna książka. Słowem: idealne dzieło dla miłośników książek w stylu...

100 głupich porównań dla...

on 11 lipiec 2019
100 głupich porównań dla bystrzaków - recenzja

"Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi". Porównania też wcale nie muszą być głupie...

O Lence, Antku i planowan...

on 12 czerwiec 2019
O Lence, Antku i planowaniu - recenzja

Dwójka przyjaciół Lenka i Antek to para rezolutnych dzieciaków, które mają swoje marzenia, niektóre naprawdę...

Świnka Zwana Truflą - rec...

Świnka Zwana Truflą - recenzja

Jasmine jest córką Pani Weterynarz. Jej rodzina mieszka na niewielkiej farmie, w której rodzice opiekują...

« »
© 2015-2019 podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation