niedziela, 02 kwiecień 2017 08:05

Zwierzyniec Eurostruś

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Eurostruś zaprasza wycieczki szkolne Eurostruś zaprasza wycieczki szkolne
„Eurostruś” to malowniczy zakątek zlokalizowany w powiecie węgrowskim, we wsi Borzychy, gmina Liw, w otulinie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, z doskonałym dojazdem i sporym miejscem parkingowym zarówno dla samochodów osobowych jak i autokarów.

Na teren Zwierzyńca składa się około 2 ha ogrodzonej powierzchni.
Główna zaletą tego miejsca jest bliższe zapoznanie się z hodowanymi na wsi niedużymi zwierzętami, znanymi głównie z książek, filmów lub sklepów.
Nasze przesympatyczne pociechy żyją u nas w zagrodach w starym wiejskim stylu, bawią się zarówno ze sobą jak i z ludźmi. Bardzo lubią pokazywać swoje charaktery, zwyczaje, upodobania. Podczas zwiedzania szczegółowo opowiadamy o życiu tych zwierzaków zarówno w hodowli jak i w naturze, o ich zachowaniu, rozwoju, rozmnażaniu. Prawie wszystkie można dotknąć, pogłaskać, nakarmić, a mniejsze również wziąć na ręce, przytulić.
Dzięki wizycie u nas, może łatwiej będzie zrozumieć, odwieczny dylemat, co było pierwsze jajko czy kura… J
Wśród naszych zwierząt dominują głównie znoszące jajka. Nad wszystkimi zwierzakami górują strusie afrykańskie, a wśród nich samiec Tango, który potrafi nie tylko pięknie tańczyć przed gośćmi, ale ma też w zanadrzu swoją własną „sztuczkę”. Biega też u nas kilka ssaków. Cały czas rozszerzamy nasz Zwierzyniec o nowe gatunki zwierząt, które trudno spotkać na tutejszych terenach.
Oprócz zwiedzania, można u nas pobawić się na dużym placu zabaw, wykonanym w starym wiejskim stylu; upiec kiełbaski w ognisku, uczestniczyć w zajęciach rękodzielniczych lub pobiesiadować w zadaszonym miejscu.
Dla chętnych dłuższego pobytu przygotowaliśmy pole namiotowe wyposażone w łazienki z prysznicem i domek.
W tej chwili rolnictwo postrzegane jest, jako jednogatunkowe fermy. My w „Zwierzyńcu” pokazujemy młodszym odwiedzającym, a starszym przypominamy jak, jeszcze nie tak dawno, wyglądała hodowla zwierząt na wsi.
W ramach zwiedzania „Zwierzyńca EUROSTRUŚ” oferujemy kilka programów zajęć w zależności od zainteresowania i czasu, jakim Państwo będą dysponowali. Dodatkową atrakcją, jaką oferujemy do każdego programu naszym młodym klientom jest przejażdżka na koniu na lonży lub bryczką. Na zakończenie dla wszystkich zwiedzających miła niespodzianka

Fotografie: Zwierzyniec Eurostruś

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Zwierzyniec Eurostruś

ul. Podlaska 2, 07-100 Borzychy

Telefon kontaktowy:

601423729

Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www:

www.strusie.net.pl 

Parking dla autobusów:

tak

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

PROGRAM 1
Podstawowy program trwający ok 1,5 godziny.
Podczas zwiedzania zostaje przekazana krótka informacja o zwierzętach przebywających w „Zwierzyńcu Eurostruś”.
Zwiedzający obserwują ich zwyczaje, zachowania, z niektórymi mogą mieć bezpośredni kontakt poprzez dotykanie, głaskanie, karmienie. Goście mogą brać udział w prostych, krótkich zabawach edukacyjnych związanych z tematyką wiejską. Mają również możliwość zakupu drobnych pamiątek rękodzielniczych. - 8 zł od osoby
PROGRAM 2
PROGRAM 1 rozszerzony o możliwość zabawy na placu zabaw zbudowanym w starym wiejskim stylu oraz ognisko z prowiantem zwiedzających - 10 zł
PROGRAM 3
PROGRAM 1 z ogniskiem z naszą przekąską. Menu podstawowe to kiełbasa, chleb i napoje. Możliwość zmiany menu. - 15 zł
PROGRAM DODATKOWY
Zajęcia odwiedzających z rękodzielnikami, m.in.: origami, składanie i malowanie figurek zwierząt z drewna, tworzenie kwiatów z bibuły, wykonywanie biżuterii z elementów z natury. Średni czas warsztatów 45 minut
ATRAKCJA DODATKOWA
Przejażdżka na koniu na lonży lub bryczką – 5 zł od osoby
Opiekunowie wycieczki gratis.

Cennik przewodników:

brak informacji

Minimalny czas zwiedzania:

1,5 h

Maksymalny czas zwiedzania:

3-4 h w przypadku wszystkich zajęć tzn.słuchania o zwierzętach, ognisko, zajęcia rękodzielnicze, przejażdżki konno, zabawa na placu zabaw to od 3 do 4 godzin. Można też rozszerzyć ten czas o inne zajęcia. Szczegóły do omowienia

Godziny i dni otwarcia:

poniedziałek - piątek - 9 - 16
sobota - niedziela - 11- 17

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół:

Prowadzimy zajęcia rękodzielnicze dla szkół i przedszkoli. Młodzi pod okiem osoby która się tym zajmuje wykonują ręcznie biżuterię lub kartki na rożne okazje czy inne ciekawe prace. Wykorzystują przy tym zarówno materiał dostępny w sklepach jak i mniej im znany dostępny w naturze.
Ponad to możemy zabrać grupę na spacer do lasu i tam z bliska pokazać jak wyglądają drzewa o których słyszeli lub na obrazku widzieli. Niech poczują zapach przyrody i posłuchają dźwięków natury.

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

Należy wcześniej umówić datę przyjazdu i wybrany Program zajęć.

Stałe ekspozycje:

Zwierzęta mieszkające w Zwierzyńcu. Stale staramy się zwiększać ilość naszych pupili, ale w tej chwili mamy: strusie, różne kury, gołębie, przepiórki, indyki, kaczki, gęsi, perliczki, bażanty, pawie, świnki, kozy, konika, króliki, nutrie...

Planowane wydarzenia:

brak informacji

 

Reklama

Ostatnio zmieniany środa, 23 styczeń 2019 11:39

Artykuły powiązane

  • Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego
    Priorytetową działalnością Muzeum są badanie i ochrona dziedzictwa pradziejowego na terenie zachodniego Mazowsza, ze szczególnym uwzględnieniem Mazowieckiego Centrum Metalurgicznego. Szczególną troską otaczamy wszelkie działania mające na celu zachowanie tradycji, pamięci oraz dziedzictwa kulturowego. 
  • Plan filmowy dla zwiedzających - projekt edukacyjny WFDIF Plan filmowy dla zwiedzających - projekt edukacyjny WFDIF
    Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych to jedna z najstarszych i najlepiej rozpoznawalnych instytucji w Polsce. Została założona w 1949 roku, na początku jako ośrodek produkcji filmów dokumentalnych i Polskiej Kroniki Filmowej. Powstały tu słynne polskie dokumenty i setki odcinków PKF.

2 Podlaska
Węgrów, mazowieckie.
Polska ,07-100
+48 25 691 77 51

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

104-piętrowy domek na drz...

on 13 lipiec 2019
104-piętrowy domek na drzewie - recenzja

Kompletnie zwariowana, nieobliczalna, absurdalna i zabawna książka. Słowem: idealne dzieło dla miłośników książek w stylu...

100 głupich porównań dla...

on 11 lipiec 2019
100 głupich porównań dla bystrzaków - recenzja

"Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi". Porównania też wcale nie muszą być głupie...

O Lence, Antku i planowan...

on 12 czerwiec 2019
O Lence, Antku i planowaniu - recenzja

Dwójka przyjaciół Lenka i Antek to para rezolutnych dzieciaków, które mają swoje marzenia, niektóre naprawdę...

Świnka Zwana Truflą - rec...

Świnka Zwana Truflą - recenzja

Jasmine jest córką Pani Weterynarz. Jej rodzina mieszka na niewielkiej farmie, w której rodzice opiekują...

« »
© 2015-2019 podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation