niedziela, 13 maj 2018 09:21

FunEscape - wyprawa w nieznane

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
FunEscape FunEscape
Wybrać się na dno oceanu, wydostać z bezludnej wyspy, uratować świat przed nieuchronną, jak się wydaje, zagładą... Wszystko to brzmi jak wstęp do kolejnego filmu, który ma porwać Twoją wyobraźnię i zachwycić kosztującymi miliony dolarów efektami specjalnymi. Tak powszechne, że aż nudne... A co, gdyby w taką historię wejść samemu? A w zasadzie nie samemu, tylko wciągnąć w nią rodzinę, przyjaciół, a może wysłać pół klasy w inny wymiar? Jedyne co potrzeba to włączyć w sobie nieznaczne pokłady wyobraźni, dziecięcej chęci zabawy i wybrać się do jednego z coraz bardziej popularnych escape roomów. Wybraliśmy się do FunEscape w Warszawie i... złapaliśmy bakcyla...

FunEscape wnętrze

Na czym to wszystko polega?

Zasady są w zasadzie proste: do dyspozycji mamy kilka pokoi, każdy z własnym scenariuszem (lub kilkoma scenariuszami) i każdy z wystrojem odpowiednio wprowadzającym w klimat przygody. W FunEscape takich pokoi mamy 9. Część z nich przeznaczona jest dla osób dorosłych, a część posiada scenariusze zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, co daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności całej rodzinie lub wyłącznie dzieciom. Opisy pokoi i scenariuszy można znaleźć na stronie internetowej FunEscace. Po krótkim wprowadzeniu bez żadnego pomocniczego ekwipunku (wszystko zostawiamy w szafkach podczas wejścia) wchodzimy do wybranego pokoju, w którym w określonym czasie musimy wykonać szereg określonych czynności i odkryć zagadki, które krok po kroku prowadzą nas do finału. Z pokoju można się wydostać po rozwiązaniu ostatniej zagadki lub, jeżeli nie damy rady, po zakończeniu czasu misji. Zagadki te wymagają spostrzegawczości, logicznego myślenia lub po prostu sprytu. W rezultacie każdy, niezależnie od wieku, wiedzy i życiowego doświadczenia może przyczynić się do odkrycia rozwiązania kolejnej zagadki. Wszystko dzieje się pod kontrolą moderatora, który śledzi nasze poczynania za pomocą kamery. Kontaktuje się z nami za pomocą monitora, informuje ile zostało nam czasu do końca zabawy, podpowiada, gdy utkniemy nad jakąś zagadką. Cały czas czuwa też nad naszym bezpieczeństwem i gdy coś się wydarzy lub chcemy wyjść przed czasem możemy go o tym poinformować, a on odpowiednio zareaguje. 

Gdy znajdziemy się w innym świecie...

Otoczenie, w którym się znajdziecie zaskakuje. Otoczą Was dźwięki, zapachy, widoki, które wprowadzą Cię w klimat, a nieubłaganie upływający czas sprawia, że chcesz czy nie rośnie poziom adrenaliny i zaczynacie gorączkowo szukać, myśleć i odkrywać. Nie dajcie się zwieść pierwszym prostym zagadkom. Czekają na Was takie, które wcale nie są oczywiste, są ukryte przed oczami, a czasami każą wrócić do początku przygody. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że można zobaczyć swoją grupę w akcji. Liczy się czas, pomysłowość, kreatywność i współpraca. Zapewne w wielu wypadkach samoistnie ukazują się liderzy, którzy prowadzą grupę, jednak w naszym wypadku każdy miał prawo głosu i każdy pomysł się liczył. I chciałbym powiedzieć, że płynnie przed czasem wydostaliśmy się z Bezludnej Wyspy, na którą to w końcu się wybraliśmy. Wymagało to jednak sporo główkowania i pomocy "Wielkiego Brata". Niemniej jednak trud to też czasem wartość dodana i sprawił, że poczuliśmy, że jeszcze nie raz staniemy przed tego typu wyzwaniem, tyle że tym razem w innym pokoju i z inną przygodą w tle. Z FunEscape wyszliśmy wszyscy zachwyceni i przez wiele godzin potem komentowaliśmy to co wspólnie przeżyliśmy.

FunEscape wnętrze

Pomysł na wycieczkę szkolną...

Dlaczego nie? FunEscape dysponuje ośmioma pokojami i scenariuszami dla dzieci. Jedną klasę można pokierować w kilka miejsc jednocześnie w podziale na kilkuosobowe grupy. Dzieci mogą wchodzić też samodzielnie lub pod opieką animatora. Zawsze są pod opieką moderatora, który pilnuje ich ruchów i podpowiada w razie potrzeby sposób dojścia do rozwiązania. To świetny sposób na integrację grupy, docenienie talentów poszczególnych osób, obserwację ich zachowań w sytuacji stresowej i wymagającej kreatywności. A także rewelacyjny sposób na zabawę, którą trudno zapomnieć.

Z czystym sumieniem polecamy!

Opuściliśmy Bezludną Wyspę

Funescape

ul. Powsińska 64a/4 piętro
02-903 Warszawa

Telefon: 508 528 528 (czynny od 9:00 do 22:00)
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.funescape.pl 

 

Reklama

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 styczeń 2019 08:59

Artykuły powiązane

  • Ferie z Kinem Dzieci Ferie z Kinem Dzieci
    Kino Dzieci zaprasza dzieci z Warszawy i okolica na ferie z Kinem Dzieci w Kino Muranów. Przez dwa tygodnie będzie można obejrzeć filmy z repertuaru dobranego specjalnie dla najmłodszych widzów. Młodzi widzowie obejrzą produkcje znane z festiwalu Kino Dzieci oraz nowe odkrycia, m.in. pokaz japońskiej animacji, która otrzymała nominację do Złotego Globu – „Mirai” wizjonerskiego reżysera Mamoru Hosody to opowieść o buncie małego Kuna, podróżach w czasie i nauce, którą można czerpać od poprzednich pokoleń. 
  • Królewski Ogród Światła 2018 Królewski Ogród Światła 2018
    Wieczorny spacer po Królewskim Ogrodzie Światła w Wilanowie to obowiązkowy punkt w jesienno-zimowym kalendarzu warszawiaków i gości odwiedzających stolicę. W tym roku organizator obiecuje dłuższe godziny otwarcia i jeszcze więcej pokazów świetlno-muzycznych niż dotychczas. 

64A Powsińska
Warszawa, mazowieckie.
Polska ,
+48 508 528 528
poniedziałek: 10:00–00:00,wtorek: 10:00–00:00,środa: 10:00–00:00,czwartek: 10:00–00:00,piątek: 10:00–00:00,sobota: 10:00–00:00,niedziela: 10:00–00:00

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

Serce na sznurku - recenz...

on 04 styczeń 2019
Serce na sznurku - recenzja

Książka "Serce na sznurku" Małgorzaty Domagalik, to historia dwójki bohaterów, niedźwiedzia polarnego Ksawerego oraz małej...

Summoner: Bitwa - Recenzj...

on 30 sierpień 2018
Summoner: Bitwa - Recenzja

Dzisiaj mamy prawie wszystko: smartfony, tablety, komputery, telewizję, X-boxy itd. Niestety nie mamy najważniejszego: magii...

Buntowniczka z pustyni. R...

on 24 luty 2018
Buntowniczka z pustyni. Recenzja

Amani, sierota mieszkająca z wujem, ciotką, kuzynami i kuzynkami od lat chce uciec z zabitej...

Cała prawda, Dan GEMEINHA...

on 14 czerwiec 2018
Cała prawda, Dan GEMEINHART - recenzja

Mark, trzynastoletni chłopiec, jest śmiertelnie chory – ma raka. Od lat marzył, by wspiąć się...

« »
© 2015-2019 podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation