Z książką w drogę

czwartek, 22 kwiecień 2021 17:41

Tatry. Przewodnik dla dużych i małych. Recenzja

Oceń ten artykuł
(1 głos)
"Tatry. Przewodnik dla dużych i małych"  Wydawnictwo Literatura "Tatry. Przewodnik dla dużych i małych" Wydawnictwo Literatura
O ile przewodniki z reguły kojarzą się z niewielkimi gabarytowo publikacjami, które łatwo zmieszczą się w kieszeni plecaka, to książka, o której piszę, taka nie jest. Jednakże mogę śmiało powiedzieć, że jak dotąd nie spotkałem ciekawszego przewodnika, który zachęciłby najmłodszych, a także ich rodziców do odwiedzenia najwyższych polskich gór. Głęboko wątpię, że zabierzecie tę książkę ze sobą w górskie wędrówki, jednak śmiało możecie po nią sięgnąć planując kolejne wakacje, czy wyjazd na długi weekend. Możecie też wrzucić ją do walizki i przed wyjściem na szlak sięgnąć po nią, aby zachęcić siebie i dzieci do wysiłku odkrywania jednych z najpiękniejszych gór w Polsce - Tatr.

Przewodnik ten nie podpowie Wam, gdzie wynająć pokój, albo gdzie najlepiej zjeść, zachęci jednak z całą pewnością do tego, aby z pełnym szacunkiem, zrozumieniem i zachwytem eksplorować najwyższe góry Polski. Nie bez znaczenia jest fakt, że jednym z autorów książki jest Paweł Skawiński, były dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego. Bierze na siebie odpowiedzialność wprowadzenia czytelników w historię, przyrodę, kulturę Tatr, a przede wszystkim, w zasady odpowiedzialnego podróżowania po górach i robi to znakomicie.

Młodzi (i dorośli) czytelnicy dowiedzą się tutaj jak odpowiednio przygotować się do górskich wycieczek, jakie szlaki warto odwiedzić na początek, a jakie gdy już obędziemy się z górskimi wycieczkami, jakie zwierzęta można spotkać na górskich szlakach i na jakie szczególnie uważać. Jak należy się zachowywać jako odpowiedzialny turysta, jak szanować otaczającą nas przyrodę, co warto szczególnie w Tatrach zobaczyć. Informacji jest wiele, każda niemal strona okraszona jest zabawnymi i pobudzającymi wyobraźnie ilustracjami. Największą wartością jest jednak interesujący i barwny sposób prowadzenia opowieści, przekazywania informacji, który sprawia, że nogi aż rwą się do górskich wędrówek, a Tatry wracają do turystycznego kalendarza najbliższych wędrówek.

Serdecznie polecam!

Autor: Barbara Gawryluk, Paweł Skawiński
Tytuł: Tatry. Przewodnik dla dużych i małych

Wydawnictwo Literackie 2021, książka dla dzieci od lat 6 A także dla starszych.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.wydawnictwoliterackie.pl/produkt/3860/tatry 

 

 

 

 

 

Ostatnio zmieniany środa, 18 sierpień 2021 19:01

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

Lalani z dalekich mórz. R...

on 29 wrzesień 2021
Lalani z dalekich mórz. Recenzja

Lalani to niepozorna dwunastolatka mieszkająca na wyspie okrążonej niezmierzonymi wodami. Głównym punktem tej wyspy jest...

Kuba na tropie czyli wszy...

Kuba na tropie czyli wszystko to, czego nie powiedzą wam w szkole. Recenzja

Często trudno jest "zarazić" (to mało popularne dziś słowo) dzieci i młodzież zainteresowaniem do historii...

Jak założyć magiczny skle...

on 27 kwiecień 2021
Jak założyć magiczny sklepik w tydzień. Recenzja

Magenta Nagła powraca! I to z przytupem. W dodatku nie zważając na nic robi magiczne...

Tatry. Przewodnik dla duż...

on 22 kwiecień 2021
Tatry. Przewodnik dla dużych i małych. Recenzja

O ile przewodniki z reguły kojarzą się z niewielkimi gabarytowo publikacjami, które łatwo zmieszczą się...

« »
© 2015-2019 podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation