poniedziałek, 13 listopad 2017 21:42

Zatorland

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Zatorland zaprasza wycieczki szkolne Zatorland zaprasza wycieczki szkolne
Park Ruchomych Dinozaurów ZATORLAND powstały w 2009 roku to jeden z ciekawszych obiektów w Polsce dla miłośników dinozaurów.

W pierwszym roku działalności parku, na jego terenie znajdowało się ok. 90 figur ruchomych dinozaurów. Corocznie kolekcja jest wzbogacana kilkoma nowymi okazami. Cała wystawa dinozaurów liczy obecnie ponad 100 figur ruchomych prehistorycznych gadów, zlokalizowanych na terenie starego lasu, w którym można również podziwiać kilkusetletnie okazy drzew. Obszar parku przecina wytyczona ścieżka edukacyjna, która kończy swój bieg przed Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym poza licznymi częściami szkieletów różnych dinozaurów, zobaczyć można ekspozycję minerałów i kamieni ozdobnych. 

Od samego początku swojej działalności, poza Parkiem Ruchomych Dinozaurów, Zatorland oferuje swoim gościom również rozrywkę, udostępniając w tym celu lunapark, znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Ruchomych Dinozaurów. Na terenie lunaparku działa kino 5D, autodrom, kolejki, karuzele, plac zabaw, dinozaury gry i wiele innych. Każdego roku firma dokonuje częściowej wymiany urządzeń rozrywkowych, co jest doceniane głównie przez gości ponawiających swoje wizyty w naszych parkach rozrywki. Ponadto, na terenie lunaparku mieści się również obszerny punkt gastronomiczny, sklep z pamiątkami oraz toalety. 

W roku 2012 firma uruchomiła drugi letni park tematyczny poświęcony mitologii greckiej. Przedsięwzięcie to okazało się być nowatorskie nie tylko ze względu na tematykę, której jest poświęcone, ale również ze względu na lokalizację, bowiem Park Mitologii zlokalizowany jest na Stawie Piastowskim w Zatorze. Znajduje się tutaj ok. 30 posadowionych na wodzie figur greckich bogów, herosów oraz mitycznych stworów. Park można zwiedzać spacerując wzdłuż brzegów stawu oraz pomostem zbudowanym z pływających platform, bądź można skorzystać z tramwaju wodnego, który kursuje regularnie meandrując między figurami z antycznego świata.  

Wraz z Parkiem Mitologii, w sąsiedztwie lunaparku, w 2012r. otwarty został Park Owadów, w którym początkowo mieściło się 15 gigantycznych figur insektów takich jak modliszka, stonka ziemniaczana, biedronka itp. W roku 2013 kolekcja została wzbogacona o figury ruchome, które podnoszą atrakcyjność parku i sprawiają, że staje się on bardziej interesujący nie tylko dla osób dorosłych, ale przede wszystkim dla dzieci. 

Kolejnym etapem rozwoju działalności firmy był utworzony w 2013r. Park Bajek i Wodnych Stworzeń, w którym znajdziemy figury ryb i innych stworów zamieszkujących nie tylko wodne głębiny. Wspomniane figury prezentowane są w baśniowej scenerii, którą dzieci znają z kart książek autorstwa braci Grimm czy H.H. Andersena. Wszystkie powyższe parki udostępniane są do zwiedzania w okresie od kwietnia do listopada, a ich łączna powierzchnia w chwili obecnej wynosi ok. 14 ha. 

Od 2009r., w okresie zimowym firma prowadzi Park Św. Mikołaja w Krainie Bajek. To właśnie tutaj można zimą spotkać Św. Mikołaja, porozmawiać z nim, uścisnąć dłoń ulubionych postaci bajowych, czy zachwycić się w godzinach wieczornych magiczną scenerią, jaką tworzą tysiące światełek rozświetlających drzewa i bajkowe figury. 

Galeria zdjęć:

Fotografie: Zatorland

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Zatorland

ul. Parkowa 7 , 32-640 Zator

Telefon kontaktowy: 601 858 851
Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www:

http://zatorland.pl/Zatorland-5.html 

Parking dla autobusów:

TAK

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych: od 29 zł do 49,90 zł w zależności od wybranej opcji
Cennik przewodników:

Przewodnik dla grupy - 2 zł/os.- 1 park (8 zł/os- 4 parki)

Minimalny czas zwiedzania: 2 h
Maksymalny czas zwiedzania:

4 h

Godziny i dni otwarcia:

http://zatorland.pl/Cennik-dla-osob-indywidualnych-49.html#godzinyotwarcia 

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół:

Lekcje paleontologii

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych: brak
Stałe ekspozycje:

informacja w opisie

Planowane wydarzenia:

Brak informacji

 

Reklama

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 styczeń 2019 11:08

Artykuły powiązane

  • Interaktywne Centrum Pszczelarstwa - APILANDIA Interaktywne Centrum Pszczelarstwa - APILANDIA
    Interaktywne Centrum Pszczelarstwa APILANDIA to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie w tak profesjonalny sposób promujemy temat pszczół i tajniki ich życia. W naszym Centrum gościmy wycieczki z całej Polski - są to głównie grupy szkolne, wyjazdy kolonijne a także grupy turystyczne z pobliskich Papieskich Wadowic; odwiedzają nas całe rodziny. W niesamowity sposób połączyliśmy tutaj ze sobą historię i nowoczesność; tradycję i innowację.
  • Żydowskie Muzeum Galicja Żydowskie Muzeum Galicja
    Żydowskie Muzeum Galicja powstało, by upamiętnić ofiary Holokaustu oraz ukazać historię i kulturę Żydów z nowej perspektywy. Muzeum znajduje się na krakowskim Kazimierzu, w sercu dawnej żydowskiej dzielnicy miasta. Jesteśmy instytucją pożytku publicznego. Naszym celem jest rewizja tradycyjnych stereotypów dotyczących żydowskiej przeszłości w Polsce oraz pomoc zarówno Polakom, jak i Żydom w zrozumieniu własnej historii.
Więcej w tej kategorii: « Energylandia Pałac Krzysztofory »

7 Parkowa
Zator, małopolskie.
Polska ,32-640
+48 667 979 220
poniedziałek: 23:59–00:00,wtorek: Zamknięte,środa: Zamknięte,czwartek: Zamknięte,piątek: Zamknięte,sobota: Zamknięte,niedziela: Zamknięte

Wyszukaj cel wycieczki z dziećmi na mapie

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

Serce na sznurku - recenz...

on 04 styczeń 2019
Serce na sznurku - recenzja

Książka "Serce na sznurku" Małgorzaty Domagalik, to historia dwójki bohaterów, niedźwiedzia polarnego Ksawerego oraz małej...

Summoner: Bitwa - Recenzj...

on 30 sierpień 2018
Summoner: Bitwa - Recenzja

Dzisiaj mamy prawie wszystko: smartfony, tablety, komputery, telewizję, X-boxy itd. Niestety nie mamy najważniejszego: magii...

Buntowniczka z pustyni. R...

on 24 luty 2018
Buntowniczka z pustyni. Recenzja

Amani, sierota mieszkająca z wujem, ciotką, kuzynami i kuzynkami od lat chce uciec z zabitej...

Cała prawda, Dan GEMEINHA...

on 14 czerwiec 2018
Cała prawda, Dan GEMEINHART - recenzja

Mark, trzynastoletni chłopiec, jest śmiertelnie chory – ma raka. Od lat marzył, by wspiąć się...

« »
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation