niedziela, 13 maj 2018 09:21

FunEscape - wyprawa w nieznane

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
FunEscape FunEscape
Wybrać się na dno oceanu, wydostać z bezludnej wyspy, uratować świat przed nieuchronną, jak się wydaje, zagładą... Wszystko to brzmi jak wstęp do kolejnego filmu, który ma porwać Twoją wyobraźnię i zachwycić kosztującymi miliony dolarów efektami specjalnymi. Tak powszechne, że aż nudne... A co, gdyby w taką historię wejść samemu? A w zasadzie nie samemu, tylko wciągnąć w nią rodzinę, przyjaciół, a może wysłać pół klasy w inny wymiar? Jedyne co potrzeba to włączyć w sobie nieznaczne pokłady wyobraźni, dziecięcej chęci zabawy i wybrać się do jednego z coraz bardziej popularnych escape roomów. Wybraliśmy się do FunEscape w Warszawie i... złapaliśmy bakcyla...

FunEscape wnętrze

Na czym to wszystko polega?

Zasady są w zasadzie proste: do dyspozycji mamy kilka pokoi, każdy z własnym scenariuszem (lub kilkoma scenariuszami) i każdy z wystrojem odpowiednio wprowadzającym w klimat przygody. W FunEscape takich pokoi mamy 9. Część z nich przeznaczona jest dla osób dorosłych, a część posiada scenariusze zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, co daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności całej rodzinie lub wyłącznie dzieciom. Opisy pokoi i scenariuszy można znaleźć na stronie internetowej FunEscace. Po krótkim wprowadzeniu bez żadnego pomocniczego ekwipunku (wszystko zostawiamy w szafkach podczas wejścia) wchodzimy do wybranego pokoju, w którym w określonym czasie musimy wykonać szereg określonych czynności i odkryć zagadki, które krok po kroku prowadzą nas do finału. Z pokoju można się wydostać po rozwiązaniu ostatniej zagadki lub, jeżeli nie damy rady, po zakończeniu czasu misji. Zagadki te wymagają spostrzegawczości, logicznego myślenia lub po prostu sprytu. W rezultacie każdy, niezależnie od wieku, wiedzy i życiowego doświadczenia może przyczynić się do odkrycia rozwiązania kolejnej zagadki. Wszystko dzieje się pod kontrolą moderatora, który śledzi nasze poczynania za pomocą kamery. Kontaktuje się z nami za pomocą monitora, informuje ile zostało nam czasu do końca zabawy, podpowiada, gdy utkniemy nad jakąś zagadką. Cały czas czuwa też nad naszym bezpieczeństwem i gdy coś się wydarzy lub chcemy wyjść przed czasem możemy go o tym poinformować, a on odpowiednio zareaguje. 

Gdy znajdziemy się w innym świecie...

Otoczenie, w którym się znajdziecie zaskakuje. Otoczą Was dźwięki, zapachy, widoki, które wprowadzą Cię w klimat, a nieubłaganie upływający czas sprawia, że chcesz czy nie rośnie poziom adrenaliny i zaczynacie gorączkowo szukać, myśleć i odkrywać. Nie dajcie się zwieść pierwszym prostym zagadkom. Czekają na Was takie, które wcale nie są oczywiste, są ukryte przed oczami, a czasami każą wrócić do początku przygody. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że można zobaczyć swoją grupę w akcji. Liczy się czas, pomysłowość, kreatywność i współpraca. Zapewne w wielu wypadkach samoistnie ukazują się liderzy, którzy prowadzą grupę, jednak w naszym wypadku każdy miał prawo głosu i każdy pomysł się liczył. I chciałbym powiedzieć, że płynnie przed czasem wydostaliśmy się z Bezludnej Wyspy, na którą to w końcu się wybraliśmy. Wymagało to jednak sporo główkowania i pomocy "Wielkiego Brata". Niemniej jednak trud to też czasem wartość dodana i sprawił, że poczuliśmy, że jeszcze nie raz staniemy przed tego typu wyzwaniem, tyle że tym razem w innym pokoju i z inną przygodą w tle. Z FunEscape wyszliśmy wszyscy zachwyceni i przez wiele godzin potem komentowaliśmy to co wspólnie przeżyliśmy.

FunEscape wnętrze

Pomysł na wycieczkę szkolną...

Dlaczego nie? FunEscape dysponuje ośmioma pokojami i scenariuszami dla dzieci. Jedną klasę można pokierować w kilka miejsc jednocześnie w podziale na kilkuosobowe grupy. Dzieci mogą wchodzić też samodzielnie lub pod opieką animatora. Zawsze są pod opieką moderatora, który pilnuje ich ruchów i podpowiada w razie potrzeby sposób dojścia do rozwiązania. To świetny sposób na integrację grupy, docenienie talentów poszczególnych osób, obserwację ich zachowań w sytuacji stresowej i wymagającej kreatywności. A także rewelacyjny sposób na zabawę, którą trudno zapomnieć.

Z czystym sumieniem polecamy!

Opuściliśmy Bezludną Wyspę

Funescape

ul. Powsińska 64a/4 piętro
02-903 Warszawa

Telefon: 508 528 528 (czynny od 9:00 do 22:00)
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.funescape.pl 

 

 

Ostatnio zmieniany niedziela, 13 maj 2018 12:59

Artykuły powiązane

  • Królewski Ogród Światła 2018 Królewski Ogród Światła 2018
    Wieczorny spacer po Królewskim Ogrodzie Światła w Wilanowie to obowiązkowy punkt w jesienno-zimowym kalendarzu warszawiaków i gości odwiedzających stolicę. W tym roku organizator obiecuje dłuższe godziny otwarcia i jeszcze więcej pokazów świetlno-muzycznych niż dotychczas. 
  • FunEscape Escape Room FunEscape Escape Room
      FunEscape to największe w Europie i najbardziej zaawansowane technologicznie centrum Escape Roomów w Polsce. W ciągu kilku miesięcy od powstania, nasze pokoje zdobyły uznanie największych „escape room-owych wyjadaczy", i jednogłośnie zostały okrzyknięte najlepszymi tego typu pokojami w Polsce.

64A Powsińska
Warszawa, mazowieckie.
Polska ,
+48 508 528 528
poniedziałek: 10:00–00:00,wtorek: 10:00–00:00,środa: 10:00–00:00,czwartek: 10:00–00:00,piątek: 10:00–00:00,sobota: 10:00–00:00,niedziela: 10:00–00:00

Wyszukaj na stronie

REKLAMA

Kalendarium Wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
10
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio oglądane

Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie

16 marzec 2017 in Zachodniopomorskie - wycieczki klasowe

Muzeum mieści się w starej zajezdni tramwajowej. Mamy kilka pojazdów nie z tej ziemi, zbudowanych na bazie fiata 126p.

4.67  from 3 votes

Energylandia

13 listopad 2017 in Małopolskie - wycieczki klasowe

Największy w Polsce Park Rozrywki ENERGYLANDIA w Zatorze to gwarancja najlepszej zabawy dla całych rodzin!

5.00  from 1 votes

Zamek w Łańcucie

14 październik 2016 in Podkarpackie - wycieczki klasowe

Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji…

5.00  from 1 votes

Zaplanuj wycieczkę szkolną myszką po mapie

© 2015-2016 podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation