czwartek, 19 październik 2017 12:52

Akwarium Gdyńskie

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Akwarium Gdyńskie zaprasza wycieczki szkolne Akwarium Gdyńskie zaprasza wycieczki szkolne
Akwarium Gdyńskie to dość nietypowy ogród zoologiczny, którego wszyscy podopieczni związani są ze środowiskiem wodnym, a cała powierzchnia zamknięta jest w bryle jednego budynku.

Jednak pomimo tej wyjątkowości Akwarium spełnia wszystkie funkcje ogrodu zoologicznego, w tym jedną z ważniejszych – edukację przyrodniczą. W prowadzonym tutaj Centrum Edukacji organizowane są zajęcia dla grup szkolnych, w których co roku udział bierze około 40 tysięcy dzieci. Dzięki tak wielkiej skali oddziaływania Akwarium jest unikatowym ośrodkiem edukacji morskiej w skali kraju. Wyjątkowość lekcji, które poświęcone są środowisku przyrodniczemu, chemii wody, ekologii, ochronie bioróżnorodności i zmianom klimatu, polega m.in. na indywidualnym podejściu do grup. Zajęcia dostosowywane są nie tylko do wieku uczestników, ale też do tego w jaki sposób odbierają oni świat. Dzięki temu stałymi beneficjentami warsztatów są także osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Ponadto organizowane są szkolenia dla takich grup zawodowych jak nauczyciele, przewodnicy turystyczni oraz pracownicy służby celnej, które dostarczają aktualnej wiedzy przyrodniczej oraz uwrażliwiają na problemy środowiskowe.

Akwarium prowadzi również upowszechnianie wiedzy przyrodniczej dla szerokiej publiczności, poprzez liczne wydarzenia edukacyjne organizowane w przestrzeni miejskiej oraz projekty prowadzone we współpracy krajowej i międzynarodowe. 

Oferta edukacyjna dla uczniów:

Zajęcia dla grup szkolnych realizowane są w wyposażonych w mikroskopy salach laboratoryjnych. Uczniowie badając eksponaty i preparaty, przygotowane odpowiednio do wybranego tematu, dzięki własnej pracy poznają lepiej zwierzęta morskie oraz zależności zachodzące w tym ekosystemie. Tematy związane z ochroną powietrza i zasobów wody prowadzone są również przy życiu sprzętu laboratoryjnego, dzięki czemu młodzież uczy się zasad pracy w laboratorium chemicznym. Wybrane tematy prowadzone są na terenie portu jachtowego i plaży miejskiej oraz na pokładzie kutra hydrograficznego podczas rejsów po Zatoce Gdańskiej. Oprócz kilkudziesięciu opracowanych tematów przygotowujemy lekcje specjalne, po konsultacjach z wychowawcami. Tym sposobem stałymi gośćmi Akwarium są również uczniowie niedosłyszący, niedowidzący oraz z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Zajęcia prowadzimy również w języku angielskim. Tematyka zajęć jest szeroka, od biologii Morza Bałtyckiego, po warsztaty dedykowane rekinom, rafom koralowym, dżunglii amazońskiej, czy tematy związane z chemią wody i ochroną atmosfery. 


Oferta edukacyjna dla przedszkolaków:

Zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym prowadzone są w formie edukacji przez zabawę i dobrane do wieku uczestników. Na zajęcia składają się zabawy ruchowe, taniec, zadania plastyczne, a w przypadku wybranych tematów wyjście w teren z lornetkami. Takie warsztaty pozwalają zdobyć wiedzę o świecie morskim w przyjazny i ciekawy sposób, a prowadzone są w kolorowej, przystosowanej do tego Sali Przedszkolnej. Zajęcia prowadzone są również w języku angielskim. Tematy zajęć: 1. Mieszkamy nad Bałtykiem 2. Barwne życie na rafie koralowej 3. Mroźny świat pingwinów a królestwo niedźwiedzia polarnego 4. W amazońskiej dżungli 5. Niezwykli mieszkańcy oceanu 6. Ptaki – przedszkolaki 7. Z ekologią na Ty... 

Galeria zdjęć:

Fotografie: Akwarium Gdyńskie Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Akwarium Gdyńskie Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego

Aleja Jana Pawła II 1 81-345 Gdynia

Telefon kontaktowy:

+48 587326601

Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www:

http://www.akwarium.gdynia.pl  

Parking dla autobusów:

brak informacji

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

Bilet normalny (indywidualny): 24 zł

Bilet ulgowy 16 zł

Bilet grupowy: prosimy o kontakt z kasą.

 

Cennik zajęć:
Prezentacje multimedialne: 100 zł. Maksymalna liczba uczestników 50

Zajęcia laboratoryjne: 150 zł. Maksymalna liczba uczestników 24-28

Zajęcia przedszkolne: 150 zł. Maksymalna liczba uczestników 30

Zajęcia terenowe: 150-200 zł. Maksymalna liczba uczestników 24-28.

Cennik przewodników:

brak informacji

Minimalny czas zwiedzania: brak informacji

 

Maksymalny czas zwiedzania:

brak informacji

Godziny i dni otwarcia:

codziennie od 10:00 do 17:00

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół:

informacje w opisie

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych: brak
Stałe ekspozycje:

brak informacji

Planowane wydarzenia:

Brak informacji

 

Reklama

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 styczeń 2019 11:38

Artykuły powiązane

  • Centrum Szkła i Ceramiki Lipowa 3 Centrum Szkła i Ceramiki Lipowa 3
    Centrum Ceramiki i Szkła w Krakowie znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch potężnych obiektów muzealnych: Fabryki Schindlera oraz Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Wielu turystów podążających do tych dwóch lokalizacji nie zauważa tego bardzo interesującego miejsca, w którym prezentowane są artystyczne wyroby ze szkła artystów współczesnych oraz z przełomu wieku XIX i XX, a co ciekawsze zwiedzające mogą obejrzeć bardzo interesujący pokaz ręcznego formowania szkła. Co odważniejsi mogą spróbować samodzielnie wydmuchać szklaną bańkę. Wyrobu niestety nie będzie można zabrać do domu ze względu na jego kruchość. 
  • Historyland - Historia Polski zaklęta w klockach LEGO Historyland - Historia Polski zaklęta w klockach LEGO
    W budynku starego Dworca Głównego PKP w Krakowie znalazło lokalizację dla siebie dosyć niezwykłe miejsce: HistoryLand. Z ponad miliona klocków LEGO powstało kilka ogromnych makiet, które w połączeniu multimedialną wizualizacją i audioprzewodnikiem tworzą nieprzeciętne wrażenie, tym cenniejsze, że budulcem są zwykłe klocki, które można znaleźć chyba w każdym dziecięcym pokoju. Trudno nie docenić ogromu pracy, która musiała być włożona przez budowniczych makiet przy zachowaniu maksymalnej zgodności z realną historią i przestrzenią, którą przedstawiają. 

1 aleja Jana Pawła II
Gdynia, pomorskie.
Polska ,81
+48 58 732 66 01
poniedziałek: 10:00–17:00,wtorek: 10:00–17:00,środa: 10:00–17:00,czwartek: 10:00–17:00,piątek: 10:00–17:00,sobota: 10:00–17:00,niedziela: 10:00–17:00

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

104-piętrowy domek na drz...

on 13 lipiec 2019
104-piętrowy domek na drzewie - recenzja

Kompletnie zwariowana, nieobliczalna, absurdalna i zabawna książka. Słowem: idealne dzieło dla miłośników książek w stylu...

100 głupich porównań dla...

on 11 lipiec 2019
100 głupich porównań dla bystrzaków - recenzja

"Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi". Porównania też wcale nie muszą być głupie...

O Lence, Antku i planowan...

on 12 czerwiec 2019
O Lence, Antku i planowaniu - recenzja

Dwójka przyjaciół Lenka i Antek to para rezolutnych dzieciaków, które mają swoje marzenia, niektóre naprawdę...

Świnka Zwana Truflą - rec...

Świnka Zwana Truflą - recenzja

Jasmine jest córką Pani Weterynarz. Jej rodzina mieszka na niewielkiej farmie, w której rodzice opiekują...

« »
© 2015-2019 podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation