Pomysł na wycieczkę z dziećmi

środa, 04 wrzesień 2019 12:58

Zwiedzanie kopalni w Bochni — sposób na integrację i edukację poprzez zabawę

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Kopalnia Soli w Bochni Kopalnia Soli w Bochni
Organizacja wycieczki szkolnej to nie lada wyzwanie, jeśli wiesz, że energia Twoich uczniów jest wręcz niewyczerpalna... Wycieczka szkolna zawsze jest dla uczniów najbardziej ekscytującym i wyczekiwanym momentem. Nic dziwnego, to właśnie wtedy mogą odpocząć od szkolnych ław i poprzez zabawę oraz integrację odkryć coś nowego.

Kopalnia soli w Bochni stworzyła aż 5 programów edukacyjnych przeznaczonych dla dzieci ze szkół podstawowych i grę integracyjną dedykowaną starszym uczniom. Wśród propozycji znalazły się programy zarówno dotyczące pracy w kopalni, jak i jej historii.

Pobyty edukacyjne w kopalni są tak zaplanowane, aby uczyły i bawiły, wzbudzając w uczniach ciekawość. Dzieci mogą usłyszeć charakterystyczne dla kopalni dźwięki, poczuć klimat pracy w takim miejscu, a także dotknąć ścian i zabrać ze sobą pamiątkę.

 

Atrakcje, które budzą ciekawość

Liczne badania i obserwacje psychologów udowadniają, że zabawa jest naturalnym sposobem działania uczniów do lat wczesnoszkolnych. To właśnie podczas zabawy dzieci wykazują cechy, które potem, jako dorośli cenimy najbardziej: kreatywność, skupienie, zaangażowanie. Podobnie jest w przypadku starszych uczniów. Dla nich formy gier integracyjnych stanowią odskocznię od codziennych lekcji i wzbudzają ciekawość — potrzebną, by rozwijać w sobie pasję do zdobywania wiedzy.

Na terenie bocheńskiej kopalni nie brakuje atrakcji, dzięki którym dzieci odkryją nieznany i fascynujący dla nich świat. Największa z nich to unikalna na skalę światową przeprawa łodzią przez komorę zalaną solanką. Uczniowie mogą również skorzystać z podziemnej kolejki przygotowanej specjalne dla turystów oraz boiska i placu zabaw. W kopalni panuje wyjątkowy mikroklimat, dlatego warto pomyśleć o dłuższym pobycie i skorzystać z oferty noclegu. Dopiero w takim miejscu przysłowie „sen to zdrowie” nabiera znaczenia.

 

Niezbędnik zwiedzającego

W kopalni obowiązuje wcześniejsza rezerwacja biletów dla grup zorganizowanych (od 15 osób), aby każdy uczeń mógł bezpiecznie i w pełni skorzystać z przygotowanych atrakcji. Bezpłatny pobyt przysługuje 1 opiekunowi na każde 10 dzieci oraz kierownikowi grupy. Bocheńska kopalnia zaprasza również dzieci z niepełnosprawnościami, które nie mają przeciwwskazań do zjazdu pod ziemię. Dokonując rezerwacji, należy poinformować, że w grupie są osoby niepełnosprawne.

Temperatura na trasach to około 15 stopni, więc trzeba pamiętać o zabraniu ciepłej odzieży. Czas trwania programu edukacyjnego wynosi 4 godziny, jednak przygotowane są także krótsze trasy, np. Podziemna Ekspozycja Multimedialna, w przypadku, której pobyt trwa ok.3 godziny.

Dla uczniów zwiedzanie kopalni jest żywą lekcją historii, którą chłoną wszystkimi zmysłami. Dzięki interaktywnym wystawom w pamięci dzieci na dłużej pozostają przedstawione informacje, udowadniając, że nauka może być fascynującą przygodą.

REZERWOWANIE:

+48 14 692 67 52, +48 14 692 67 54, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
 www.kopalnia-bochnia.pl  

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 03 marzec 2020 14:11

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

Syn Wiedźmy - recenzja

on 25 kwiecień 2020
Syn Wiedźmy - recenzja

Ned jest milczącym chłopcem, odrzuconym przez mieszkańców wioski, w której mieszka wraz ze swoim ojcem...

Eri czarodziejka - recenz...

on 16 styczeń 2020
Eri czarodziejka - recenzja

Eri jest młodą uczennicą szeptuchy Maruszy, która kształci dziewczynkę na czarodziejkę i znachorkę, która będzie...

Małe Licho i Anioł z Kami...

on 09 styczeń 2020
Małe Licho i Anioł z Kamienia - recenzja

Bożka wreszcie dopadła zwyczajność. "Wreszcie" jest tutaj określeniem jak najbardziej prawidłowym. Pół chłopiec-pół widmo mieszkający...

Zabić drozda - powieść gr...

on 28 luty 2020
Zabić drozda - powieść graficzna - recenzja

"Zabić drozda" to książka niezwykle potrzebna, zdecydowanie ponadczasowa, opowiadająca o problemie nietolerancji i rasizmu. Wydana...

« »
© 2020 Podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.