Lista lokalizacji wycieczek szkolnych z dofinansowaniem MEN 2021

wtorek, 31 sierpień 2021 16:17

Lista celów wycieczek szkolnych podanych przez Ministerstwo Edukacji - program "Poznaj Polskę"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wycieczki szkolne z dofinansowaniem Ministerstwa Edukacji. Program "Poznaj Polskę" Wycieczki szkolne z dofinansowaniem Ministerstwa Edukacji. Program "Poznaj Polskę"
Kilkaset destynacji, kościołów, muzeów, czy miejsc pamięci zostało ogłoszonych przez Ministerstwo Edukacji na liście miejsc, do których wycieczka szkolna może być dofinansowana nawet do 80% wartości kosztów.

Lista jest długa, ale termin wyjątkowo krótki. Wnioski można składać już od 6 września do końca miesiąca. Obowiązuje prosta zasada: kto pierwszy ten lepszy. Pula dostępnych środków to 15 mln zł. Dofinansowanie wycieczek szkolnych to nowy ministerialny program - "Poznaj Polskę", o którego realizacji decyzja zapadła w połowie sierpnia tego roku. Jego celem jest "wsparcie nauczycieli oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego". Według Ministra Czarnka program ma być sposobem na poznanie dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki.

Wszelkie informacje na temat programu zawarte są na stronie Ministerstwa Edukacji: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/poznaj-polske 

Poniżej znajdziecie linki do podstron, na których znajdują się listy wyznaczonych przez Ministerstwo lokalizacji. Ze względu na obszerność lista prezentowana jest na 3 podstronach.

 

Wykaz punktów edukacyjnych (lokalizacji) wymienionych na liście Ministerstwa Edukacji, do których wyjazd może być dofinansowany ze środków programu "Poznaj Polskę":

 

Szkoły podstawowe, klasy I-III

Szkoły podstawowe, klasy IV-VIII

Szkoły ponadpodstawowe

 

 Lista opublikowana przez Ministerstwo przed 1 września 2021 zawiera wiele błędów gramatycznych. Wprowadziliśmy jako Redakcja część poprawek gramatycznych, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za całość zestawienia. 

 

 

Ostatnio zmieniany piątek, 03 wrzesień 2021 09:13

Artykuły powiązane

  • Muzeum Historii Partaczy Muzeum Historii Partaczy
    Muzeum Historii Partaczy to pierwsza i jedyna toruńska, interaktywna placówka ukazująca życie średniowiecznych rzemieślników. Muzeum istnieje od 2016 roku i mieści się w samym centrum toruńskiej starówki, przy ulicy Chełmińskiej 5 - barokowym spichlerzu z 1756 roku, zaledwie 100 metrów od Ratusza Staromiejskiego.
  • Miasto z morza. Wycieczka szkolna do Gdyni Miasto z morza. Wycieczka szkolna do Gdyni
    Gdynia to wyjątkowe miasto na mapie Polski. Powstałe gigantycznym wysiłkiem wielu Polaków w dwudziestoleciu międzywojennym stało się - i nadal jest - oknem na świat. W czasie, gdy bliski Gdańsk, zwany w okresie międzywojennym Wolnym Miastem, w rzeczywistości był zdominowany przez Niemców, Gdynia, ze swoim nowo powstałym portem, była w pełni polska i niezależna. W zasadzie żadne miasto w Polsce w tym okresie nie cieszyło się podobną estymą jak Gdynia. Dziś dalej jest nowoczesnym miastem pełnym ciekawych zakątków, wspaniałych widoków i tajemnic, chętnie odwiedzanym przez turystów, w tym wycieczki szkolne.