piątek, 01 wrzesień 2017 10:17

Opera Śląska

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Opera Śląska zaprasza wycieczki szkolne Opera Śląska zaprasza wycieczki szkolne
Twórcą Opery Śląskiej był światowej sławy artysta – Adam Didur. Autorytet jakim się cieszył pozwolił w krótkim czasie skupić wokół siebie oddany zespół doświadczonych pracowników i oprzeć tworzoną placówkę na mocnych, wiarygodnych podstawach nazwisk pierwszej klasy artystów, z wysoką pozycją w świecie opery.

W kolejnych latach teatr bytomski zyskał opinię pierwszej sceny operowej w kraju oraz tytuł „kuźni talentów". W Bytomiu debiutowali m.in.: Bogdan Paprocki, Romuald Tesarowicz, Anna Lorenc, Jolanta Wrożyna, Wiesław Ochman (także jako reżyser). Wszyscy śpiewacy po odejściu z Bytomia zawsze chętnie do niego gościnnie wracali, podkreślając niezwykłą atmosferę śląskiej sceny operowej. 

Opera Śląska jako pierwsza dokonała bezpośredniej transmisji radiowej spektaklu „Halka" w Święta Bożego Narodzenia 1945 r. Również jako pierwszy polski teatr została uhonorowana „Złotą Płytą", a potem „Platynową Płytą" (15.03.2003r.) za nagranie opery Giuseppe Verdiego „Nabucco" na CD. 

Od początków swojej działalności zespół Opery podejmował się występów w objeździe (w salach widowiskowych oraz w plenerze), zgodnie z ideą twórcy, by upowszechniać sztukę operową w terenie. Opera Śląska stale gości na scenach macierzystego regionu, a także w dalszych miastach naszego kraju. Mapa podróży po Polsce powiększa się o coraz to nowe adresy. To pierwszy teatr, który wystąpił ze swoim spektaklem za granicą, była także pionierką na kontynencie amerykańskim. Od 1994 roku regularnie prezentuje swoje spektakle na arenie międzynarodowej. Szczególną renomą cieszy się w Niemczech, Holandii i Portugalii. Artyści teatru kilkakrotnie występowali w Berlinie – w sali Filharmoników im. Herberta von Karajana oraz w Konzerthausie. Często są gośćmi Filharmonii Monachijskiej. Ostatnie letnie tournee niemieckie obejmują każdorazowo swoim zasięgiem ok. 80 miejscowości w Niemczech, Szwajcarii, Luksemburgu, Holandii, Austrii, Szwecji i Danii. 

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze bieżącym utrzymuje się ok. 30 tytułów, w tym m. in. opery: „Aida", „Borys Godunow", „Carmen", "Cyrulik sewilski", „Don Carlos", „Eugeniusz Oniegin", „Halka", "Łucja z Lammermoor", "Madama butterfly", „Maria Stuarda", „Nabucco", „Orfeusz i Eurydyka", „Straszny dwór", „Tannhauser", „Traviata"; operetki: „Księżniczka czardasza", „Piękna Helena i inne", „Wesoła wdówka", „Zemsta nietoperza"; balety: „Dziadek do orzechów", "Kot w butach", "Królewna Śnieżka", „Pan Twardowski", „Romeo i Julia", „The Beatles&Queen", musicale: „Phantom", „Zaczarowany bal", kantata sceniczna „Carmina burana".

 Galeria zdjęć:

Fotografie: Opera Śląska

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Opera Śląska

ul. Moniuszki 21-23, 41-902 Bytom

Telefon kontaktowy:

32 396 68 53

Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www:

www.opera-slaska.pl 

Parking dla autobusów:

brak

Godziny i dni otwarcia:

Przedpołudniowe spektakle dla dzieci rozpoczynają się o godz. 11.00

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

Rezerwacje grupowe: 
Biuro Obsługi Klienta, tel.: 32 396 68 53, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Planowane wydarzenia:

Brak informacji

 

Reklama

Ostatnio zmieniany środa, 23 styczeń 2019 11:25

Artykuły powiązane

  • Wioska Indiańska Mc Bizon Karchowice Wioska Indiańska Mc Bizon Karchowice
    Wyjątkowe magiczne miejsce dla dorosłych i dla dzieci. Zapraszamy w plener na piękną polanę pod lasem z kolorowymi indiańskimi namiotami tipi, na którą często przylatują bociany. Przeniesiecie się u nas w czasie i przeżyjecie niezapomniane chwile w świecie marzeń z dzieciństwa.
  • Muzeum Ognia w Żorach Muzeum Ognia w Żorach
    Muzeum Ognia to nowoczesny obiekt o niespotykanych kształtach, łączący w sobie funkcje edukacyjne i rozrywkowe. Ekspozycja tego wyjątkowego centrum nauki poświęcona jest wiedzy na temat energii i ognia od czasów najdawniejszych, aż do dnia dzisiejszego.

21 Stanisława Moniuszki
Bytom, śląskie.
Polska ,41
+48 32 396 68 03

Wyszukaj cel wycieczki z dziećmi na mapie

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

Serce na sznurku - recenz...

on 04 styczeń 2019
Serce na sznurku - recenzja

Książka "Serce na sznurku" Małgorzaty Domagalik, to historia dwójki bohaterów, niedźwiedzia polarnego Ksawerego oraz małej...

Summoner: Bitwa - Recenzj...

on 30 sierpień 2018
Summoner: Bitwa - Recenzja

Dzisiaj mamy prawie wszystko: smartfony, tablety, komputery, telewizję, X-boxy itd. Niestety nie mamy najważniejszego: magii...

Buntowniczka z pustyni. R...

on 24 luty 2018
Buntowniczka z pustyni. Recenzja

Amani, sierota mieszkająca z wujem, ciotką, kuzynami i kuzynkami od lat chce uciec z zabitej...

Cała prawda, Dan GEMEINHA...

on 14 czerwiec 2018
Cała prawda, Dan GEMEINHART - recenzja

Mark, trzynastoletni chłopiec, jest śmiertelnie chory – ma raka. Od lat marzył, by wspiąć się...

« »
© 2015-2019 podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation