Nagrody książkowe dla uczniów na zakończenie roku - pomysły

Książki dla uczniów na nagrody 2024 - TOP 8 pomysłów dla każdej klasy

 Już niedługo koniec roku szkolnego 2023/2024! Ostatnie poprawki, zaliczenia, klasówki, propozycje ocen, a także przygotowanie ocen, występów, apelu, ale także nagród i prezentów dla zdolnych i wzorowych uczniów.

To niemal oczywiste, że najlepszą nagrodą za wyniki czy prezentem jest książka, dlatego przygotowaliśmy dla Was pomocne zestawienie top 8 wyjątkowych tytułów dla uczniów z każdej klasy szkoły podstawowej.

Ponadto dla wszystkich zainteresowanych prezentami dla uczniów zaprzyjaźniona księgarnia Bookomole przygotowała 10% kod rabatowy (znajdziesz go na końcu artykułu).

Proponowane książki to przede wszystkim pozycje idealne do tego, aby pokochać czytanie! Ciekawe, inspirujące, wciągające i odpowiednie do przedziałów wiekowych uczniów. W sam raz na wakacje!
Przeskocz do listy 8 najciekawszych książek na nagrody dla uczniów:

Pomysły na nagrody książkowe dla uczniów klasy 1

Aksamitny Królik

Aksamitny Królik
Margery Williams

Niezbyt znana w Polsce, niemal kultowa w krajach anglojęzycznych opowieść o przyjaźni chłopca z królikiem. Równie znana jak Kubuś Puchatek i Mały Książę.

Cena: 25,73 zł

Strasznostwory

Strasznostwory
Nina Igielska, Paulina Wojciechowska

Siostra Elenki zaginęła! Elenka nie ma wyjścia, jak tylko z pomocą podłóżkowego potwora Przeżeracza wyruszyć na poszukiwanie siostry. Zabawna, bogato ilustrowana książka do samodzielnego czytania.

Cena: 30,38 zł

Opowieść z Zielonej Rzeki. Książka dla ucznia klasy 1

Opowieść z Zielonej Rzeki.
Holly Webb

Zeszłej wiosny dom wydry Sedge został zalany przez rzekę. Teraz woda znów jest wysoka, ale młoda wydra wierzy, że może uratować swoją norkę przed kolejną powodzią. Niestety zagrożone jest również żeremie bobrów. Silken, która jest zbyt mała i słaba, nie potrafi wzmocnić tamy. Czy dwa zwierzaki zdołają się odnaleźć i ocalą swoje domy? A może Pani Rzeka usłyszy ich wołanie o pomoc?

Cena: 28,61 zł

Lato Muminków. Książka na nagrodę dla ucznia klasy 1

Lato Muminków
Tove Jansson

Klasyka, która nie może się znudzić. Życie Muminków i ich przyjaciół z Doliny skupia się wokół domu Mamy i Tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Panna Migotka, Paszczak, mała Mi, Włóczykij, Ryjek czy straszna Buka tworzą galerię postaci, które na zawsze pozostaną w pamięci czytelników.

Cena: 20,87 zł

Findus się wyprowadza. Pettson i Findus - książka na prezent dla ucznia klasy 1

Findus się wyprowadza. Pettson i Findus
Sven Nordqvist

Findus codziennie o czwartej rano rozpoczyna serię skoków po swoim nowym łóżku. Pettson ma już tego dość i ostrzega kota, że jeśli nie przestanie, będą musieli wynieść łóżko. Findus uważa, że to doskonały pomysł. Czy jednak mieszkanie w swoim domku jest naprawdę fajne? A jeśli w okolicy pojawi się jakiś lis?

Cena: 20,90 zł

Życie Mrówki. Mrówka - książka na prezent dla ucznia klasy 1

Życie Mrówki. Mrówka
Linn Gottfridsson, Emma Adbĺge

Mrówka ma sześć lat, chodzi do zerówki i przyjaźni się z Henią. Ma też fermę ślimaków, cytrynowożółty rower, nowego sąsiada i alergię na kłótnie, zwłaszcza gdy rodzice kłócą się po angielsku. A czego nie ma? Kota i ani jednego ruszającego się zęba. To takie niesprawiedliwe! 

Cena: 24,78 zł

Podróż za jeden uścisk. Rodzina Treflików - książka na prezent dla ucznia klasy 1

Podróż za jeden uścisk. Rodzina Treflików
Opracowanie Zbiorowe

Treflik i Treflinka wyruszają w wyjątkową, choć nieplanowaną podróż. Przemierzą gęste, tajemnicze lasy, dzielnie pomaszerują w strugach deszczu, zabłądzą w zakamarkach wielkiego, nieznanego miasta... Po co to wszystko? By odnaleźć kogoś, bez kogo życie nigdy nie byłoby już takie samo!

Cena: 29,51 zł

Pod ziemią, czyli co się kryje wewnątrz naszej planety - książka na prezent dla ucznia klasy 1

Pod ziemią, czyli co się kryje wewnątrz naszej planety
Monika Utnik

Przed wami książka, z której dowiecie się, co to jest czarne złoto, zwiedzicie bunkry i schrony, prze­jedziecie się Eurotunelem oraz dotrzecie do wnętrza Ziemi. Chcecie zobaczyć, co jeszcze kryje się pod powierzchnią? Zapraszam na wycieczkę w głąb Ziemi!

Cena: 38,28 zł

Pomysły na nagrody książkowe dla uczniów klasy 2

Piaskowy Wilk i prawdziwe wymysły - książka na nagrodę dla ucznia klasy 2

Piaskowy Wilk i prawdziwe wymysły
Lind Asa

Świat na pograniczu rzeczywistości i dziecięcej fantazji. A przede wszystkim - spojrzenie na świat oczami dziecka. Asa Lind bardzo świadoma jest języka, smakuje go i bawi się nim, podobnie jak robią to dzieci. Pojawiające się co kilka stron rysunki Kristiny Digman w znakomity sposób współtworzą klimat opowieści.

Cena: 18,57 zł

Tajemnica kina Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai - Pomysł na książkę na nagrodę dla ucznia klasy 2

Tajemnica kina Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai
Martin Widmark, Helena Willis

Na właścicieli psów w Valleby padł blady strach. W ciągu ostatnich paru dni zniknęły trzy psy, a złodziej żąda okupu w wysokości kilku tysięcy koron! Lasse i Maja rozumieją, że trzeba działać szybko. Śledztwo prowadzi ich prosto do spowitej mrokiem Sali kina Rio. Kolejny tom bardzo popularnej serii detektywistycznej dla dzieci.

Cena: 18,57 zł

Rok z Linneą - Pomysł na książkę na nagrodę dla ucznia klasy 2

Rok z Linneą
Christina Bjork, Lena Anderson

Linnea mieszka w mieście. Mogłoby się wydawać, żew mieście nie da się obserwować przyrody. A jednak Linnea znajduje tu mnóstwo roślin i zwierząt. Przez cały rok, miesiąc po miesiącu, opowiada o swoich odkryciach i ciekawych zajęciach w domu i poza domem. Inspirująca książka pełna pomysłów i sposobów na spędzanie wolnego czasu.

Cena: 24,78 zł

Blåse. Niebieska mścicielka - Pomysł na książkę na nagrodę dla ucznia klasy 2

Blåse. Niebieska mścicielka
Håkon Øvreås

Gdy jakiś bogacz chce zbudować w twojej miejscowości kurzą fermę, może to oznaczać kłopoty. A jeśli zamierza postawić ją dokładnie tam, gdzie stoi twoja kryjówka, to prawdziwa katastrofa. Rune, Atle i Åse wiedzą o tym najlepiej, bo właśnie ich to spotkało. A więc znów będą musieli się przemienić. Część nagradzanego cyklu o młodych superbohaterach.

Cena: 25,47 zł

Bon czy ton - książka na nagrodę dla ucznia

Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci
Grzegorz Kasdepke

Co to jest savoir-vivre? Mniej więcej to samo, co bon ton, tylko że trudniej się to wymawia. No dobrze, a co to jest bon ton? Wiedza o tym, jak człowiek dobrze wychowany zachowuje się w różnych sytuacjach. Hm... a kto to jest właściwie ten dobrze wychowany człowiek? Ktoś, kto nie zachowuje się jak małpa i kogo nie trzeba chować do szafy, gdy przychodzą goście. Czyli każdy, kto przeczyta tę książkę i czegoś się z niej nauczy! 

Cena: 20,82 zł

Jagoda i tajemnica zaginionego przepisu. - książka na nagrodę dla ucznia klasy 2

Jagoda i tajemnica zaginionego przepisu.
Wiola Michońska

Jagoda to wygadana uczennica szkoły podstawowej, bohaterka serii detektywistyczno-przygodowej. Książki świetnie nadają się do samodzielnego czytania – wciągająca fabuła, duży font i dynamiczne ilustracje sprawiają, że trudno się od nich oderwać. Na końcu każdej z nich na czytelników czeka bonus w postaci zagadki, w której rozwiązaniu pomóc możemy Jagodzie.

Cena: 18,09 zł

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek - książka na nagrodę dla ucznia klasy drugiej

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek
Elena Favilli, Francesca Cavallo

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek, historie stu bohaterskich kobiet od Elżbiety I po Serenę Williams, to nowe wersje bajek stworzone, by zainspirować wszystkie dziewczynki. Książka, zilustrowana przez sześćdziesiąt artystek ze wszystkich zakątków świata. 

Cena: 42,81 zł

Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite) - książka na nagrodę dla ucznia klasy drugiej

Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)
Justyna Bednarek, Daniel De Latour

Będzie zabawa, wyzwania i przygody! Skarpetki przebojowo wkraczają znów do akcji. Nie chcą tkwić na nogach, żądają przygód! Tym razem, w drugiej książce, kontynuacji bestsellerowych Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek Justyny Bednarek z ilustracjami Daniela de Latoura, mamy aż 13 przygód. Skarpetki pragną odmiany i przygód.

Cena: 31,24 zł

Pomysły na nagrody książkowe dla uczniów klasy 3

Aksamitny Królik

Żelazny Olbrzym
Ted Hughes, Chris Mould

Pewien mały chłopiec odkrywa, że Żelazny Olbrzym nie ma wrogich zamiarów. Wręcz przeciwnie – tylko on może ocalić Ziemię, której grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.
Żelazny Olbrzym to kultowa powieść dziecięca Teda Hughesa, poety należącego do grona najwybitniejszych pisarzy dwudziestego wieku. 

Cena: 56,03 zł

Co to znaczy... Kasdepke

Co to znaczy...
Grzegorz Kasdepke

Już od 10 lat Bartuś pyta: „Co to znaczy?”, a dzieciaki z niegasnącym zachwytem czytają odpowiedzi dorosłych. Bo Bartuś jest dociekliwy i w dodatku bystrzak, a dorośli zakłopotani, bo pytania trudne. Każde dotyczy innego związku frazeologicznego czy powiedzenia. Przezabawna książka o związkach frazeologicznych.

Cena: 23,80 zł

Czarka - pomysł na książkę dla trzecioklasisty

Czarka
Ludwika Woźnicka

Mała Irka to rezolutna dziesięciolatka, mieszkanka Warszawy. Pewnegodnia spotyka na swojej drodze małą czarną kotkę, której nadaje imię Czarka. Kotka jednak zaczyna bardzo szybko rosnąć, i wkrótce okazuje się,że to wcale nie kotka a... czarna pantera, która w dodatku uciekła z cyrku! Dziewczynkę i jej podopieczną czeka wiele przygód,

Cena: 22,96 zł

Wiedźmy - pomysł na książkę dla ucznia klasy 3

Wiedźmy
Roald Dahl

Czarne spiczaste kapelusze? Latanie na miotle? Takie opowieści o wiedźmach można włożyć między bajki. Tak naprawdę wiedźmy ubierają się jak my, mogą mieszkać za rogiem i wyglądają bardzo niepozornie. A jeśli dodać do tego, że właśnie planują zamienić wszystkie dzieci w myszy, jest się czego bać! I śmiać. Bo książka autora "Charliego i Fabryki Czekolady" jest przede wszystkim śmieszna!

Cena: 29,51 zł

Gucio, Łobuz i afera z kotami - książka na nagrodę klasa 3

Gucio, Łobuz i afera z kotami
Marta Milewska, Agata Królak

W pewnej szacownej kamienicy życie toczy się spokojnie. A właściwie: życie toczyło się spokojnie do dnia, w którym rodzice Gucia i Niny zgodzili się na pieska. Po tygodniu od przybycia Łobuza – bo takie imię otrzymał kundelek – w kamienicy zaczęły się dziać dziwne rzeczy. 

Cena: 26,28 zł

Świat roślin. Jak to działa? - książka na nagrodę klasa 3

Świat roślin. Jak to działa?
Patrycja Zarawska, Maciej Maćkowiak

Książka Jak to działa? Świat roślin zawiera odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań dotyczących flory. W sposób jasny i prosty wyjaśniamy to, co z pozoru skomplikowane. Pomagają w tym zabawne ilustracje.

Cena: 14,36 zł

Jak to działa? Ludzkie ciało  - książka na nagrodę klasa 3

Jak to działa? Ludzkie ciało
Patrycja Zarawska, Maciej Maćkowiak

Dlaczego wypadają nam zęby? Jak zrastają się kości? Dlaczego siku jest żółte? Dlaczego tacie rośnie broda, a mamie nie? Książka Jak to działa? Ludzkie ciało zawiera odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań dotyczących ludzkiego organizmu.

Cena: 14,36 zł

Kulawa kaczka i ślepa kura  - książka na nagrodę klasa 3

Kulawa kaczka i ślepa kura
Ulrich Hub

Trafiła się ślepej kurze… kaczka. I to kulawa! Ulrich Hub, mistrz zabawnych i mądrych zwierzęcych historii, powraca z przewrotną opowieścią o podążaniu za marzeniami. Wielki świat jest bardzo niebezpieczny. Dlatego samotna kulawa kaczka nigdy dotąd nie wypuszczała się poza swoje podwórko. Ale pewnego dnia niespodziewanie pojawia się u niej ślepa kura.

Cena: 22,28 zł

Pomysły na nagrody książkowe dla uczniów klasy 4

Aksamitny Królik

Aksamitny Królik
Margery Williams

Niezbyt znana w Polsce, niemal kultowa w krajach anglojęzycznych opowieść o przyjaźni chłopca z królikiem. Równie znana jak Kubuś Puchatek i Mały Książę.

Cena: 25,73 zł

Srebrny smok - książka na nagrodę dla czwartoklasisty

Srebrny smok
Barbara Sadurska

Matylda ma dwanaście lat i wielkie marzenie. Chce pojechać do Japonii, żeby zobaczyć smoki. I kiedy jest już o krok od wyjazdu, plany nagle się zmieniają. Dziewczynka trafia na wakacje do dziadka: trochę dziwnego i tajemniczego, mieszkającego na równie dziwnej i tajemniczej wyspie. Na której jest jakoś... smoczo. 

Cena: 33,41 zł

cóś - książka na nagrodę dla ucznia klasy czwartej

Cóś
David Walliams

Pelargonia Potulna ma wszystko, czego tylko zapragnie. Ale wszystko jej nie wystarcza. Chce więcej, więcej i więcej! Pewnego dnia oznajmia rodzicom, że mają znaleźć dla niej cóś. Tylko co to jest CÓŚ?

Cena: 28,04 zł

Koń, który nie chciał się ścigać - książka na nagrodę dla ucznia klasy 4

Koń, który nie chciał się ścigać
Clare Balding

Wygrać wielkie zawody na koniu, który nie lubi galopować? Dla dziesięcioletniej Charlie wszystko jest możliwe! Pierwszy tom wciągającej serii dla młodych miłośników i miłośniczek koni.

Cena: 25,47 zł

Konkurs talentów. Harper Drew - pomysł na nagrodę dla ucznia

Konkurs talentów. Harper Drew
Kathy Weeks

Cześć, nazywam się Harper Drew! Nie byłam pewna, czy dalej prowadzić dziennik. W zeszłe wakacje opisywałam chaos, jaki mnie otaczał. Myślałam, że wszystko się uspokoiło, ale nie… Kolejny tom przygód Harper to kolejna historia CHAOSU i DRAMY, w których opanowaniu nieocenione jest wsparcie i pomoc bliskich.

Cena: 27,55 zł

Encyklopedia dla dzieci - pomysł na nagrodę dla ucznia

Encyklopedia dla dzieci
Opracowanie Zbiorowe

Encyklopedia dla dzieci to propozycja dla wszystkich młodych odkrywców. Informacje z różnych dziedzin zostały ujęte w formie krótkich rymowanek. Wierszykom towarzyszą liczne ciekawostki, kolorowe grafiki i zdjęcia, a także ciekawe mapy i wykresy.Dzięki Encyklopedii... można poznać między innymi polskie miasta, światowe krajobrazy i różne gatunki zwierząt.

Cena: 23,66 zł

Podróżnicy. Wielkie Wyprawy Polaków - pomysł na nagrodę dla ucznia klasy 4

Podróżnicy. Wielkie Wyprawy Polaków
Andrzej Fedorowicz

Przed wami historie słynnych polskich podróżników i ich niesamowitych wypraw. Wśród bohaterów książki są zesłańcy i piraci, badacze i awanturnicy, sportowcy i dziennikarze. Od średniowiecznego mnicha Benedykta Polaka, przez legendarnego Maurycego Beniowskiego, Leonida Teligę, Tony’ego Halika i Jerzego Kukuczkę, po Marka Kamińskiego i Aleksandra Dobę.

Cena: 31,85 zł

Matylda - pomysł na nagrodę dla ucznia klasy 4

Matylda
Roald Dahl

Zanim skończyła trzy lata, nauczyła się czytać. Dzięki książkom zwiedziła cały świat, siedząc w swoim pokoiku. Potrafi liczyć do bardzo wielu. I podobnie jak jej nieokrzesani rodzice, wcale nie uważa, że jest wyjątkowa.  Matylda. Dziewczynka, z którą każdy chciałby się zaprzyjaźnić. Właśnie rozpoczyna naukę w szkole imienia Dusimalca, w której straszliwa, wszechmocna dyrektorka od razu obiera ją sobie za cel.

Cena: 29,51 zł

Pomysły na nagrody książkowe dla uczniów klasy 5

Tomek i Opelele. Droga Smoka. Nagroda książkowa dla uczniów klasy 5

Tomek i Opelele. Droga Smoka. Tom 1
Błażej Kronic

Tomek Gardnier ma jedenaście lat i niedługo ma rozpocząć wakacje. Daleko mu jednak do beztroski – jego tata jest chory i z tego powodu rodzice decydują się przenieść z miasta na wieś. Dom, który postanawiają obejrzeć, kryje w sobie coś tajemniczego... To początek wielkiej przygody chłopca. Pierwszy tom z serii książek. Nowość 2024

Cena: 37,93 zł

Przyjaciele. To lubię - Nagroda książka dla uczniów klasy 5

Przyjaciele. To lubię
Grzegorz Kasdepke, Mira Stanisławska-Meysztowicz

Do warszawskiej kamienicy przy Śródmiejskiej 15 wprowadza się rodzina z Brzozowa. Tomek, Patti i Wojtek z nieufnością obserwują nową koleżankę Anię. Jednak dziewczynka, zawsze uśmiechnięta, chętna do pomocy, z mnóstwem fantastycznych pomysłów, w końcu zjednuje sobie ich przyjaźń. 

Cena: 20,82 zł

Skandal w stolicy nudy. Klub łowców przygód - Nagroda książka dla uczniów klasy 5

Skandal w stolicy nudy. Klub łowców przygód
Paweł Beręsewicz

Nocny wypadek cysterny z czekoladą burzy spokój w sennych Owczynach. Setki tysięcy złotych płyną po asfalcie z tonami słodkiej masy. W miasteczku huczy od plotek. Czy na pewno winien był pech i trudne warunki na drodze? A może plan „wypadku” zrodził się w czyjejś głowie? Może to, co dla jednych było stratą, innym przyniosło korzyści? Takie pytania spędzają sen z oczu dwunastoletniego Grześka Marchfelda. Książka z wielką przygodą w tle.

Cena: 20,82 zł

Ada i sześć palców Warneńczyka. A to historia! - Nagroda książka dla uczniów klasy 5

Ada i sześć palców Warneńczyka. A to historia!
Grażyna Bąkiewicz

Niektóre sprawy rządzący ukrywają przed poddanymi. Upływ czasu pokrywa te niedopowiedzenia kurzem zapomnienia i po latach nie wiemy, jak było naprawdę. I pewnie nigdy się nie dowiemy. Czyżby? A od czego jest Ada? Z umiejętnością, jaka posiada, może odsłonić to i owo, i wyjaśnić niejedna zagadkę historyczna. Na przykład kim był wędrowiec podający się za Władysława Warneńczyka. Oszustem? A może nie...

Cena: 17,84 zł

Eksperymenty dla ciekawych świata - książka na nagrodę dla piątoklasisty

Eksperymenty dla ciekawych świata
Thomas Canavan

Jest wiele książek, które pokazują doświadczenia naukowe dla dzieci. Ta książka – UWAGA! – nie powiela schematów. Przedstawia 50 zagadnień z dziedziny fizyki i wyjaśnia je za pomocą nowo opracowanych doświadczeń, które każde dziecko może bezpiecznie wykonać samodzielnie w warunkach domowych. 

Cena: 21,37 zł

Pan Samochodzik i Winnetou - książka na nagrodę dla piątoklasisty

Pan Samochodzik i Winnetou.
Zbigniew Nienacki

Pan Samochodzik, badając sprawę zagrożonego rozbiórką zamku nad jeziorem Zmierzchun, trafia w sam środek konfliktu między żeglarzami i motorowodniakami. Z pomocą nowo poznanych przyjaciół – Winnetou i Milczącego Wilka, którym tak samo mocno leży na sercu obrona mazurskiej przyrody – wypowiada wojnę podejrzanemu i cynicznemu Putrakowi. Czy wspólnymi siłami zdołają pokrzyżować plany miejscowego bandziora i odzyskać spokój na jeziorze?

Cena: 19,63 zł

Wakacje z duchami - książka na nagrodę dla piątoklasisty

Wakacje z duchami
Adam Bahdaj

Trójka przyjaciół spędza wakacje u cioci. Nie zamierzają się nudzić! Po wybudowaniu szałasu-bazy przystępują do tropienia okolicznych przestępców. Z zaskakującym skutkiem…
Doskonała lektura dla wszystkich miłośników zagadek detektywistycznych!
Klasyka polskiej literatury dla dzieci.

Cena: 20,82 zł

Pakiet Opowieści z Narnii. Tom 1-7- książka na nagrodę dla ucznia klasy 5

Pakiet Opowieści z Narnii. Tom 1-7
C. S. Lewis

Pełne siedmiotowe wydanie serii powieści. Powieść jest o pełnej uroku i niezwykłych tajemnic krainie, którą czwórka młodych ludzi próbuje uratować przed siłami władców zła. Eustachy i Julia obdarzeni przez Aslana misją odnalezienia zaginionego królewicza Narnii, wędrując w towarzystwie dzielnego Błotosmętka przez budzące zdumienie i grozę krainy, odkrywają, że przeciwstawienie się złu daje zadziwiającą siłę do walki z nim.

Cena: 69,17 zł

Pomysły na nagrody książkowe dla uczniów klasy 6

Sztuczna inteligencja. To, o czym dorośli Ci nie mówią - książka prezent dla ucznia klasy 5

Sztuczna inteligencja. To, o czym dorośli Ci nie mówią
Boguś Janiszewski, Max Skorwider

Dzięki tej książce nie nauczysz się pisać algorytmów ani kodować, ale dowiesz się, co to jest sztuczna inteligencja, skąd wziął się pomysł tworzenia myślących maszyn, ile one potrafią dziś, a ile będą potrafiły wkrótce. I czy należy się tego obawiać. Odkryjesz też, jak myśli i jak uczy się komputer i czy sztuczna inteligencja jest lepsza od ludzkiej? 

Cena: 43,13 zł

Bunia kontra fakir mazurscy w podróży - książka prezent dla ucznia klasy 5

Mazurscy w podróży. Bunia kontra fakir
Agnieszka Stelmaszyk

Pierwsza cześć popularnej serii książek. Rodzina przemierza samochodem państwa, zatrzymując się na jakiś czas w różnych miejscach, zwiedzając i przeżywając przy tym wiele zabawnych perypetii. Czytelnicy mogą wraz z nimi poznawać ciekawostki o zwiedzanych miejscach, miejscowych zwyczajach, zabytkach i atrakcjach, jedzeniu itp. 

Cena: 23,51 zł

Mysia wieża Dzieci Dwóch Światów - książka prezent dla ucznia klasy 5

Mysia wieża. Dzieci Dwóch Światów
Agnieszka Fulińska, Aleksandra Klęczar

Trzynastoletni Igor i jego rówieśniczka Hanka, przypadkiem spotykają się na wakacjach nad jeziorem Gopło. Nie wiedzą, że lato w cichym zakątku koło Kruszwicy przyniesie im nieoczekiwane przygody. Któż by się bowiem spodziewał w takim miejscu gadających myszy, duchów pradawnych królów, hologramu czarodzieja i jak najbardziej żywych wieszczek i guślarzy? 

Cena: 24,27 zł

Pan Samochodzik i wyspa Złoczyńców - książka prezent dla ucznia klasy 5

Pan Samochodzik i wyspa Złoczyńców
Zbigniew Nienacki

Pan Samochodzik wybiera się na poszukiwanie kosztowności pewnego dziedzica. Przy okazji razem z towarzyszącymi mu harcerzami tropi kłusowników, bandziorów i kilku wczasowiczów, którzy tylko pozornie przyjechali odpocząć nad brzegiem Wisły...

Cena: 20,31 zł

Wokół świata na wariata - książka na nagrodę dla uczniów klasy szóstej

Wokół świata na wariata
Łukasz Wierzbicki

Był wrzesień 1926 roku. Leon i Tadeusz spakowali bochen chleba, słój kiszonych ogórków, kilogram jabłek i ruszyli w podróż dookoła świata. Bywało kiepsko. Głupot nawyczyniali po drodze tyle, że wstyd wspominać. Wyprali marynarskie majciochy, stoczyli walkę z truchłem krokodyla, jechali tyłem do przodu, nie ożenili się z księżniczką, dźgnęli scyzorykiem mordercę, zbudowali bambusową łajbę, która utonęła, a zdarzyło się i tak, że na gwałt potrzebowali trumny…

Cena: 34,01 zł

Szatan z siódmej klasy - książka na nagrodę dla uczniów klasy 6

Szatan z siódmej klasy
Kornel Makuszyński

Dzięki niezwykłym zdolnościom psychologiczno-detektywistycznym Adaś Cisowski jest ekspertem w rozszyfrowywaniu szkolnych i rodzinnych zagadek. Podczas wakacji na prośbę swego profesora poszukuje skarbu w pewnym dworku. Przy okazji przeżywa mrożące krew w żyłach przygody, o jakich marzy każdy, i odkrywa… miłość.

Cena: 27,17 zł

Szkoła oszustów. Akademia Crookhaven - książka na nagrodę dla uczniów klasy 6

Szkoła oszustów. Akademia Crookhaven
J. J. Arcanjo

Trzynastoletni Gabriel jest błyskotliwym kieszonkowcem, dzięki czemu ma szansę częściowo napełnić z reguły pusty brzuch. Przyłapany na gorącym uczynku, zamiast do więzienia trafia przed oblicze tajemniczego Caspiana Crooka w jego szkole dla złodziei Crookhaven. Tu uczniowie szkolą się w takich dziedzinach jak włamania, fałszerstwo i „kryminastyka”, żeby naprawiać świat poprzez oszukiwanie złych ludzi i zwracanie własności niewinnym. Ale… czy można zaufać złodziejowi?

Cena: 27,19 zł

11 palców. O tym, jak zniknęłam w dżungli - książka na nagrodę dla uczniów klasy 6

11 palców. O tym, jak zniknęłam w dżungli
Simon Van Der Geest

Eva ma jedenaście palców u nóg, jedną sławną mamę i zero taty. Może i ma jakiegoś tatę, ale mama nie chce jej nic o nim powiedzieć. Gdy odkrywa, że ten prawdopodobnie mieszka w Ameryce Południowej, potajemnie angażuje do pomocy ekipę programu telewizyjnego. Jak daleko się posunie, żeby odnaleźć ojca?

Cena: 46,20 zł

Pomysły na nagrody książkowe dla uczniów klasy 7

Niezapominajka. To, czego nie widać w świetle - książka na nagrodę dla uczniów klasy 7

Niezapominajka. To, czego nie widać w świetle
Kerstin Gier

Quinn jest inteligentny, popularny i bardzo cool. Matilda to szara myszka i córka znienawidzonych i zdewociałych sąsiadów z naprzeciwka. Uwielbia powieści fantasy i zdecydowanie nie jest w typie Quinna. Ale pewnego dnia chłopak musi uciekać przed stworzeniami jak z koszmaru i ulega ciężkiemu wypadkowi, po którym zaczyna dostrzegać rzeczy nie z tego świata...

Cena: 30,67 zł

Wojna skowronków - książka na nagrodę dla uczniów klasy siódmej

Wojna skowronków
Hilary McKay

Jedenastoletnia Clarry pragnie zdobyć wykształcenie i być niezależna. Nie zamierza zostać po prostu panią domu, choć w Anglii na początku XX wieku nie oczekuje się więcej od kobiety. Oschły ojciec nie rozumie jej marzeń – ani lęków jej brata Petera, który zrobi wszystko, by nie wysłano go do szkoły z internatem. Prawdziwą swobodą rodzeństwo cieszy się tylko na wakacjach u dziadków, gdzie jest słońce, morze i ich ukochany kuzyn Rupert. Ale gdy wybucha I wojna światowa, Rupert idzie do wojska. Ta ponadczasowa powieść została doceniona przez krytyków i nagrodzona Costa Children’s Book Award 2018.

Cena: 27,96 zł

Coś jakby magia - książka na nagrodę dla uczniów klasy 7

Coś jakby magia
Emma Mills

Rozkoszna jak chrupiąca skórka świeżutkiego chleba, romantyczna jak zapach puszystych bułeczek, ciepła, optymistyczna historia o podążaniu za marzeniami, prawdziwej przyjaźni i miłości. Zaspokoi twój głód przygody, otuli cię kuszącym aromatem magii i podniesie cię na duchu jak rozmowa z przyjacielem.

Cena: 30,67 zł

Sprawa zaginionego markiza. Enola Holmes - książka na nagrodę dla uczniów klasy 7

Sprawa zaginionego markiza. Enola Holmes
Nancy Springer

Czy nastoletnia dziewczyna może zostać detektywem? Czy młodej pannie przystoi podróżować na rowerze i wałęsać się samotnie po ulicach wielkiego miasta, gdzie nietrudno wpaść w tarapaty? Taką nastolatką jest Enola Holmes – młodsza siostra słynnego Sherlocka.W dniu czternastych urodzin Enoli znika jej matka. Wbrew decyzji braci, Sherlocka i Mycrofta, na których spada obowiązek zaopiekowania się młodszą siostrą i którzy chcieliby zatrzymać ją na pensji z internatem, dziewczyna ucieka do Londynu, by odszukać matkę.

Cena: 24,38 zł

Most do Terabithii - książka na nagrodę dla ucznia klasy siódmej

Most do Terabithii
Katherine Paterson

Terabithia to sekretna kraina, do której można dostać się jedynie za pomocą zaczarowanej liny zawieszonej dawno temu na drzewie rosnącym na brzegu rzeki. Władcami tej twierdzy w środku lasu są Jess i Leslie. Terabithia jest ich tajemnicą. Strzegą jej i walczą o nią. Jednak pewnego dnia wydarzy się coś, co wszystko zmieni… Niezapomniana książka o przyjaźni i potędze wyobraźni, o odwadze i walce o swoje miejsce w świecie, o przełamywaniu barier i o byciu sobą!

Cena: 23,76 zł

Świat Mundka - książka na nagrodę dla ucznia klasy siódmej

Świat Mundka
Katarzyna Wasilkowska

Masz trzynaście lat, a za sobą kilka potyczek przy rodzinnym stole? To może znasz Mundka, który chce rysować komiksy, ale jego ojciec nie widzi w tym ani trochę przyszłości? Może jest w twojej klasie jakaś Inga, która trzyma marzenia w tekturowym pudle na dnie szafy? Albo łysi bliźniacy o wielkich imionach, którzy chcą robić małe rzeczy? Oddaję Ci Świat Mundka, bo pewnie trochę przypomina Twój. To nie marzenia rodziców są ważne, ale dbanie o własną ponadprzeciętność, pielęgnowanie talentu i walka o to, co w nas wyjątkowe.

Cena: 20,31 zł

Tymek, Czarny Kot i tajemnica Krzywej Wieży - książka na nagrodę dla ucznia klasy 7

Tymek, Czarny Kot i tajemnica Krzywej Wieży
Sylwia Winnik

W Ząbkowicach Śląskich, mieście Krzywej Wieży i Frankensteina, fruwają dziwne stwory. Prastare bramy wyrastają spod ziemi.
Tymek i przyjaciele, przeszukując stare księgozbiory, czują się śledzeni. Żeby pokonać zło, magiczni detektywi przenoszą się o pięćset lat, łączą siły z wszystkimi kocimi rodami i zawierają przymierze. Klimatyczna Kawiarnia pod Krzywą Wieżą staje się dla nich bazą. Przyjaźń i poznanie tajemniczej historii miasta, jak nigdy dotąd, staną się najważniejszymi elementami zagadki.

Cena: 27,86 zł

Greccy bogowie według Percy'ego Jacksona - książka na nagrodę dla ucznia klasy 7

Greccy bogowie według Percy'ego Jacksona
Rick Riordan

Kto lepiej niż współczesny heros opowie o pochodzeniu bogów olimpijskich? Wyjaśnia, jak został stworzony świat, a następnie przekazuje czytelnikom osobistą opowieść o tym, kto jest kim wśród starożytnych, od Apollina po Zeusa. Percy nie cofa się przed niczym. „Jeśli macie ochotę na mnóstwo kłamstw, kradzieży, ciosów w plecy i kanibalizmu, to czytajcie dalej, bo właśnie tego jest mnóstwo w Złotym Wieku”. Pełne dramatyzmu kolorowe ilustracje, które wykonał John Rocco, gwarantują, że książka będzie niezbędna w każdym domu, bibliotece i klasie. Jest nie tylko przyjemna w lekturze, ale również wspaniale się prezentuje.

Cena: 60,60 zł

Pomysły na nagrody książkowe dla uczniów klasy 8

Zakurzona kronika Animant Crumb - książka na zakończenie szkoły klasa 8

Zakurzona kronika Animant Crumb
Lin Rina

Bale, wytworne suknie i idealny kandydat na męża. Tego właśnie matka Animnat chce dla swojej córki. Ale Ani ma w głowie inne rzeczy – jej świat to książki. Czyta wszystko: od traktatów filozoficznych po powieści przygodowe za trzy pensy. Stara się unikać rzeczywistości panny na wydaniu i dzięki swojej bystrości, sporej dawce ironii oraz poparciu ojca nieźle jej się to udaje. Ale do czasu… 

Cena: 37,95 zł

Niebieska łódka - książka na zakończenie szkoły klasa 8

Niebieska łódka
Lucyna Leśniowska

Właśnie rozpoczyna się rok szkolny i Zygi zaczyna liceum. Gdy po raz pierwszy wchodzi do nowej klasy, w jednej z ławek zauważa Julię. Serce chłopaka zaczyna bić szybciej... 
Czy możliwe jest odbudowanie przyjaźni po latach? Czy Zygi i Julia są dla siebie kimś więcej niż tylko znajomymi ze szkoły? Jaką tajemnicę skrywa Zygi? I jaką rolę odegra przystojny surfer Adam?

Cena: 30,24 zł

Powrót Wojowniczki - książka na zakończenie szkoły klasa 8

Powrót Wojowniczki
Angeline Boulley

Szesnastoletnia Odżibwejka Perry Firekeeper-Birch zawsze wiedziała, kim jest: bliźniaczką o buntowniczej naturze, niespokojnym duchem i najlepszą wędkarką na Sugar Island. Gdy w okolicy znika coraz więcej rdzennych kobiet, ciotka Perry zostaje uwikłana w morderstwo, a cmentarni złodzieje zarabiają na tym, co należy do plemienia Odżibwejów, w dziewczynie rodzi się potrzeba działania. 

Cena: 35,92 zł

Korkociąg - książka na nagrodę dla ucznia klasa 8

Korkociąg
Hubert Klimko-Dobrzaniecki

Bohaterami książki są Maja i Francis, których losy splatają się w dość przypadkowy sposób. Akcja jest wartka i pełna barwnych postaci, dziwaków i outsiderów, którzy młodemu czytelnikowi pomagają oswoić niełatwe tematy: samotność, upływ czasu, śmierć. W aurze – jak zwykle u Klimko-Dobrzanieckiego – inteligentnej ironii i zdrowego śmiechu.

Cena: 25,12 zł

Dziedzictwo Chandlera - książka na nagrodę dla ucznia klasy 8

Dziedzictwo Chandlera
Abdi Nazemian

"Dziedzictwo Chandlera” to przejmująca, świetnie napisana powieść o odnajdywaniu przyjaciół i poznawaniu samego siebie. Beth nie wspomina dobrze pierwszego roku w elitarnej szkole z internatem. Nie pasuje do tego całego towarzystwa i nie może się odnaleźć. Ale zrządzeniem losu trafia na upragnione, zamknięte zajęcia z kreatywnego pisania, w której nawiązuje świeże znajomości...

Cena: 37,80 zł

Złodziej Gwiezdnego Pyłu. Morze Piasku - książka na nagrodę dla ucznia klasy 8

Złodziej Gwiezdnego Pyłu. Morze Piasku
Chelsea Abdullah

Nominacja do nagrody Goodreads Choice Awards 2022 w kategorii Best Fantasy! Zainspirowana „Baśniami tysiąca i jednej nocy” opowieść o dzielnej przemytniczce, tchórzliwym księciu i niebezpiecznej wyprawie w poszukiwaniu magicznej lampy. Luli al-Nazari to Nocna Kolekcjonerka. Gdy była dzieckiem, całe jej plemię zginęło z rąk bezwzględnych zabójców w czerni. Z masakry uratował ją tajemniczy dżinn Qadir. Od tej pory są nierozłączni - wędrują razem po pustyni, zbierają magiczne przedmioty i sprzedają je na bazarach. Opowieści o słynnej Nocnej Kolekcjonerce docierają do sułtana. 

Cena: 37,80 zł

Róże i fiołki. Trylogia Rosenholm - książka na nagrodę dla ucznia klasy 8

Róże i fiołki. Trylogia Rosenholm
Gry Kappel Jensen

Akademia Rosenholm – cóż za niezwykłe miejsce! To tutaj zapraszani są najzdolniejsi nastolatkowie, którzy mają ćwiczyć władanie magią, wywodzącą się z natury i nordyckich wierzeń. Właśnie tu naukę rozpoczyna czwórka dziewczyn o zupełnie odmiennych osobowościach i pochodzących z różnych środowisk. Kirstine, Victoria, Kamille i Malou od teraz będą dzielić nie tylko pokój w szkolnym internacie. Połączy je uwikłanie w tajemnicę tragedii, która rozegrała się za szkolnymi murami lata temu...

Cena: 30,48 zł

Kto zabrał mój ser? Opowieści dla młodzieży - książka na nagrodę dla ucznia klasy 8

Kto zabrał mój ser? Opowieści dla młodzieży
Spencer Johnson

Spencer Johnson napisał opowieść "Kto zabrał mój Ser?", by pomóc ludziom wychodzić z trudnych sytuacji, w których mogą się znaleźć w każdym momencie życia. W nowej wersji „serowej opowieści” przeznaczonej dla młodzieży zachęca, by poważnie podchodząc do zmian, spojrzeć jednak na siebie z boku i śmiać się z własnych lęków.

Cena: 33,52 zł

Rabat w księgarni Bookomole

Skorzystaj z kodu rabatowego!

10% dla wszystkich zamówień o wartości powyżej 150 zł na hasło: podrozezklasa2024

Kod ważny do 14 czerwca 2024 do godziny 23:59 w sklepie www.bookomole.pl 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA