Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej to jedno z trzech większych muzeów na wolnym powietrzu w województwie podlaskim. W naturalnym otoczeniu można zobaczyć ponad czterdzieści zabytkowych budynków prezentujących tradycyjne drewniane budownictwo naszego regionu.

Muzeum Historyczne w Białymstoku

Muzeum Historyczne w Białymstoku

Muzeum Historyczne w Białymstoku wchodzi w skład Muzeum Podlaskiego. Placówka posiada bogate zbiory archiwaliów i ikonografii, ilustrujących przeszłość Białegostoku i Podlasia, a także szereg zabytków kultury mieszczańskiej, szczególnie z zakresu rzemiosła użytkowego.

Jurajski Park Dinozaurów

Wielkie gady szukały miejsca gdzie mogłyby osiedlić się . Pewnego dnia miłośnik przyrody i paleontologii postanowił sprowadzić dinozaury  na Podlasie budując Jurajski Park Dinozaurów w Wasilkowie

Muzeum w Tykocinie

Muzeum w Tykocinie

Muzeum w Tykocinie zostało utworzone 1 listopada 1976 r. Siedzibą Muzeum są budynki pozostałe po miejscowej gminie żydowskiej: zachowana XVII-wieczna Wielka Synagoga i Wielki Bejt Midrasz odbudowany od podstaw po zniszczeniach wojennych. Główne kolekcje Muzeum w Tykocinie, obrazujące historię i kulturę miasta i jego okolicy, powstawały w latach 70., 80. i 90. XX w..

Muzeum Przyrody w Drozdowie

Muzeum Przyrody w Drozdowie (położone w pobliżu Łomży w województwie podlaskim) mieści się w dawnej siedzibie rodu Lutosławskich

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA