Świetne Miejsca dla Rodziny

poniedziałek, 16 wrzesień 2019 14:02

Room Escape Warszawa Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Room Escape Warszawa Room Escape Warszawa
Niezwykłe tajemnice, zamknięte przestrzenie i nieubłaganie uciekający czas, to klucz do dobrej zabawy o nazwie escape room. Takie miejsca rozprzestrzeniły się w Polsce jak grzyby po deszczu wbudowując się na stałe w świat grupowej rozrywki, jednak chcemy tutaj opowiedzieć o miejscu, które szczególnie nam się spodobało i jeszcze bardziej zakorzeniło zamiłowanie do tej specyficznej i wciągającej zabawy. Mamy tu na myśli Room Escape Warszawa, którego pokoje tajemnic ulokowane są w trzech atrakcyjnych lokalizacjach stolicy.

Opowieść i tajemnica z lekkim dreszczykiem

Pierwszy escape room powstał w 2007 roku w Japonii, kraju rzeczy dziwnych i zwariowanych. Jego twórcą był Takao Kato, który wpadł na pomysł przeniesienia do realnego świata gier komputerowych, w których zadaniem gracza było wydostać się z pomieszczenia poprzez rozwiązanie rozmaitych zagadek. Okazało się to genialnym w całej swej prostocie pomysłem. Idea escape roomów rozlała się po całym świecie zmuszając najpierw twórców do wymyślania coraz to bardziej zmyślnych zagadek, a gości do ich rozwiązywania. Niewątpliwym atutem takich miejsc jest ich niepowtarzalność. Z pewnością niektóre pomysły mogą być kopiowane i stałym bywalcom łatwiej jest odnaleźć się w takich miejscach, sama przygoda jest jednak najczęściej unikatowa i niezwykle wciągająca. Elementem budującym napięcie niczym tykająca bomba jest uciekający czas widoczny na ściennym zegarze. 

Każdy pokój w Room Escape Warszawa ma swój własny, niezależny od innych scenariusz. W jednym pokoju wskakujecie do czasów średniowiecza i spotykasz się z zagadkowym zakonem templariuszy, w innym wskakujecie w przygodę rodem z filmów z Indiana Jonesem, a jeszcze gdzie indziej lądujecie na pokładzie łodzi podwodnej. Prawdziwa podróż w czasie i przestrzeni, która pobudza wspaniale wyobraźnię, uczy i zmusza do wspólnej gry całą grupę eksploratorów. Każdy jest tutaj potrzebny, każdy pomysł cenny, a wspólne poszukiwanie rozwiązania zagadki, czasem mrożącej krew w żyłach, spaja i daje radość wszystkim uczestnikom.

 

Zasady gry

Zasady są proste. Do pokoju wchodzi od dwóch do pięciu osób. Moderator wprowadza uczestników w historię, tłumaczy jakie zasady obowiązują podczas gry, zamyka za sobą drzwi i czas start! Uczestnicy pod uważną obserwacją moderatora ukrytego za kamerą i ścianą, starają się w przeciągu godziny rozwiązać szereg niezwykłych i zaskakujących zagadek i w przeciągu godziny wyjść z pokoju. Nigdy nie jest to łatwe i wymaga spostrzegawczości, pomysłowości i kreatywności. Czasem, gdy uczestnicy zabawy utkną w martwym punkcie moderator może, nie wprost, podpowiedzieć za pośrednictwem ekranu, jaki kolejny krok trzeba wykonać, żeby przejść dalej. Zawsze też można poprosić samemu o podpowiedź, ale bez samodzielnego główkowania nie ma dobrej zabawy. Trzeba pamiętać, że zawsze można zabawę przerwać i jeden z uczestników lub wszyscy mogą z pokoju wyjść. Zamknięcie na godzinę jest czysto symboliczne, a bezpieczeństwo gwarantowane.

Nasza rodzinna ekipa wylądowała w Pokoju Rycerskim. Przez godzinę walczyliśmy dzielnie, aby w czasie się wydostać z pomieszczenia i - choć nie obyło się bez pomocy moderatora - udało się! Gdybyście chcieli odwiedzić ten pokój, to pamiętajcie, że .... ukryte są....., i w żadnym wypadku nie wchodźcie do ......, a na pewno już nie liczcie na ........ . :) Nie psujcie innym zabawy! Nigdy, ale to przenigdy nie wypełniajcie wielokropków słowami wychodząc z tego czy innego pokoju zagadek. Na prawdę nie warto, bo bez tajemnicy i samodzielnego dążenia do rozwiązania zagadki escape room byłby tylko kolejnym zagraconym zupełnie absurdalnymi rzeczami pokojem.

 

Zdjęcia: Room Escape Warszawa

 

Pokoje

Na chwilę pisania tego artykułu Room Escape Warszawa zaprasza do dziewięciu pokoi w trzech lokalizacjach w Warszawie:

 • Indiana
 • Rycerski
 • Spisek Kardynała
 • Piwnica 
 • Muzeum 
 • Olimp
 • Łódź Podwodna 
 • Wehikuł Czasu
 • Interactive

Pokoje zróżnicowane są nie tylko tematyką, ale też stopniem trudności. Jeżeli chcecie wybrać się wraz z rodziną, co szczególnie polecamy, a nawet zalecamy, warto zapoznać się bliżej ze scenariuszem i upewnić się, czy pomieszczenie jest odpowiednie dla Waszych dzieci. Bowiem zawsze gdzieś ukryta jest dawka grozy i dla mniejszych może to być nie do przejścia. Jeżeli sami macie wątpliwości zadzwońcie, na pewno polecą Wam odpowiednie miejsce. 

 

Room Escape dla szkół

Choć z pewnością wielu nauczycieli zamknęłoby swoje klasy w takim pokoju i wyrzuciło klucz, to na szczęście takiego zagrożenia nie ma. Moderatorzy zawsze dbają o bezpieczeństwo :) Jednak na pewno jest to świetne miejsce do integracji dzieci i młodzieży szkolnej, także w klimacie związanym z ich programem nauczania. Podczas gry przydadzą się bowiem wiadomości z historii, fizyki, geografii, chemii i matematyki. Każda umiejętność i wiedza może być przydatna. Podczas gry wyłaniają się też naturalni liderzy, a szczególnie cenni stają się ci, którzy cechują się darem logicznego myślenia. Godzinna wyprawa do Escape Room Warszawa będzie dla uczniów ekscytującą rozrywką i miłą odmianą od pracy na lekcji. Oferta dla szkół dostępna jest pod tym linkiem: https://roomescape.pl/oferta-dla-szkol/

 

Podsumowując Room Escape Warszawa to świetny pomysł i dla rodziny i dla grupy przyjaciół (grupom nieprzyjaciół nie polecamy) i dla wycieczek szkolnych. Wspaniale zaprojektowane pokoje, wciągające i zaskakujące zagadki, i przyjazna obsługa dają świetny mix gwarantujący dobrą przygodę. Polecamy!

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek z dziećmi:

Adres:

Room Escape Warszawa

ul. Śniadeckich 1/15, wejście przez bramę
00-655 Warszawa
METRO POLITECHNIKA

telefon: +48 503 966 012
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ul. Inżynierska 1
03-410 Warszawa
METRO DWORZEC WILEŃSKI

telefon: +48 22 118 30 62

 

ul. Marszałkowska 140
00-061 Warszawa
METRO ŚWIĘTOKRZYSKA

telefon: +48 500 351 342

Telefon kontaktowy: j.w.
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Adres www: https://roomescape.pl 
Parking dla autobusów:

Brak

Cennik dla grup zorganizowanych i gości indywidualnych:

od poniedziałku do piątku do godziny 15: 150 zł
od poniedziałku do piątku po godzinie 15: 180 zł
Soboty, niedziele i święta: 180 zł

Dla grup zorganizowany zniżki

Cennik przewodników:

 

nie dotyczy
Minimalny czas zwiedzania: 1 godz.
Maksymalny czas zwiedzania:

1 godz.

Godziny i dni otwarcia:

codziennie od poniedziałku do niedzieli: 9:30 - 23:00

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół:

 https://roomescape.pl/oferta-dla-szkol/ 

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

j.w.

Stałe ekspozycje:

Pokoje zagadek

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 styczeń 2020 10:43

Artykuły powiązane

 • Muzeum Warszawy Muzeum Warszawy
  Muzeum Warszawy jest najważniejszą miejską instytucją kultury, która dba o pamięć tego niezwykłego miasta i jego mieszkańców. Mamy siedzibę w samym sercu stolicy, w 11 połączonych kamienicach na Rynku Starego Miasta. To tu znajdziesz 21 gabinetów, w których prezentujemy m.in. syreny warszawskie, pocztówki, plany i mapy, ubiory, fotografie i opakowania firm warszawskich.
 • Muzeum Rzeźby w Królikarni Muzeum Rzeźby w Królikarni
  Muzeum Rzeźby w Królikarni, Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie,  mieści się w osiemnastowiecznym pałacu położonym w zabytkowym parku, w którym podobnie, jak w całej Królikarni historia łączy się ze współczesnością.

1 Inżynierska
Warszawa, mazowieckie.
Polska ,03-410

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

Lalani z dalekich mórz. R...

on 29 wrzesień 2021
Lalani z dalekich mórz. Recenzja

Lalani to niepozorna dwunastolatka mieszkająca na wyspie okrążonej niezmierzonymi wodami. Głównym punktem tej wyspy jest...

Kuba na tropie czyli wszy...

Kuba na tropie czyli wszystko to, czego nie powiedzą wam w szkole. Recenzja

Często trudno jest "zarazić" (to mało popularne dziś słowo) dzieci i młodzież zainteresowaniem do historii...

Jak założyć magiczny skle...

on 27 kwiecień 2021
Jak założyć magiczny sklepik w tydzień. Recenzja

Magenta Nagła powraca! I to z przytupem. W dodatku nie zważając na nic robi magiczne...

Tatry. Przewodnik dla duż...

on 22 kwiecień 2021
Tatry. Przewodnik dla dużych i małych. Recenzja

O ile przewodniki z reguły kojarzą się z niewielkimi gabarytowo publikacjami, które łatwo zmieszczą się...

« »
© 2021 Podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.