czwartek, 13 październik 2016 08:15

Hantajo - Indianie pod Węgrowem

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Hantajo Hantajo
Indiański obóz w lesie pod Węgrowem. Niezwykłe miejsce dla wszystkich zainteresowanych kulturą świata znanego z westernów. 

Nasza wioska powstała z trwającej już ponad 20 lat pasji. Istnieje już 17 lat!. Od tego czasu odwiedziła Poznań, okolice Piły, Śląsk, aż w końcu na stałe zadomowiła się na Mazowszu, w okolicach Warszawy w miejscowości Borzychy. To okolice Ostoi Nadliwieckiej i Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Na skąpanej słońcem leśnej polanie ustawione zostały indiańskie namioty tipi. W niektórych z nich można zobaczyć unikalne stroje, broń i przedmioty codziennego użytku Indian Ameryki Północnej. Odwiedzający mają okazję obejrzeć, jak wyglądało wnętrze rodzinnego tipi z posłaniami, siedziskami, torbami i pozostałym wyposażeniem przeciętnego indiańskiego domu. W kolejnym tipi znajduje się kolekcja broni: od drewnianych łuków, poprzez tomahawki, maczugi wojenne, po broń palną: winchestery, kentucky i colty. W naszej kolekcji są również stroje męskie, kobiece i dziecięce z plemion Wielkich Równin: Czejenów, Siouxów i Wron. Przewodnik w rozpalający wyobraźnię sposób opowiada o tej fascynującej kulturze. Dalsza część wycieczki jest uzależniona od wieku odwiedzających – nasz program dostosowujemy do każdej grupy wiekowej. Zapraszamy przedszkola, szkoły, gimnazja, a nawet studentów i dorosłych. Dla starszych proponujemy fascynujące spotkanie z kulturą, sztuką, muzyką i tańcem Indian Ameryki Północnej oraz warsztaty rękodzieła. Dla przedszkoli i szkół przygotowaliśmy wiele gier i zabaw: strzelanie z łuku, rzut włócznią, chwytanie„grzechotników”, połów drewnianych ryb i wiele innych. Wycieczka pokona emocjonujący tor przeszkód i pomaluje twarz w indiańskie wzory. Uczestnicy odpoczną przy indiańskim ognisku, a na koniec nauczy się indiańskiego tańca. Jedno jest pewne – zarówno dzieci, jak i dorośli wyjadą stąd z niezapomnianymi wrażeniami. Ci, którym nie uda się do nas dotrzeć, mogą spotkać się z nami na terenie szkoły lub przedszkola podczas ciekawej prelekcji z pokazem tańców i pieśni indiańskich. Zapraszamy!

Fotografie przekazane przez Hantajo

 

Galeria:

 

Informacje organizacyjne:

Adres:

Wioska Indiańska „Fort Hantajo” w Borzychach koło Węgrowa
Borzychy, ul. Wierzbowa (tu mieści się wioska)
Ul. Leśna 30, 07-100 Borzychy (to adres korespondencyjny)

Telefon kontaktowy: 502 295 715
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres www: www.hantajo.com
Parking dla autobusów: Tak
Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

Dla grup: 17zł – cena promocyjna (do 20 maja), 20zł – cena regularna, 30zł – cena programu z warsztatami rękodzieła
Dla turystów: wstęp: 8zł/dorośli, 5zł/dzieci, zabawy płatne dodatkowo 10zł

Cennik przewodników:

Brak informacji

Minimalny czas zwiedzania: 2 i pół godziny
Maksymalny czas zwiedzania: 2 i pół godziny
Godziny i dni otwarcia:

Od maja do października, dla grup codziennie 9.00 -16.30, dla turystów – w wybrane weekendy 12.00 -15.00

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

Obowiązują wcześniejsze rezerwacje, dzięki temu na terenie przebywa tylko Państwa wycieczka. Wychowawcy są zwolnieni z opłat. W razie deszczu program realizowany w budynku. Na terenie znajduje się zadaszenie ze stołami i ławkami, gdzie dzieci mogą zjeść posiłek.

Stałe ekspozycje:

Wystawa replik rękodzieła, broni, strojów Indian Ameryki Północnej.

 Planowane wydarzenia:

Brak informacji 

Sprawdź kalendarium wydarzeń:

KALENDARIUM WYDARZEŃ

Reklama 

Ostatnio zmieniany środa, 23 styczeń 2019 12:14

Artykuły powiązane

  • Centrum Szkła i Ceramiki Lipowa 3 Centrum Szkła i Ceramiki Lipowa 3
    Centrum Ceramiki i Szkła w Krakowie znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch potężnych obiektów muzealnych: Fabryki Schindlera oraz Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Wielu turystów podążających do tych dwóch lokalizacji nie zauważa tego bardzo interesującego miejsca, w którym prezentowane są artystyczne wyroby ze szkła artystów współczesnych oraz z przełomu wieku XIX i XX, a co ciekawsze zwiedzające mogą obejrzeć bardzo interesujący pokaz ręcznego formowania szkła. Co odważniejsi mogą spróbować samodzielnie wydmuchać szklaną bańkę. Wyrobu niestety nie będzie można zabrać do domu ze względu na jego kruchość. 
  • Historyland - Historia Polski zaklęta w klockach LEGO Historyland - Historia Polski zaklęta w klockach LEGO
    W budynku starego Dworca Głównego PKP w Krakowie znalazło lokalizację dla siebie dosyć niezwykłe miejsce: HistoryLand. Z ponad miliona klocków LEGO powstało kilka ogromnych makiet, które w połączeniu multimedialną wizualizacją i audioprzewodnikiem tworzą nieprzeciętne wrażenie, tym cenniejsze, że budulcem są zwykłe klocki, które można znaleźć chyba w każdym dziecięcym pokoju. Trudno nie docenić ogromu pracy, która musiała być włożona przez budowniczych makiet przy zachowaniu maksymalnej zgodności z realną historią i przestrzenią, którą przedstawiają. 

14 Podlaska
Borzychy, mazowieckie.
Polska ,07-100
+48 502 295 715

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

104-piętrowy domek na drz...

on 13 lipiec 2019
104-piętrowy domek na drzewie - recenzja

Kompletnie zwariowana, nieobliczalna, absurdalna i zabawna książka. Słowem: idealne dzieło dla miłośników książek w stylu...

100 głupich porównań dla...

on 11 lipiec 2019
100 głupich porównań dla bystrzaków - recenzja

"Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi". Porównania też wcale nie muszą być głupie...

O Lence, Antku i planowan...

on 12 czerwiec 2019
O Lence, Antku i planowaniu - recenzja

Dwójka przyjaciół Lenka i Antek to para rezolutnych dzieciaków, które mają swoje marzenia, niektóre naprawdę...

Świnka Zwana Truflą - rec...

Świnka Zwana Truflą - recenzja

Jasmine jest córką Pani Weterynarz. Jej rodzina mieszka na niewielkiej farmie, w której rodzice opiekują...

« »
© 2015-2019 podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation