czwartek, 18 październik 2018 07:21

Kopalnia Soli Bochnia Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Kopalnia Soli w Bochni zaprasza wycieczki szkolne Kopalnia Soli w Bochni zaprasza wycieczki szkolne
Odwiedzając Małopolskę, nie sposób nie zawitać do Kopalni Soli Bochnia, najstarszej kopalni soli kamiennej w Polsce a zarazem najstarszego w Europie zakładu przemysłowego działającego nieprzerwanie od 1248r. 

Odkrycie soli jest powiązane z legendą o św. Kindze – patronce kopalni, która w posagu swemu przyszłemu małżonkowi ofiarowała sól cenioną w tamtych czasach na równi ze złotem. 

Niezwykła sceneria i unikatowość bocheńskiej kopalni soli w skali świata zostały docenione przez ekspertów z Komisji Światowego Dziedzictwa UNESCO – 23 czerwca 2013 roku zapadła decyzja o dopisaniu bocheńskiej żupy do tej prestiżowej listy. 
Zwiedzanie kopalni pozwala dobrze poznać sposoby dawnej techniki wydobywczej. Specyficzny nastrój „surowych", lecz przez to tchnących autentyzmem podziemi, zdaje się przenosić zwiedzającego w odległe stulecia. Stare wyrobiska – prawdziwy podziemny labirynt pod miastem – dostarczają także niezrównanych wrażeń estetycznych.

Lekcje muzealne

Naszą ofertę dla grup szkolnych przygotowaliśmy w taki sposób, aby zaproponować wycieczkę szkolną do kopalni w formie dostosowanej do potrzeb różnych grup wiekowych uczniów - od przedszkola do szkoły średniej.

Dla najmłodszych turystów przygotowaliśmy pięć programów edukacyjnych, których scenariusze oparte zostały na spotkaniach z tajemniczymi bohaterami bocheńskich legend. Stanowią one doskonałą propozycję na ciekawą wycieczkę szkolną, a także nieszablonowy sposób na pierwsze spotkania z historią dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

Starszym uczniom proponujemy aktywną formę zwiedzania jaką jest gra integracyjna „Przygoda w solnych górach". Poznając historię zabytkowej kopalni soli uczniowie gromadzą wiedzę, którą będą musieli jak najlepiej wykorzystać rywalizując o punkty dla swojej drużyny.

Nocleg w kopalni soli to propozycja wycieczki szkolnej połączonej z profilaktyką zdrowotną. Leczniczy mikroklimat bocheńskiej kopalni zapewnia zdrowy sen w dosłownym wymiarze.


Pobyty edukacyjne

Nasze programy zostały przygotowane tak, aby każdy uczeń mógł w nich aktywnie uczestniczyć, miał możliwość zobaczyć, usłuszeć dotknąć a nawet zabrać do domu pamiątkę. Duży nacisk położyliśmy na aspekty edukacyjne, nie zapominająć o zabawie. Realizowane przez nas programy edukacyjne prowadzą młodych odkrywców przez historię kopalni soli od średniowiecza po czasy współczesne, pozwalają im rozwijać wyobraźnię i zdobywać wiedzę.

Zagadkowa kopalnia
PROGRAM DLA ZERÓWKI I KLAS I-III
Program naszego pobytu edukacyjnego dla najmodszych turystów został napisany tak, aby w możliwie najprostszy i najciekawszy sposób przekazać wiedzę na temat historii kopalni. Pomocnym narzędziem jest tutaj "Wielka Księga Podziemnych Zagadek". Każda poprawnie odgadnięta zagadka zamienia się w magiczny przedmiot.

Śladami pracy górnika
PROGRAM DLA KLAS I-III
Przemierzając kopalniane korytarze uczestnicy wycieczki poznają historię wydobycia soli a o trudach górniczego fachu opowiada im sam średniowieczny górnik. Uczniowie poznają dawne narzędzia i urządzenia, które służyły do urobku soli. Uczestnicy wycieczki biorą także udział w zajęciach plastycznych i sportowo-rekreacyjnych.

Królestwo Skarbnika
PROGRAM DLA KLAS I-III
Tajemnicza postać Bocheńskiego Skarbnika od lat wypatrywana jest przez pracujących górników i turystów odwiedzających kopalnię. Niewielu jest takich, którym udało się go spotkać. Pełna niespodzianek wyprawa solnymi korytarzami prowadzi młodych turystów wprost do odkrycia tajemnicy bocheńskiego skarbu i spotkania z dobrym duchem kopalni.

Dar Księżnej Kingi
PROGRAM DLA KLAS IV-VI
Niezwykły dar, który mieszkańcy Bochni otrzymali od księżnej Kingi zmienił historię miasta i całego królestwa, dał początek wspaniałej historii wielu pokoleń górniczej pracy. Wiedzę zdobytą podczas spotkania ze świętą Kingą uczniowie będą mieli okazję sprawdzić rozwiązując quizy i zagadki.

Królewska kopalnia
PROGRAM DLA KLAS IV-VI
Spotkanie z królem Kazimierzem Wielkim to niezwykła lekcja historii, geografii i ekonomii zarazem. Zwiedzając kopalnię uczniowie zapoznają się z prawami, które regulwały funkcjonowanie kopalni, a także rolą władcy jako osoby tworzącej prawa dla ludzi i dla ich dobra.

Zabawy okolicznościowe
Andrzejki, Mikołajki, Zabawy karnawałowe
Na specjalne okazje proponujemy zabawy okolicznościowe 250 metrów pod ziemią. Andrzejki, Mikołajki i Bale Karnawałowe to wydarzenia, które organizujemy tak, aby zagwarantować znakomitą zabawę najmłodszym uczestnikom nie zapominając o tradycjach, z których się wywodzą.

Więcej informacji: http://kopalnia-bochnia.pl/dladzieci/zwiedzanie/ 

 

Galeria zdjęć:

Źródło: Kopalnia Soli Bochnia

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Kopalnia Soli w Bochni Sp. z o.o.
ul. Campi 15, 32-700 Bochnia

Telefon kontaktowy: 14 615 24 60
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Adres www: www.kopalnia-bochnia.pl 
Parking dla autobusów:

Tak

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

 

http://kopalnia-bochnia.pl/cennik/index 
Cennik przewodników: j.w.
Minimalny czas zwiedzania: 3 godz.
Maksymalny czas zwiedzania:

4 godz.

Godziny i dni otwarcia:

poniedziałek - piątek: 8.00 - 18.00
sobota - niedziela: 9.00 - 16.00

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół: jak w opisie powyżej
Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

GRUPY ZORGANIZOWANE (min. 15 osób)
wymagana jest wcześniejsza rezerwacja

Informacje praktyczne
1.Temperatura w kopalni 14-16 °C, wilgotność powietrza 70%.
2.Zaleca się, aby zwiedzający zabrali ze sobą ciepłą odzież oraz wygodne obuwie.
3.Na trasie turystycznej do pokonania jest około 700 schodów.
4.Do zjazdu zjeżdżalnią wymagane są długie spodnie i pełne obuwie.
5.Pobierz regulamin korzystania z podziemnej zjeżdżalni
6.Pobyt pod ziemią odbywa się pod opieką przewodnika.
7.Zjazd do kopalni jest zabroniony dla osób będących w stanie wskazującym na spożycie alkoholu lub innych podobnie działających środków.
8.Do kopalni mogą samodzielnie zjeżdżać tylko osoby pełnoletnie.
9. Dzieci i młodzież do 18 roku życia muszą przebywać pod opieką osoby pełnoletniej.
10.W kopalni zabrania się posiadania lub palenia tytoniu oraz posiadania środków do wzniecania ognia.
Zjazdy do kopalni odbywają się szybem Campi, zlokalizowanym przy ul. Campi 15.

 

Reklama

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 21 styczeń 2019 12:45

Artykuły powiązane

  • Kopalnia Soli „Wieliczka”. Najlepsze pomysły na wycieczki z dziećmi. Kopalnia Soli „Wieliczka”. Najlepsze pomysły na wycieczki z dziećmi.
    Poznaj je i zaplanuj niezapomniany czas z rodziną! Dokąd się wybrać na rodzinną wycieczkę? W jaki sposób zaplanować wolny czas, aby dzieci się nie nudziły? W tym artykule podpowiemy Ci jak połączyć przyjemne z pożytecznym, aktywnie spędzić czas i poznać jeden z najcenniejszych polskich zabytków.
  • Kopalnia Soli „Wieliczka” Udane wycieczki szkolne. Poznaj ich tajemnice! Kopalnia Soli „Wieliczka”  Udane wycieczki szkolne. Poznaj ich tajemnice!
    Dokąd zabrać uczniów na jednodniową lub dwudniową wycieczkę szkolną? Jak ją zaplanować aby połączyć przyjemne z pożytecznym i zrealizować cele edukacyjne? Jeśli pracujesz jako nauczyciel lub wychowawca to z pewnością zadajesz sobie te pytania. Idealnym miejscem na taki wyjazd jest Kopalnia Soli w Wieliczce.

15 Campi
Bochnia, małopolskie.
Polska ,32-700
+48 14 615 24 60
poniedziałek: 08:00–18:00,wtorek: 08:00–18:00,środa: 08:00–18:00,czwartek: 08:00–18:00,piątek: 08:00–18:00,sobota: 10:15–16:15,niedziela: 10:15–16:15

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

104-piętrowy domek na drz...

on 13 lipiec 2019
104-piętrowy domek na drzewie - recenzja

Kompletnie zwariowana, nieobliczalna, absurdalna i zabawna książka. Słowem: idealne dzieło dla miłośników książek w stylu...

100 głupich porównań dla...

on 11 lipiec 2019
100 głupich porównań dla bystrzaków - recenzja

"Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi". Porównania też wcale nie muszą być głupie...

O Lence, Antku i planowan...

on 12 czerwiec 2019
O Lence, Antku i planowaniu - recenzja

Dwójka przyjaciół Lenka i Antek to para rezolutnych dzieciaków, które mają swoje marzenia, niektóre naprawdę...

Świnka Zwana Truflą - rec...

Świnka Zwana Truflą - recenzja

Jasmine jest córką Pani Weterynarz. Jej rodzina mieszka na niewielkiej farmie, w której rodzice opiekują...

« »
© 2015-2019 podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation