piątek, 16 wrzesień 2022 13:41

Eksplodujące Kotki. Wersja dla 2 graczy - recenzja

Oceń ten artykuł
(1 głos)
"Eksplodujące Kotki. Wersja dla dwóch graczy" gra Wydawnictwa Rebel "Eksplodujące Kotki. Wersja dla dwóch graczy" gra Wydawnictwa Rebel Fot. podrozezklasa.pl
Jakiś czas temu mieliśmy przyjemność recenzować grę "Eksplodujące Minionki". Gra na stałe weszła do panteonu naszych ulubionych gier, które można zabrać w drogę i które uprzyjemniają czas niezależnie kiedy i gdzie się w nie gra. Tym razem w nasze ręce trafił egzemplarz Eksplodujących Kotków. Co więcej Eksplodujących Kotków dla 2 graczy, czyli wersji mini dla tych, których czas wolny dopada w dublecie.

 

Zasady gry w Eksplodujące Kotki wersja dla dwóch graczy

Zasady gry są banalnie proste, karty zabawne i w tym drzemie główny urok gry. Do tego zestawu dodana jest szczypta ryzyka i niepewności na wzór osławionej w filmach kryminalnych i thillerach "rosyjskiej ruletki".

Jak to działa? W pudełku do gry mamy ukrytą instrukcję i 32 karty do gry. Z talii kart wyciągamy 1 kartę eksplodującego kotka i 2 karty "rozbrój". Talię kart tasujemy, rozdajemy po 7 kart. Każdy z graczy dostaje dodatkowo 1 kartę "rozbrój" i w ten sposób ma w ręce 8 kart. Do talii władamy kartę eksplodującego kotka, tasujemy ponownie i kładziemy rewersem do góry pomiędzy graczami. Grę mamy już przygotowaną i rozpoczynamy walkę o przetrwanie... I tu mamy znaczącą różnicę w stosunku do rosyjskiej ruletki, ponieważ mamy narzędzia walki i obrony - karty, które trzymamy w ręku. A karty te dają wiele różnych możliwości. Możemy dzięki nim na przykład: podebrać kartę z talii przeciwnika, zaatakować, każąc przeciwnikowi wziąć 2 karty z talii pośrodku, albo nawet użyć karty "rozbrój", aby uniknąć śmiertelnego niebezpieczeństwa. Generalnie walczymy o to, aby nie wybuchnąć i żeby ta nieprzyjemność przydarzyła się przeciwnikowi. Użyte karty kładziemy na stole i dobieramy jedną z przygotowanej wcześniej kupki, chyba że mamy kartę, która nas przed tym uchroni. Jeżeli trafimy na kartę eksplozji i w ręku mamy kartę "rozbrój", rozbrajamy bombę, a kartę z eksplodującym kotkiem wkładamy pomiędzy pozostałe karty w taki sposób, aby przeciwnik tego nie widział i drżał, bo może zaraz padnie na niego. Gramy, dopóki z przeciwnika nie pozostanie parujące krzesło i kupka popiołu :)

 

 

 

Nasza opinia na temat gry Eksplodujące Kotki - wersja dla 2 graczy 

Gra Eksplodujące Kotki to bardzo zabawna gra, która nie wymaga wielkich umiejętności, nadprzyrodzonej inteligencji i zdolności strategicznych Napoleona. Proste zasady, możliwość szybkiej rozgrywki i niewielkie gabaryty sprawiają, że to świetna propozycja dla osób, które wybierają się w dwójkę w podróż, albo też siedzą w domu, czy uprzyjemniają sobie czas na przerwie w szkole. Okazji może być wiele, a gra nie wymaga wielkich przygotowań. Taki zestaw ratunkowy na nudę, albo pomysł na przyjemne spędzenie czasu. Wymiary gry są mocno kieszonkowe, co ułatwia przenoszenie jej w plecaku czy torebce. Z pewnością trafia na naszą półkę bardziej ulubionych gier z zaznaczeniem, że zawsze fajniej się gra w więcej niż dwie osoby... A ten zestaw już tego nie umożliwia.

 

 

Eksplodujące Kotki - wersja dla 2 graczy

Wydawnictwo: Rebel
Liczba graczy: 2
Czas gry: 5-10 min.
Wiek: 12+

Strona sklepu Rebel: https://www.rebel.pl/gry-planszowe/eksplodujace-kotki-wersja-dla-2-graczy-2006520.html 

Ostatnio zmieniany sobota, 17 wrzesień 2022 13:05
REKLAMA