Świetne Miejsca dla Rodziny

piątek, 26 lipiec 2019 13:03

Kopalnia Soli „Wieliczka”. Najlepsze pomysły na wycieczki z dziećmi.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Poznaj je i zaplanuj niezapomniany czas z rodziną! Dokąd się wybrać na rodzinną wycieczkę? W jaki sposób zaplanować wolny czas, aby dzieci się nie nudziły? W tym artykule podpowiemy Ci jak połączyć przyjemne z pożytecznym, aktywnie spędzić czas i poznać jeden z najcenniejszych polskich zabytków.

Należy do nich bez wątpienia Kopalnia Soli w Wieliczce. Podziemia kopalni każdego roku są celem wycieczek dla niemal dwóch milionów turystów z całego świata. To jedna z największych atrakcji na mapie Polski i Europy. Pełne życia miasto wykute w soli jest rajem dla zwiedzających, pragnących poznać sekrety kopalni. Możesz dołączyć do nich również Ty i Twoja rodzina.       


Jedna kopalnia, wiele możliwości zwiedzania

Kopalnię Soli „Wieliczka” możesz zwiedzać z rodziną na wiele sposobów. Do wyboru masz różne trasy, o różnym charakterze, ale zawsze z mnóstwem atrakcji. Jedno jest pewne, ani Ty ani Twoje dzieci nie będziecie się nudzić.  
Najbardziej znanym i popularnym szlakiem jest Trasa Turystyczna. Podczas spaceru z przewodnikiem przeniesiecie się do świata majestatycznych komór, kaplic i jezior solankowych. Doświadczycie działania sił przyrody, odkryjecie tajemnice autentycznego miejsca, w którym przez wieki wydobywano sól. Zabytkowa kopalnia ma swój niepowtarzalny klimat, przekonajcie się o tym sami!

 

Co warto wiedzieć o zwiedzaniu Trasy Turystycznej w Kopalni Soli „Wieliczka”?

Zwiedzanie Trasy Turystycznej dla turystów indywidualnych nie wymaga rezerwacji. Trasę możesz zwiedzać z dziećmi niezależnie od ich wieku. Dzieci do 4 roku życia zwiedzają bezpłatnie. Bilety na Trasę Turystyczną możesz kupić w kasach kopalni lub on-line. Zadbaj o odpowiedni ubiór, temperatura pod ziemią wynosi 17-18°C.      

 

Trasa Górnicza i jej tajemnice     

Zupełnie odmienny charakter ma wyprawa na Trasę Górniczą. Już na samym początku przygody założycie kombinezony, kaski i lampy górnicze. Po krótkim przeszkoleniu przewodnik zabierze was pod ziemię. Przemierzając komory i korytarze zmierzycie się z prawdziwymi górniczymi pracami. Nie zabraknie wyzwań dla młodszych i starszych. Będzie lekcja posługiwania się mapą, narzędziami czy wyplatania lin. Po wyprawie będziecie wiedzieć jak wygląda jeden dzień z życia górnika.

 

  

Jak się przygotować do zwiedzania Trasy Górniczej w kopalni soli?

Planując rodzinną wycieczkę pamiętaj, że Trasa Górnicza jest dostępna dla dzieci powyżej 10 roku życia. Zwiedzanie można zarezerwować pod nr tel. 12 278 75 70, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Na wyprawę należy założyć wygodne, nieprzemakalne obuwie i zabrać cieplejszą odzież. Temperatura na Trasie Górniczej wynosi 17-18°C.

 

W poszukiwaniu Skarbnika, czyli zwiedzanie kopalni z najmłodszymi dziećmi

Jeśli masz dzieci w wieku 5 - 10 lat to idealną propozycją jest wycieczka Odkrywamy Solilandię. Podczas wędrówki przez kopalnię Twoje dzieci przeżyją fascynujące przygody i poznają tajemnice ukryte głęboko pod ziemią. Będziesz im towarzyszyć podczas poszukiwania bajkowych przedmiotów z krainy Solilandii i rozwiązywania zagadek. Być może w zakamarkach kopalni spotkacie Skarbnika…. Wizytę w Solilandii potwierdzą pamiątkowe dyplomy dla małych odkrywców. 

 

Jak zarezerwować Odkrywanie Solilandii?

Prosimy o rezerwację telefoniczną lub e-mailową - tel. 12 278 73 92, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
W lipcu i sierpniu rodzinne Odkrywanie Solilandii odbywa się codziennie o godz. 11:50, 12:45 i 13:45.
W pozostałych miesiącach na Odkrywanie Solilandii można się wybrać w każdą sobotę i niedzielę o godz. 11:50.

 

A może nocleg pod ziemią? W Wieliczce to możliwe!

Bardzo dobrym pomysłem na wypoczynek dla całej rodziny jest pobyt nocny 125 metrów pod ziemią. Noc spędzona w autentycznej solnej komorze dostarczy niezapomnianych emocji Tobie i Twoim dzieciom. Skorzystajcie z okazji aby przekonać się, że pod ziemią wszystko jest zupełnie inne, czas płynie wolniej, powietrze jest czyste i nasycone minerałami. W pakiecie oprócz noclegu otrzymacie zwiedzanie Trasy Turystycznej oraz kolację i śniadanie, serwowane w podziemnej restauracji, jednej z niewielu takich na świecie.

 

Jak skorzystać z noclegu w kopalni?

Noclegi są dostępne wyłącznie w pakiecie ze zwiedzaniem kopalni oraz dwoma posiłkami. Z oferty można skorzystać w lipcu i sierpniu w każdy piątek i sobotę. 
Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja: tel. 12 278 73 92, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na www.kopalnia.pl lub zapisz się do newslettera

Do zobaczenia w kopalni tajemnic!

 

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 lipiec 2019 07:25

Artykuły powiązane

  • Muzeum Armii Krajowej w Krakowie Muzeum Armii Krajowej w Krakowie
    Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie jest samorządową instytucją kultury, której organizatorami są: Gmina Miejska Kraków i Województwo Małopolskie. Głównym celem działalności Muzeum AK jest gromadzenie i zabezpieczanie zbiorów związanych z profilem tematycznym instytucji oraz badania naukowe prowadzące do nadania kontekstu kulturowego gromadzonym zbiorom. Do równorzędnych celów należy upowszechnianie wiedzy w tematach: historii XX wieku, II wojny światowej, Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej, które Zespół Muzeum realizuje poprzez działalność: edukacyjną, naukową, wystawienniczą, informacyjną i promocyjną. Zadaniem Muzeum jest również upamiętnianie ludzi i wydarzeń związanych z czynem niepodległościowym, w szczególności z fenomenem jakim w skali światowej było Polskie Państwo Podziemne.
  • Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
      Jeżeli działalność Muzeum Manggha wyrasta z idei jego patrona – Feliksa Mangghi Jasieńskiego i jest ona słuszna z jego rozumieniem roli sztuki, która ma służyć szerokiemu odbiorcy – społeczeństwu polskiemu i ma stanowić jego własność, to wizją Andrzeja Wajdy i Krystyny Zachwatowicz-Wajdowej, było stworzenie miejsca „japońskiego domu", gdzie Polska spotyka się z Japonią. 

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

Dziewczynka z Atramentu i...

Dziewczynka z Atramentu i Gwiazd. Recenzja

Trzynastoletnia Isabella, córka kartografa Ta, mieszka na Wyspie Moya. Uwielbia słuchać opowieści Ta o dalekich...

Szczypta Magii. Recenzja

on 10 lipiec 2020
Szczypta Magii. Recenzja

Wyspa Wronoskał to mało przyjazne i atrakcyjne do życia miejsce. Sama nazwa jest już przytłaczająca....

Wojownicy i Czarodzieje....

Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować wiedźmę

Dawno temu na Wyspach Brytyjskich żyły dwa plemiona, które darzyły się głęboko pielęgnowaną pogardą i...

Złodziejaszki. Recenzja

on 10 czerwiec 2020
Złodziejaszki. Recenzja

Porwanie młodych czytelników do Nowego Jorku lat dwudziestych XX wieku, czasu prohibicji, gangsterów i przedmurza...

« »
© 2021 Podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.