MUZEUM Z KAŻDEJ STRONY

Zapraszamy na cykl warsztatów prowadzonych przez Muzeum Śląskie w Katowicach pt. "Muzeum z każdej strony". Zajęcia odbywają się w soboty i adresowane są do dzieci w wieku 6-12 lat. 

Tym razem na uczestników czekają niezwykłe przedmioty, które – choć ściśle związane z działalnością muzeum – nie są jednak eksponowane na co dzień na naszych wystawach. Autorzy zajęć chcą je wspólnie z dziećmi odkryć z każdej strony: poznać sposób, w jaki powstały, zrozumieć ich przeznaczenie i dowiedzieć się o metodach pracy ich twórców. Każde spotkanie będzie zawierało także ćwiczenia warsztatowe inspirowane poznanym wcześniej przedmiotem.

  

Harmonogram zajęć:

28.01.2017 // godz. 13.00 // ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

UBIERZMY SIĘ ORYGINALNIE I KOLOROWO…

Warsztaty zainspirowane kolekcją Działu Etnologii Muzeum Śląskiego. Podczas zajęć zobaczymy pięknie zdobione elementy stroju śląskiego i mieszczańskiego. Wzory wyszywane barwnymi nićmi lub koralikami pomogą uczestnikom w stworzeniu swoich własnych projektów: broszek lub breloków. W trakcie zajęć dzieci wykonają niezwykłe przedmioty, które mogą wykorzystać jako prezent dla najbliższych.

 

25.02.2017 // godz. 13.00 // ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

CZYTAĆ CZY NIE?

Czy w dzisiejszych czasach lubimy czytać książki? Jakie tytuły najchętniej wybieramy i czym kierujemy się, kupując je? Porozmawiamy o tym podczas spotkania dotyczącego zbiorów biblioteki muzealnej. Uczestnicy zobaczą m.in. bogato ilustrowany przedruk ewangeliarza z końca XI wieku i będą mogły wcielić się w kaligrafów oraz ilustratorów. 

 

25.03.2017 // godz. 13.00  // ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

WSPÓŁCZESNE OBRAZY

Czy łatwiej jest namalować obraz, czy stworzyć go z czegoś „innego”? Na przykładzie poznanych na zajęciach obrazów Zenona Moskwy dowiemy się, że istnieją inne niż tradycyjne malarskie techniki tworzenia dzieł sztuki. Każdy z uczestników będzie miał okazję wypróbować je podczas warsztatów. 

 

29.04.2017 // godz. 13.00 // ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

OD PROJEKTU DO PRZEDSTAWIENIA

Czy elementy scenografii mogą być ruchome? Jak powstają? Kto zajmuje się ich wykonaniem? Jak wygląda droga od pomysłu do gotowego elementu scenograficznego? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas zajęć inspirowanych kolekcją Centrum Scenografii Polskiej. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję poznać dwa niezwykłe statki służące jako elementy scenografii. Pierwszy z nich został odtworzony według projektów architekta Josepha Furttenbacha, a drugi powstał na potrzeby Teatru Ósmego Dnia. Spotkanie zakończy praca plastyczna.

 

Więcej informacji: http://www.muzeumslaskie.pl/edukacja-wydarzenia-dla-dzieci-muzeum-z-kazdej-strony.php 

 

Reklama 

{source}
<div id="ae97af12-4dcc-48c4-b904-3cc2799a2a5f"></div> <script type="text/javascript"> var widgetParams = "{ 'Id':'ae97af12-4dcc-48c4-b904-3cc2799a2a5f','AffId':'11809'}"; var params=encodeURIComponent(JSON.stringify(widgetParams)); var link = 'https://weben1.com/ElasticWidget2/Generate?query='+params; var iframe = document.createElement('iframe'); iframe.frameBorder=0; iframe.width = "100%"; iframe.height="205px"; iframe.id="webe"; iframe.setAttribute("src", link); document.getElementById("ae97af12-4dcc-48c4-b904-3cc2799a2a5f").appendChild(iframe); </script>
{/source}

REKLAMA
REKLAMA