Z książką w drogę

sobota, 24 luty 2018 15:36

Buntowniczka z pustyni. Recenzja

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
"Buntowniczka z pustyni" Wydawnictwo Czwarta Strona "Buntowniczka z pustyni" Wydawnictwo Czwarta Strona
Amani, sierota mieszkająca z wujem, ciotką, kuzynami i kuzynkami od lat chce uciec z zabitej deskami dziury nazwanej Dustwalk. W nocy idzie do pobliskiego miasteczka zwanego Deadshot na zawody strzelnicze podając się za chłopaka. Myślała, że wygra dzięki temu, że umiała doskonale strzelać od maleńkości.

Podczas zawodów poznała Jina, obcokrajowca. Niestety zawody nie zostają rozstrzygnięte, co uniemożliwia jej podróż do wymarzonego Izmanu. Chociaż i tak ma większe kłopoty. Armia sułtana poszukuje jej pod imieniem „Niebieskooki Bandyta”. Po złapaniu Buraqi, wartego mnóstwo louzi (pieniędzy) zostaje nakryta przez armię i złapana. Eksplozja największej fabryki broni w kraju odwraca uwagę żołnierzy, co umożliwia jej ucieczkę razem z Jinem na Buraqi. W gospodzie „Pijany Dżin” wsypuje Jinowi proszki usypiające do drinka i ucieka na Buraqi. Sprzedaje go i wyrusza pociągiem do Izmanu. Na jej nieszczęście w pociągu są także żołnierze i Jin. Razem z Jinem wyskakuje z pociągu, co zmusza ich do długiej podróży z karawaną. Pod koniec podróży Amani zaczyna wątpić, czy na pewno chce dotrzeć do Izmanu.
Czy Amani dotrze do wymarzonej stolicy? Czy Jin jest kimś więcej niż  normalnym człowiekiem? Czy ona jest normalnym człowiekiem? Jak to wszystko się skończy?

  Ta książka jest świetna! Ma w sobie to… to coś! To coś, co zmusza cię do położenia się na kanapie, chwycenia w jedną rękę TĘ książkę, w drugą ciepłą herbatę i przeczytania od deski do deski. Ta powieść mnie zachwyciła, czytałem ją z zapartym tchem, wciągałem się we wszystkie przygody i zagadki, we wszystkie dialogi itd. Pozytywne komentarze mógłbym pisać bez końca.

  Książkę polecam osobom uwielbiającym książki przygodowe i fantastyczne. Obiecuję wam, jeśli przeczytacie tą książkę, wasza ręka sama powędruje po kolejny tom z tej serii („Zdrajcy tronu”).

  „Jest to książka o dziewczynie, która zaczynała w pojedynkę, a stała się częścią czegoś większego”. Tak pisze o niej autorka. Ty też napisz o niej coś od siebie w komentarzu (oczywiście kiedy ją przeczytasz J).


Książka nagrodzona Goodreads Books Awards 2016.

Autor: Hamilton Alwyn
Tytuł: Buntowniczka z pustyni.

Wydawnictwo Czwarta Strona, Poznań 2017, polecamy młodzieży 12+

Książkę w dobrej cenie kupisz tutaj: KSIĘGARNIA ON LINE

 

 

 Reklama

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 styczeń 2019 09:48

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

Syn Wiedźmy - recenzja

on 25 kwiecień 2020
Syn Wiedźmy - recenzja

Ned jest milczącym chłopcem, odrzuconym przez mieszkańców wioski, w której mieszka wraz ze swoim ojcem...

Eri czarodziejka - recenz...

on 16 styczeń 2020
Eri czarodziejka - recenzja

Eri jest młodą uczennicą szeptuchy Maruszy, która kształci dziewczynkę na czarodziejkę i znachorkę, która będzie...

Małe Licho i Anioł z Kami...

on 09 styczeń 2020
Małe Licho i Anioł z Kamienia - recenzja

Bożka wreszcie dopadła zwyczajność. "Wreszcie" jest tutaj określeniem jak najbardziej prawidłowym. Pół chłopiec-pół widmo mieszkający...

Zabić drozda - powieść gr...

on 28 luty 2020
Zabić drozda - powieść graficzna - recenzja

"Zabić drozda" to książka niezwykle potrzebna, zdecydowanie ponadczasowa, opowiadająca o problemie nietolerancji i rasizmu. Wydana...

« »
© 2015-2019 podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation