czwartek, 09 listopad 2017 11:02

Kopalnia Soli Wieliczka

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Kopalnia Soli Wieliczka zaprasza wycieczki szkolne Kopalnia Soli Wieliczka zaprasza wycieczki szkolne
Każdego roku Kopalnię Soli „Wieliczka” odwiedza ponad milion turystów, a wśród nich również dzieci. Można powiedzieć, że jest kopalnia „kanonicznym” celem szkolnych wycieczek, co wcale nie oznacza, że nudnym. Wręcz przeciwnie. Proponuje bowiem swoim najmłodszym gościom… kopalnię atrakcji.

W solnych wnętrzach odżywają stare baśnie i legendy. Przedszkolaki oraz uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej zupełnie słusznie spodziewają się, że spotkają w kopalni Skarbnika oraz skrzaty – nie tylko te rzeźbione w soli! Mali miłośnicy bajek bez trudu podczas spaceru Trasą turystyczną odnajdują dowody na istnienie Solilandii - magicznej krainy położonej hen daleko, w głębi wielickiej kopalni. Zwiedzanie wzbogacone jest o quizy, konkursy, zabawy, głośne czytanie książki. „Odkrywanie Solilandii” to również dobry pomysł na rodzinną wycieczkę, wszak na bajki nie ma górnej granicy wiekowej.

Starsze dzieci w „Wieliczce” mają okazję poczuć się jak prawdziwi eksploratorzy kopalnianych głębin. Mogą nie tylko zwiedzić Trasę turystyczną, ale również spróbować swoich sił w zadaniach wzorowanych na pracach górniczych. Budowa kasztów, toczenie solnego bałwana, sypanie soli do beczek dają wyobrażenie o funkcjonowaniu dawnej kopalni. Chętni, by doświadczyć kopalni jeszcze mocniej, zobaczyć ją przy świetle osobistej lampy, powinni wybrać się na Trasę górniczą. Szlak jest dostępny dla osób od 10. roku życia.

Atrakcje, niespodzianki oraz wędrówka po solnym labiryncie wzmagają apetyt. Znajdująca się na głębokości 125 m restauracja na pewno zaspokoi głód badaczy bajek, kopalnianych eksploratorów oraz młodych górników. Siły zregenerować można również podczas noclegu w komorze Słowackiego. Zdrowe kopalniane powietrze sprawia, że wśród soli śnią się wyłącznie kolorowe sny.

Za kilka miesięcy Trasa turystyczna wzbogaci się o podziemny plac zabaw. Na głębokości 125 m w komorze Witos powstaje prawdziwy raj dla dzieciaków, w którym będą czekały m.in. interaktywne gry i zabawy inspirowane historią i geologią Kopalni Soli „Wieliczka”.

Kopalnia Soli „Wieliczka” to jeden z najcenniejszych zabytków kultury materialnej i duchowej na ziemiach polskich, rocznie odwiedzany przez ponad milion turystów z całego świata. Od XIII wieku do 1772 wspólnie z kopalnią soli „Bochnia” wchodziła w skład żup krakowskich. Sole wydobywane w kopalni pochodzą z miocenu. W 1976 roku kopalnia wpisana została do krajowego rejestru zabytków. Dwa lata później wpisana przez UNESCO na pierwszą Listę światowego dziedzictwa. W 1989 roku Kopalnia Soli „Wieliczka” poszerzyła Listę Światowego Dziedzictwa Zagrożonego, z której została skreślona w 1998 roku. Od 1994, to także pomnik historii Polski. 30 czerwca 1996 roku zaprzestano całkowicie eksploatacji złoż.

Galeria zdjęć:

Fotografie: Materiały prasowe Kopalnia Soli Wieliczka

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Kopalnia Soli „Wieliczka”
Trasa turystyczna  Szyb Daniłowicza
ul. Daniłowicza 10, Wieliczka

Telefon kontaktowy:

12 278 73 02

Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www:

https://www.kopalnia.pl/ 

Parking dla autobusów:

Tak

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

https://www.kopalnia.pl/zwiedzanie/poradnik-zwiedzajacego/sprawdz-ceny/sprawdz-ceny-trasa-turystyczna 

Cennik przewodników:

j.w.

Minimalny czas zwiedzania: brak informacji

 

Maksymalny czas zwiedzania:

brak informacji

Godziny i dni otwarcia:

brak informacji

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół: Oferta dla szkół: https://www.kopalnia.pl/zwiedzanie/kopalnia-dla-szkol 

 

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych: Brak informacji
Stałe ekspozycje:

Brak informacji

Planowane wydarzenia:

Brak informacji

 

Reklama

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 styczeń 2019 11:40

Artykuły powiązane

  • Interaktywne Centrum Pszczelarstwa - APILANDIA Interaktywne Centrum Pszczelarstwa - APILANDIA
    Interaktywne Centrum Pszczelarstwa APILANDIA to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie w tak profesjonalny sposób promujemy temat pszczół i tajniki ich życia. W naszym Centrum gościmy wycieczki z całej Polski - są to głównie grupy szkolne, wyjazdy kolonijne a także grupy turystyczne z pobliskich Papieskich Wadowic; odwiedzają nas całe rodziny. W niesamowity sposób połączyliśmy tutaj ze sobą historię i nowoczesność; tradycję i innowację.
  • Żydowskie Muzeum Galicja Żydowskie Muzeum Galicja
    Żydowskie Muzeum Galicja powstało, by upamiętnić ofiary Holokaustu oraz ukazać historię i kulturę Żydów z nowej perspektywy. Muzeum znajduje się na krakowskim Kazimierzu, w sercu dawnej żydowskiej dzielnicy miasta. Jesteśmy instytucją pożytku publicznego. Naszym celem jest rewizja tradycyjnych stereotypów dotyczących żydowskiej przeszłości w Polsce oraz pomoc zarówno Polakom, jak i Żydom w zrozumieniu własnej historii.


Wieliczka, małopolskie.
Polska ,32-020
+48 12 278 73 02
poniedziałek: 07:30–19:30,wtorek: 07:30–19:30,środa: 07:30–19:30,czwartek: 07:30–19:30,piątek: 07:30–19:30,sobota: 07:30–19:30,niedziela: 07:30–19:30

Wyszukaj cel wycieczki z dziećmi na mapie

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

Serce na sznurku - recenz...

on 04 styczeń 2019
Serce na sznurku - recenzja

Książka "Serce na sznurku" Małgorzaty Domagalik, to historia dwójki bohaterów, niedźwiedzia polarnego Ksawerego oraz małej...

Summoner: Bitwa - Recenzj...

on 30 sierpień 2018
Summoner: Bitwa - Recenzja

Dzisiaj mamy prawie wszystko: smartfony, tablety, komputery, telewizję, X-boxy itd. Niestety nie mamy najważniejszego: magii...

Buntowniczka z pustyni. R...

on 24 luty 2018
Buntowniczka z pustyni. Recenzja

Amani, sierota mieszkająca z wujem, ciotką, kuzynami i kuzynkami od lat chce uciec z zabitej...

Cała prawda, Dan GEMEINHA...

on 14 czerwiec 2018
Cała prawda, Dan GEMEINHART - recenzja

Mark, trzynastoletni chłopiec, jest śmiertelnie chory – ma raka. Od lat marzył, by wspiąć się...

« »
© 2015-2019 podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation