czwartek, 13 październik 2016 08:15

Hantajo - Indianie pod Węgrowem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Hantajo Hantajo
Indiański obóz w lesie pod Węgrowem. Niezwykłe miejsce dla wszystkich zainteresowanych kulturą świata znanego z westernów. 

Nasza wioska powstała z trwającej już ponad 20 lat pasji. Istnieje już 17 lat!. Od tego czasu odwiedziła Poznań, okolice Piły, Śląsk, aż w końcu na stałe zadomowiła się na Mazowszu, w okolicach Warszawy w miejscowości Borzychy. To okolice Ostoi Nadliwieckiej i Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Na skąpanej słońcem leśnej polanie ustawione zostały indiańskie namioty tipi. W niektórych z nich można zobaczyć unikalne stroje, broń i przedmioty codziennego użytku Indian Ameryki Północnej. Odwiedzający mają okazję obejrzeć, jak wyglądało wnętrze rodzinnego tipi z posłaniami, siedziskami, torbami i pozostałym wyposażeniem przeciętnego indiańskiego domu. W kolejnym tipi znajduje się kolekcja broni: od drewnianych łuków, poprzez tomahawki, maczugi wojenne, po broń palną: winchestery, kentucky i colty. W naszej kolekcji są również stroje męskie, kobiece i dziecięce z plemion Wielkich Równin: Czejenów, Siouxów i Wron. Przewodnik w rozpalający wyobraźnię sposób opowiada o tej fascynującej kulturze. Dalsza część wycieczki jest uzależniona od wieku odwiedzających – nasz program dostosowujemy do każdej grupy wiekowej. Zapraszamy przedszkola, szkoły, gimnazja, a nawet studentów i dorosłych. Dla starszych proponujemy fascynujące spotkanie z kulturą, sztuką, muzyką i tańcem Indian Ameryki Północnej oraz warsztaty rękodzieła. Dla przedszkoli i szkół przygotowaliśmy wiele gier i zabaw: strzelanie z łuku, rzut włócznią, chwytanie„grzechotników”, połów drewnianych ryb i wiele innych. Wycieczka pokona emocjonujący tor przeszkód i pomaluje twarz w indiańskie wzory. Uczestnicy odpoczną przy indiańskim ognisku, a na koniec nauczy się indiańskiego tańca. Jedno jest pewne – zarówno dzieci, jak i dorośli wyjadą stąd z niezapomnianymi wrażeniami. Ci, którym nie uda się do nas dotrzeć, mogą spotkać się z nami na terenie szkoły lub przedszkola podczas ciekawej prelekcji z pokazem tańców i pieśni indiańskich. Zapraszamy!

Fotografie przekazane przez Hantajo

 

Galeria:

 

Informacje organizacyjne:

Adres:

Wioska Indiańska „Fort Hantajo” w Borzychach koło Węgrowa
Borzychy, ul. Wierzbowa (tu mieści się wioska)
Ul. Leśna 30, 07-100 Borzychy (to adres korespondencyjny)

Telefon kontaktowy: 502 295 715
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres www: www.hantajo.com
Parking dla autobusów: Tak
Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

Dla grup: 17zł – cena promocyjna (do 20 maja), 20zł – cena regularna, 30zł – cena programu z warsztatami rękodzieła
Dla turystów: wstęp: 8zł/dorośli, 5zł/dzieci, zabawy płatne dodatkowo 10zł

Cennik przewodników:

Brak informacji

Minimalny czas zwiedzania: 2 i pół godziny
Maksymalny czas zwiedzania: 2 i pół godziny
Godziny i dni otwarcia:

Od maja do października, dla grup codziennie 9.00 -16.30, dla turystów – w wybrane weekendy 12.00 -15.00

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

Obowiązują wcześniejsze rezerwacje, dzięki temu na terenie przebywa tylko Państwa wycieczka. Wychowawcy są zwolnieni z opłat. W razie deszczu program realizowany w budynku. Na terenie znajduje się zadaszenie ze stołami i ławkami, gdzie dzieci mogą zjeść posiłek.

Stałe ekspozycje:

Wystawa replik rękodzieła, broni, strojów Indian Ameryki Północnej.

 Planowane wydarzenia:

Brak informacji 

Sprawdź kalendarium wydarzeń:

KALENDARIUM WYDARZEŃ

Reklama 

Ostatnio zmieniany środa, 23 styczeń 2019 12:14

Artykuły powiązane

  • Interaktywne Centrum Pszczelarstwa - APILANDIA Interaktywne Centrum Pszczelarstwa - APILANDIA
    Interaktywne Centrum Pszczelarstwa APILANDIA to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie w tak profesjonalny sposób promujemy temat pszczół i tajniki ich życia. W naszym Centrum gościmy wycieczki z całej Polski - są to głównie grupy szkolne, wyjazdy kolonijne a także grupy turystyczne z pobliskich Papieskich Wadowic; odwiedzają nas całe rodziny. W niesamowity sposób połączyliśmy tutaj ze sobą historię i nowoczesność; tradycję i innowację.
  • Żydowskie Muzeum Galicja Żydowskie Muzeum Galicja
    Żydowskie Muzeum Galicja powstało, by upamiętnić ofiary Holokaustu oraz ukazać historię i kulturę Żydów z nowej perspektywy. Muzeum znajduje się na krakowskim Kazimierzu, w sercu dawnej żydowskiej dzielnicy miasta. Jesteśmy instytucją pożytku publicznego. Naszym celem jest rewizja tradycyjnych stereotypów dotyczących żydowskiej przeszłości w Polsce oraz pomoc zarówno Polakom, jak i Żydom w zrozumieniu własnej historii.

14 Podlaska
Borzychy, mazowieckie.
Polska ,07-100
+48 502 295 715

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

Serce na sznurku - recenz...

on 04 styczeń 2019
Serce na sznurku - recenzja

Książka "Serce na sznurku" Małgorzaty Domagalik, to historia dwójki bohaterów, niedźwiedzia polarnego Ksawerego oraz małej...

Summoner: Bitwa - Recenzj...

on 30 sierpień 2018
Summoner: Bitwa - Recenzja

Dzisiaj mamy prawie wszystko: smartfony, tablety, komputery, telewizję, X-boxy itd. Niestety nie mamy najważniejszego: magii...

Buntowniczka z pustyni. R...

on 24 luty 2018
Buntowniczka z pustyni. Recenzja

Amani, sierota mieszkająca z wujem, ciotką, kuzynami i kuzynkami od lat chce uciec z zabitej...

Cała prawda, Dan GEMEINHA...

on 14 czerwiec 2018
Cała prawda, Dan GEMEINHART - recenzja

Mark, trzynastoletni chłopiec, jest śmiertelnie chory – ma raka. Od lat marzył, by wspiąć się...

« »
© 2015-2019 podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation