piątek, 01 lipiec 2022 19:43

Akademia Pana Kleksa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
"Akademia Pana Kleksa" Teatr Miniatura w Gdańsku "Akademia Pana Kleksa" Teatr Miniatura w Gdańsku Fot. Piotr Pędziszewski
Spektakl przygotowany w zespole składającym się z aktorów Miniatury i utalentowanych dzieci, które przeszły cykl warsztatów w teatrze z zakresu śpiewu, ruchu scenicznego i aktorstwa. Pana Kleksa i jego Akademię znają chyba wszystkie dzieci w Polsce. Ten szalony i mądry jednocześnie nauczyciel najlepiej wie, jak uruchomić wyobraźnię swoich uczniów. A to ona przecież jest kluczem do szczęścia, bo pozwala spojrzeć na zwykłe rzeczy i znane sprawy w nowy, lepszy sposób.

Przekonuje się o tym Adaś Niezgódka, który trafia do Akademii z poczuciem, że ma „gliniane ręce” i niewielki z niego może być pożytek. Dzięki Kleksowi odkrywa potencjał, który drzemie w odważnym podążaniu za najdziwniejszymi nawet pomysłami, co daje mu wiarę w siebie i siłę, by iść własną drogą.

Własną drogą nie idzie za to Alojzy. To sztuczne „dziecko doskonałe”, zaprogramowane by bezkrytycznie realizować ideały swojego ojca, Filipa. Niszczy wszystko, co inne i „zmyślone”, czyli Kleksowi najdroższe, bo zamiast dziecięcej ciekawości jest wyposażony w sztywne założenia.

Towarzysząc Adasiowi w jego przygodzie, każdy widz – mały i duży – będzie miał okazję do zastanowienia się, czy przypadkiem nie zdarza mu się zachowywać jak robot. Pan Kleks inspiruje, by częściej pytać „co by było gdyby”, chociaż pewnie guzik o tym wiemy.

A co by było, gdyby zwykły guzik otwierał kolejne furtki do niezwykłych bajek, w których wszystko jest na niby? Wszystko prócz tego, co czujemy. Na szczęście.

(opis Teatr Miniatura)

 

Dla widzów od 6 lat

adaptacja: Emil Płoszajski
reżyseria: Agnieszka Płoszajska
scenografia: Michał DraczPremiera: 3 października 2020

Miejski Teatr Miniatura
ul. Grunwaldzka 16
80-236 Gdańsk-Wrzeszcz

https://teatrminiatura.pl/pl/repertuar/detail/698/akademia-pana-kleksa/ 

 

 

Ostatnio zmieniany sobota, 03 wrzesień 2022 19:55
REKLAMA