czwartek, 05 kwiecień 2018 13:51

Plan filmowy dla zwiedzających - projekt edukacyjny WFDIF

Oceń ten artykuł
(11 głosów)
Plan filmowy dla zwiedzających - projekt edukacyjny Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych Plan filmowy dla zwiedzających - projekt edukacyjny Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych to jedna z najstarszych i najlepiej rozpoznawalnych instytucji w Polsce. Została założona w 1949 roku, na początku jako ośrodek produkcji filmów dokumentalnych i Polskiej Kroniki Filmowej. Powstały tu słynne polskie dokumenty i setki odcinków PKF.

Wkrótce jednak Wytwórnia stała się niezwykle ważnym ośrodkiem produkcji filmów fabularnych. Na halach, w montażowniach i laboratoriach WFDiF powstały słynne filmy Andrzeja Wajdy, Jerzego Antczaka, Krzysztofa Zanussiego, Krzysztofa Kieślowskiego, Jerzego Hoffmana. 
Obecnie WFDiF jest wiodącym producentem polskich filmów fabularnych i dokumentalnych. 

Od 2013 roku Wytwórnia tworzy i realizuje także projekty edukacyjne. Dzięki potencjałowi zaplecza filmowego oraz współpracy z czołowymi twórcami i specjalistami filmowymi, prowadzone przez Wytwórnię przedsięwzięcia edukacyjne mają wysoki poziom merytoryczny. Edukacja w miejscu, które w ciągu ponad pół wieku swojej historii skupiło najwybitniejszych twórców polskiego kina, dziś przyciąga i kształtuje także odbiorców sztuki filmowej. 

Projekt PLAN FILMOWY to niezwykła opowieść o pracy filmowców i o powstawaniu dzieła filmowego. Wyjątkowa scenografia, kostiumy i rekwizyty przenoszą zwiedzających w czasie i pozwalają poczuć atmosferę miejsca, w którym na co dzień pracują twórcy filmowi. Narracja ścieżki zwiedzania prowadzi przez kolejne etapy powstawania filmu przybliżając najciekawsze aspekty produkcji filmowej. Przestrzeń PLANU FILMOWEGO wyposażona została w nowoczesne multimedia. 

PLAN FILMOWY w III edycji składa się z dwóch części - scenograficznej i kostiumowej 

Wchodząc do części scenograficznej zwiedzający mogą zobaczyć dekoracje wykreowane przez twórców filmowych - prawdziwie królewską ucztę, salę tronową, królewską sypialnię oraz filmowe lochy. Podczas projekcji na goglach VR każdy może przenieść się w plener na plan, by z bliska przyjrzeć się pracy ekipy filmowej i nagrywaniu kolejnych ujęć. 
PLAN FILMOWY scenografia: https://vimeo.com/258590295    

W części dotyczącej kostiumów ścieżka prowadzi do pracowni kostiumografa opowiadając o powstawaniu kostiumów. Zwiedzający mogą sprawdzić się w zadaniach z filmowej garderoby i przymierzy wybrane kostiumy historyczne. W strefie projekcyjnej prezentowane są materiały making of. 
PLAN FILMOWY kostiumy: https://vimeo.com/258579328  

Wizyta na PLANIE FILMOWYM dla zwiedzających to niepowtarzalna okazja by zetknąć się ze światem filmu i zobaczyć go z perspektywy filmowców pracujących w dobrze zorganizowanym zespole. To także wprowadzenie w fascynujący każdego wielbiciela kina świat tajników realizacji dzieła filmowego.

Galeria zdjęć:

Źródło: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
ul. Chełmska 21, 00-724 Warszawa

Telefon kontaktowy: 22 559 32 06, 22 559 32 28
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Adres www:

http://www.wfdif.pl/pl/plan-filmowy-dla-zwiedzajacych 

Parking dla autobusów:

Tak. Parkingi płatne na terenie WFDiF.

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

Opłaty podstawowe - zwiedzanie PLANU FILMOWEGO (III edycja): 

30 zł od osoby - grupy 11 - 30 osób 
40 zł od osoby - grupy 11 - 30 osób (oprowadzanie w języku angielskim) 

300 zł za grupę - grupy 4 - 10 osób 
400 zł za grupę - grupy 4 - 10 osób (oprowadzanie w języku angielskim)

Cennik przewodników: brak info
Minimalny czas zwiedzania: 2 godz. 15 min
Maksymalny czas zwiedzania:

2 godz. 30 min

Godziny i dni otwarcia:

poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota 
informacje na stronie: 
http://www.wfdif.pl/pl/godziny-otwarcia 

Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja terminu i godziny zwiedzania. 

Rezerwacje: 22 559 32 06, 22 559 32 28 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół:

Aktualne informacje dotyczące warsztatów dostępne są na stronie: 
http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/warsztaty-filmowe  

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych: Projekt PLAN FILMOWY stworzony został z myślą o wspieraniu realizacji m.in. programów szkolnych w zakresie elementów dotyczących edukacji filmowej, posiada także cechy ponadprzedmiotowe z zakresu edukacji historycznej, medialnej, kulturalnej i artystycznej. 
Działania projektu skierowane są do uczniów szkół podstawowych (od IV klasy), ponadpodstawowych, a także studentów, grup rodzinnych i seniorów oraz osób indywidualnych. 

Zwiedzanie PLANU FILMOWEGO ma formę aktywnych zajęć i odbywa się zawsze pod kierunkiem osoby oprowadzającej.
Stałe ekspozycje:

brak informacji

Planowane wydarzenia:

brak informacji

 

Reklama

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 styczeń 2019 08:59

Artykuły powiązane

  • Centrum Szkła i Ceramiki Lipowa 3 Centrum Szkła i Ceramiki Lipowa 3
    Centrum Ceramiki i Szkła w Krakowie znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch potężnych obiektów muzealnych: Fabryki Schindlera oraz Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Wielu turystów podążających do tych dwóch lokalizacji nie zauważa tego bardzo interesującego miejsca, w którym prezentowane są artystyczne wyroby ze szkła artystów współczesnych oraz z przełomu wieku XIX i XX, a co ciekawsze zwiedzające mogą obejrzeć bardzo interesujący pokaz ręcznego formowania szkła. Co odważniejsi mogą spróbować samodzielnie wydmuchać szklaną bańkę. Wyrobu niestety nie będzie można zabrać do domu ze względu na jego kruchość. 
  • Historyland - Historia Polski zaklęta w klockach LEGO Historyland - Historia Polski zaklęta w klockach LEGO
    W budynku starego Dworca Głównego PKP w Krakowie znalazło lokalizację dla siebie dosyć niezwykłe miejsce: HistoryLand. Z ponad miliona klocków LEGO powstało kilka ogromnych makiet, które w połączeniu multimedialną wizualizacją i audioprzewodnikiem tworzą nieprzeciętne wrażenie, tym cenniejsze, że budulcem są zwykłe klocki, które można znaleźć chyba w każdym dziecięcym pokoju. Trudno nie docenić ogromu pracy, która musiała być włożona przez budowniczych makiet przy zachowaniu maksymalnej zgodności z realną historią i przestrzenią, którą przedstawiają. 

21 Chełmska
Warszawa, mazowieckie.
Polska ,00-724
+48 22 841 12 13
poniedziałek: 08:00–16:00,wtorek: 08:00–16:00,środa: 08:00–16:00,czwartek: 08:00–16:00,piątek: 08:00–16:00,sobota: Zamknięte,niedziela: Zamknięte

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

104-piętrowy domek na drz...

on 13 lipiec 2019
104-piętrowy domek na drzewie - recenzja

Kompletnie zwariowana, nieobliczalna, absurdalna i zabawna książka. Słowem: idealne dzieło dla miłośników książek w stylu...

100 głupich porównań dla...

on 11 lipiec 2019
100 głupich porównań dla bystrzaków - recenzja

"Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi". Porównania też wcale nie muszą być głupie...

O Lence, Antku i planowan...

on 12 czerwiec 2019
O Lence, Antku i planowaniu - recenzja

Dwójka przyjaciół Lenka i Antek to para rezolutnych dzieciaków, które mają swoje marzenia, niektóre naprawdę...

Świnka Zwana Truflą - rec...

Świnka Zwana Truflą - recenzja

Jasmine jest córką Pani Weterynarz. Jej rodzina mieszka na niewielkiej farmie, w której rodzice opiekują...

« »
© 2015-2019 podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation