poniedziałek, 08 maj 2017 08:58

Świętokrzyska Polana

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Kompleks Świętokrzyska Polana zaprasza wycieczki szkolne Kompleks Świętokrzyska Polana zaprasza wycieczki szkolne
Kompleks Świętokrzyska Polana to nowe miejsce na turystycznej mapie Polski. Położony na terenie Suchedniowsko-Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego w Chrustach (gm. Zagnańsk) koło Kielc, na polanie w głębi lasu, stanowi doskonałe miejsce do wypoczynku, zabawy i aktywnego spędzania czasu. 

Położenie w sercu Gór Świętokrzyskich, bogata oferta noclegowa i gastronomiczna oraz różnorodność atrakcji sprawiają, że jest to idealne miejsce do wypoczynku, turnusów zdrowotnych, obozów, kolonii, zimowisk, imprez firmowych i rodzinnych. Zapraszamy także na jednodniowe wycieczki edukacyjne, połączone z ciekawymi warsztatami oraz wycieczki rekreacyjne. Każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. 

W skład obiektu wchodzą: 
- Akwaria Oceanika, czyli zespół wielkoformatowych akwariów z setkami gatunków ryb i wodnych stworzeń z wód rzek, jezior, mórz i oceanów z całego świata; 
- Park Miniatur Świętokrzysko to miejsce, które przeniesie każdego w niezwykłą podróż po zabytkach Ziemi Świętokrzyskiej. Zamki i obiekty obronne, zabytki sakralne oraz zabytki techniczne; 
- Kraina Zabawy – dmuchańce, park linowy, łódeczki, gold eurobangee; 
- Brzozowa Zagroda to królestwo zwierząt. Tutaj na dzieci czekają puszyste króliki, małe świnki wietnamskie, owce miniaturki i dostojne pawie. Każdy może tu wejść, nakarmić je i z bliska im się im przyjrzeć; 
- Polanika – noclegi, rehabilitacja, basen, hipoterapia, warsztaty dla dzieci i młodzieży; 
- Lipowy Dwór – gastronomia, sale konferencyjne , bankiety imprezy.

Oferta edukacyjna dla uczniów: Zamiast klasycznej lekcji, prowadzonej w szkole, proponujemy coś innego, co oprócz niewątpliwych walorów edukacyjnych będzie też miłą odmianą. Warsztaty przyrodnicze organizowane w Kompleksie Świętokrzyska Polana służą przekazaniu wiedzy z zakresu podstawy programowej, ale też sprzyjają rodzeniu się prawdziwych zainteresowań i pasji. Uczestnicy warsztatów przyrodniczych sami przygotowują preparaty do badan mikroskopowych, pobierając wodę do badań z naszych akwariów, a potem szukają w nich żywych organizmów. Poznają rodzaje zwierząt, ich budowę i życie korzystając z interaktywnej tablicy i specjalistycznych programów edukacyjnych (w tym w technologii 3D). Świetna nauka przez zabawę.

Tematy warsztatów przyrodniczych: • Przystosowanie ryb do życia w wodzie. • Drapieżniki z głębin. • Rafa koralowa - najstarszy ziemski ekosystem. • Co skrywają największe rzeki i jeziora świata. • Rekiny i ich niezwykłe życie • Zagrożenie i ochrona wód na Ziemi. • Niezwykłe życie wodne w erze paleozoicznej. Inną formą zajęć prowadzonych podczas wycieczek są warsztaty plastyczne. Służą pobudzaniu kreatywności, ćwiczeniu umiejętności manualnych i dobrej zabawie. Proponujemy różna tematykę: Tematy warsztatów plastycznych : • Magiczne sztuczki w szkle , czyli moje małe akwarium. • Drapieżniki z Oceaniki - tworzenie z gliny. • Różnobarwna rafa koralowa - malowanie palcami. • Małe i duże rybki z masy solnej. • Moja malowana koszulka z rybką z Oceaniki. 

Oferta edukacyjna dla przedszkolaków: Dzieci przedszkolne zachwyca wizyta w Oceanice, po której oprowadza przewodnik, opowiadając o rybach w sposób zrozumiały dla małych dzieci i możliwość zabawy w Krainie Zabawy. Uwielbiają też obserwować z bliska, a nawet karmić małe zwierzęta przydomowe z naszej Brzozowej Zagrody. Wspaniałą zabawą są, przygotowane specjalnie dla nich, warsztaty plastyczne. Tematy warsztatów plastycznych : • Magiczne sztuczki w szkle , czyli moje małe akwarium. • Różnobarwna rafa koralowa - malowanie palcami. • Małe i duże rybki z masy solnej. 

Fotografie: Kompleks Świętokrzyska Polana

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Kompleks Świętokrzyska Polana

Chrusty, ul. Laskowa 95 26-050 Zagnańsk

Telefon kontaktowy:

41 2605060

Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www:

www.swietokrzyskapolana.pl 

Parking dla autobusów:

Tak

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

Oceanika - 21zł 
Park Miniatur - 10zł 
Kompleks (Oceanika + Park Miniatur) - 29zł

Cennik przewodników:

Bezpłatnie

Minimalny czas zwiedzania:

40 minut - 1 atrakcja

Maksymalny czas zwiedzania:

50 minut - 1 atrakcja

Godziny i dni otwarcia:

Poniedziałek - piątek 10.00 - 18.00 
Sobota - niedziela 10.00 - 19.00

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół:

Kompleks Świętokrzyska Polana to nie tylko nowy obiekt na turystycznej mapie Polski, ale także nowoczesna baza edukacyjna z profesjonalnym zapleczem dydaktycznym. 
Zapraszamy na : 
- interaktywne warsztaty z biologii i przyrody 
- warsztaty z historii i geografii regionu świętokrzyskiego 
- warsztaty plastyczne 
- pobyty edukacyjne w ramach zielonej szkoły

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

Rozbudowana infrastruktura i doskonałe położenie w samym sercu Gór Świętokrzyskich czynią z tego miejsca przestrzeń relaksu, rekreacji i doskonałej zabawy. Zorganizowana u nas zielona szkoła, czy zaplanowane wycieczki szkolne zagwarantują najmłodszym moc atrakcji oraz idealne warunki do zabawy i nauki. Spokój i ciszę oraz perfekcyjną opiekę znajdą tu turyści zdrowotni, poszukujący odpowiednich warunków, by nabrać sił w trakcie rehabilitacji. Wyjątkową atrakcję na skalę krajową stanowią wielkie akwaria Oceanika ze zwierzętami wodnymi z całego świata. Nasz obiekt stanowi także fantastyczne miejsce dla głodnych wiedzy podróżników, którzy lubią poznawać historię odwiedzanych miejsc. Park miniatur pozwoli im odkryć tajemnice najważniejszych budowli regionu, a dogodne położenie kompleksu zapewnia świetne warunki do zwiedzania okolicznych miast i miasteczek.

Stałe ekspozycje:

- Oceanika - największy obiekt Kompleksu Świętokrzyska Polana, czyli zespół wielkoformatowych akwariów z setkami gatunków ryb i wodnych stworzeń z wód rzek, jezior, mórz i oceanów z całego świata. 
- Park Miniatur czynny cały rok w zależności od warunków pogodowych.

Planowane wydarzenia:

brak informacji

 

Reklama

Ostatnio zmieniany środa, 23 styczeń 2019 11:41

Artykuły powiązane

  • Wioska Indiańska Mc Bizon Karchowice Wioska Indiańska Mc Bizon Karchowice
    Wyjątkowe magiczne miejsce dla dorosłych i dla dzieci. Zapraszamy w plener na piękną polanę pod lasem z kolorowymi indiańskimi namiotami tipi, na którą często przylatują bociany. Przeniesiecie się u nas w czasie i przeżyjecie niezapomniane chwile w świecie marzeń z dzieciństwa.
  • Laboratorium Wyobraźni Laboratorium Wyobraźni
    Laboratorium Wyobraźni to pierwsze w Poznaniu centrum nauki będące częścią Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Działa od 2015 roku. Wizyta w Laboratorium Wyobraźni pozwala na zdobycie wiedzy, zrozumienie otaczających zjawisk i pobudzenie ciekawości świata.

Laskowa
świętokrzyskie.
Polska ,26-050
+48 41 260 50 60
poniedziałek: 09:00–18:00,wtorek: 09:00–18:00,środa: 09:00–18:00,czwartek: 09:00–18:00,piątek: 09:00–18:00,sobota: 09:00–19:00,niedziela: 09:00–19:00

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

Małe Licho i tajemnica Ni...

on 24 luty 2019
Małe Licho i tajemnica Niebożątka - recenzja

W pewnym bliżej nieokreślonym miejscu, przy ulicy którą na pewno każdy z Was kiedyś szedł,...

Serce na sznurku - recenz...

on 04 styczeń 2019
Serce na sznurku - recenzja

Książka "Serce na sznurku" Małgorzaty Domagalik, to historia dwójki bohaterów, niedźwiedzia polarnego Ksawerego oraz małej...

Summoner: Bitwa - Recenzj...

on 30 sierpień 2018
Summoner: Bitwa - Recenzja

Dzisiaj mamy prawie wszystko: smartfony, tablety, komputery, telewizję, X-boxy itd. Niestety nie mamy najważniejszego: magii...

Buntowniczka z pustyni. R...

on 24 luty 2018
Buntowniczka z pustyni. Recenzja

Amani, sierota mieszkająca z wujem, ciotką, kuzynami i kuzynkami od lat chce uciec z zabitej...

« »
© 2015-2019 podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation