czwartek, 09 listopad 2017 11:02

Kopalnia Soli Wieliczka

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Kopalnia Soli Wieliczka zaprasza wycieczki szkolne Kopalnia Soli Wieliczka zaprasza wycieczki szkolne
Każdego roku Kopalnię Soli „Wieliczka” odwiedza ponad milion turystów, a wśród nich również dzieci. Można powiedzieć, że jest kopalnia „kanonicznym” celem szkolnych wycieczek, co wcale nie oznacza, że nudnym. Wręcz przeciwnie. Proponuje bowiem swoim najmłodszym gościom… kopalnię atrakcji.

W solnych wnętrzach odżywają stare baśnie i legendy. Przedszkolaki oraz uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej zupełnie słusznie spodziewają się, że spotkają w kopalni Skarbnika oraz skrzaty – nie tylko te rzeźbione w soli! Mali miłośnicy bajek bez trudu podczas spaceru Trasą turystyczną odnajdują dowody na istnienie Solilandii - magicznej krainy położonej hen daleko, w głębi wielickiej kopalni. Zwiedzanie wzbogacone jest o quizy, konkursy, zabawy, głośne czytanie książki. „Odkrywanie Solilandii” to również dobry pomysł na rodzinną wycieczkę, wszak na bajki nie ma górnej granicy wiekowej.

Starsze dzieci w „Wieliczce” mają okazję poczuć się jak prawdziwi eksploratorzy kopalnianych głębin. Mogą nie tylko zwiedzić Trasę turystyczną, ale również spróbować swoich sił w zadaniach wzorowanych na pracach górniczych. Budowa kasztów, toczenie solnego bałwana, sypanie soli do beczek dają wyobrażenie o funkcjonowaniu dawnej kopalni. Chętni, by doświadczyć kopalni jeszcze mocniej, zobaczyć ją przy świetle osobistej lampy, powinni wybrać się na Trasę górniczą. Szlak jest dostępny dla osób od 10. roku życia.

Atrakcje, niespodzianki oraz wędrówka po solnym labiryncie wzmagają apetyt. Znajdująca się na głębokości 125 m restauracja na pewno zaspokoi głód badaczy bajek, kopalnianych eksploratorów oraz młodych górników. Siły zregenerować można również podczas noclegu w komorze Słowackiego. Zdrowe kopalniane powietrze sprawia, że wśród soli śnią się wyłącznie kolorowe sny.

Za kilka miesięcy Trasa turystyczna wzbogaci się o podziemny plac zabaw. Na głębokości 125 m w komorze Witos powstaje prawdziwy raj dla dzieciaków, w którym będą czekały m.in. interaktywne gry i zabawy inspirowane historią i geologią Kopalni Soli „Wieliczka”.

Kopalnia Soli „Wieliczka” to jeden z najcenniejszych zabytków kultury materialnej i duchowej na ziemiach polskich, rocznie odwiedzany przez ponad milion turystów z całego świata. Od XIII wieku do 1772 wspólnie z kopalnią soli „Bochnia” wchodziła w skład żup krakowskich. Sole wydobywane w kopalni pochodzą z miocenu. W 1976 roku kopalnia wpisana została do krajowego rejestru zabytków. Dwa lata później wpisana przez UNESCO na pierwszą Listę światowego dziedzictwa. W 1989 roku Kopalnia Soli „Wieliczka” poszerzyła Listę Światowego Dziedzictwa Zagrożonego, z której została skreślona w 1998 roku. Od 1994, to także pomnik historii Polski. 30 czerwca 1996 roku zaprzestano całkowicie eksploatacji złoż.

Galeria zdjęć:

Fotografie: Materiały prasowe Kopalnia Soli Wieliczka

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Kopalnia Soli „Wieliczka”
Trasa turystyczna  Szyb Daniłowicza
ul. Daniłowicza 10, Wieliczka

Telefon kontaktowy:

12 278 73 02

Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www:

https://www.kopalnia.pl/ 

Parking dla autobusów:

Tak

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

https://www.kopalnia.pl/zwiedzanie/poradnik-zwiedzajacego/sprawdz-ceny/sprawdz-ceny-trasa-turystyczna 

Cennik przewodników:

j.w.

Minimalny czas zwiedzania: brak informacji

 

Maksymalny czas zwiedzania:

brak informacji

Godziny i dni otwarcia:

brak informacji

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół: Oferta dla szkół: https://www.kopalnia.pl/zwiedzanie/kopalnia-dla-szkol 

 

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych: Brak informacji
Stałe ekspozycje:

Brak informacji

Planowane wydarzenia:

Brak informacji

 

Reklama

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 styczeń 2019 11:40

Artykuły powiązane

  • Kopalnia Soli „Wieliczka” Udane wycieczki szkolne. Poznaj ich tajemnice! Kopalnia Soli „Wieliczka”  Udane wycieczki szkolne. Poznaj ich tajemnice!
    Dokąd zabrać uczniów na jednodniową lub dwudniową wycieczkę szkolną? Jak ją zaplanować aby połączyć przyjemne z pożytecznym i zrealizować cele edukacyjne? Jeśli pracujesz jako nauczyciel lub wychowawca to z pewnością zadajesz sobie te pytania. Idealnym miejscem na taki wyjazd jest Kopalnia Soli w Wieliczce.
  • AMPA - Park Rozrywki dla Dzieci AMPA - Park Rozrywki dla Dzieci
    AMPA - Park Rozrywki dla Dzieci, to miejsce stworzone z myślą o najmłodszych. Na ponad 500 m2 powstała bezpieczna i przyjazna dzieciom sala zabaw, zaprojektowana w taki sposób, by dzieci w różnym wieku (0-11 lat) znalazły atrakcje dopasowane do swoich potrzeb i umiejętności. Centrum sali AMPA to najwyższej klasy, czteropiętrowa konstrukcja zabawowa, wyposażone w szereg atrakcji, między innymi:


Wieliczka, małopolskie.
Polska ,32-020
+48 12 278 73 02
poniedziałek: 07:30–19:30,wtorek: 07:30–19:30,środa: 07:30–19:30,czwartek: 07:30–19:30,piątek: 07:30–19:30,sobota: 07:30–19:30,niedziela: 07:30–19:30

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

104-piętrowy domek na drz...

on 13 lipiec 2019
104-piętrowy domek na drzewie - recenzja

Kompletnie zwariowana, nieobliczalna, absurdalna i zabawna książka. Słowem: idealne dzieło dla miłośników książek w stylu...

100 głupich porównań dla...

on 11 lipiec 2019
100 głupich porównań dla bystrzaków - recenzja

"Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi". Porównania też wcale nie muszą być głupie...

O Lence, Antku i planowan...

on 12 czerwiec 2019
O Lence, Antku i planowaniu - recenzja

Dwójka przyjaciół Lenka i Antek to para rezolutnych dzieciaków, które mają swoje marzenia, niektóre naprawdę...

Świnka Zwana Truflą - rec...

Świnka Zwana Truflą - recenzja

Jasmine jest córką Pani Weterynarz. Jej rodzina mieszka na niewielkiej farmie, w której rodzice opiekują...

« »
© 2015-2019 podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation