czwartek, 27 kwiecień 2017 07:49

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy zaprasza wycieczki szkolne Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy zaprasza wycieczki szkolne
Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy to wspaniałe miejsce, gdzie historia spotyka się z naturą. Muzeum posiada nie tylko pięknie odrestaurowany osiemnastowieczny pałac, ale także ponad dziesięciohektarowy park w stylu angielskim, nazrywany przez wiele osób „Wielkopolskimi Łazienkami”.

W parku znajduje ponad 30 pomników przyrody, w tym największy w Europie Platan Klonolistny, oraz najstarsze drzewo, pamiętające czasy szesnastowieczne - Klon Polny (nazywany Paklonem). W parku znajdują się także liczne budowle, takie jak Monopter, Oficyna czy Panteon. Na szczególną uwagę zasługuje jednak Oranżeria, którą można wynająć o każdej porze roku pod organizację imprezy okolicznościowej. Na terenie zespołu pałacowo-parkowego można podziwiać również dwa, duże stawy oraz wolierę z ptakami, takimi jak gęsi czy pawie.
W Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy przez cały rok można oglądać liczne wystawy odnoszące się do tematyki ziemiaństwa i historii zespołu pałacowo-parkowego, ale także uczestniczyć w wielu wydarzeniach kulturalnych takich jak koncerty, wernisaże sztuki nowoczesnej, wykłady, spotkania autorskie czy nawet projekcje filmowe organizowane w przestrzeni parkowej.
Ponadto Muzeum szczególnie dba o działalność edukacyjną. Co roku dla szkół i przedszkoli organizowane są okolicznościowe warsztaty edukacyjne, a także „Pałacowe Ferie”. Muzeum jest autorem wielu wystaw planszowych, wypożyczanych powszechnie do szkół w całej Polsce, a także organizuje konkursy tematyczne dla poszczególnych grup wiekowych.
Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy to przede wszystkim miejsce spotkań. Miejsce spotkań z historią, tradycją, kulturą, ale także z drugim człowiekiem. Nastawione na potrzeby odbiorcy propaguje tradycje ziemiańskie, dba o wartości patriotyczne oraz o dziedzictwo kulturowe jakim jest nie tylko historia, ale również przyroda.

Fotografie: Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Zespół Pałacowo-Parkowy.

63-330 Dobrzyca

Telefon kontaktowy:

62 74-13-039

Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www:

www.dobrzyca-muzeum.pl 

Parking dla autobusów:

tak

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

Lekcja muz 1h - bilet wstępu 1 zł + opłata przewodnika 25 zł

Lekcja muzealna 3h - 130 zł - w cenie bilet wstępu + przewodnik

Warsztaty okolicznościowe - 5 zł od uczestnika

Ognisko - cena do ustalenia

Cennik przewodników:

Wynajęcie przewodnika to koszt od 25 do 30 zł

Minimalny czas zwiedzania:

1 godzina

Maksymalny czas zwiedzania:

3 godziny

Godziny i dni otwarcia:

Godziny otwarcia Muzeum w sezonie turystycznym tj. od 1 kwietnia do 31 października:
Poniedziałek nieczynne
Wtorek-piątek 10:00 – 17:00
Sobota 10:00 – 18:00 WSTĘP WOLNY
Niedziela 11:00 – 18:00
Uprzejmie informujemy, że w Muzeum honorowana jest Wielkopolska Karta Rodziny. Wraz z nią gwarantujemy:
- wstęp do Muzeum: dzieci - 1 zł od osoby,
- wstęp do Muzeum: rodzice – bezpłatnie,
- bezpłatny udział w imprezach biletowanych, których organizatorem jest Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

Od września 2016 roku, w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy działa Informator Edukacyjny, w którym zostały przygotowane propozycje lekcji muzealnych przygotowanych przez pracowników działu merytorycznego instytucji. Każda z lekcji została stworzona z myślą o młodej publiczności, biorąc pod uwagę wiek, poziom rozwoju i potrzeby uczestników. Informator dostępny jest na stronie internetowej Muzeum oraz w formie katalogu. Istnieje możliwość wysłania droga pocztową Informatora Edukacyjnego do wybranej placówki. W tym celu prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Dwa razy w roku w okresie świątecznym, Muzeum Ziemiaństwa organizuje warsztaty okolicznościowe związane z tematyką świąt Wielkanocnych lub Bożego Narodzenia.

Ponadto pragniemy poinformować, że Muzeum Ziemiaństwa dysponuje licznymi wystawami planszowymi, możliwymi do wypożyczenia dla szkół i innych instytucji oświatowych.

W ramach dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Muzeum Ziemiaństwa realizuje projekt "Ścieżki edukacyjno-ekologiczne". Dzięki dofinansowaniu powstał darmowy zeszyt ćwiczeń dostosowany do podstawy programowej. Ćwiczenia są uzupełnieniem "eko spaceru" po dobrzyckim parku w poszukiwaniu pomników przyrody, rzadkich gatunków krzewów oraz fauny zamieszkującej ogród angielski.

Na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego istnieje również możliwość organizacji warsztatów okolicznościowych, plenerów malarskich, zawodów sportowych czy ogniska.

Stałe ekspozycje:

-Wystawa Planszowa "O dawnych właścicielach Dobrzycy"
-Wystawa poświęcona Masonerii
-Wnętrza Pałacowe

Planowane wydarzenia:

brak informacji

 

Reklama

Ostatnio zmieniany środa, 23 styczeń 2019 11:42

Artykuły powiązane

  • Trakt Królewski w Gnieźnie Trakt Królewski w Gnieźnie
      Posągi 5 pierwszych królów Polski, postaci z 2 piastowskich legend, 4 edukacyjne makiety oraz 8 tablic informacyjnych i 3 interaktywne infokioski utworzyły w 2018 roku nowy szlak turystyczny w Pierwszej Stolicy Polski.
  • Laboratorium Wyobraźni Laboratorium Wyobraźni
    Laboratorium Wyobraźni to pierwsze w Poznaniu centrum nauki będące częścią Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Działa od 2015 roku. Wizyta w Laboratorium Wyobraźni pozwala na zdobycie wiedzy, zrozumienie otaczających zjawisk i pobudzenie ciekawości świata.

1 Pleszewska
Dobrzyca, wielkopolskie.
Polska ,63-330
+48 62 741 30 39
poniedziałek: Zamknięte,wtorek: 10:00–17:00,środa: 10:00–17:00,czwartek: 10:00–17:00,piątek: 10:00–17:00,sobota: 10:00–18:00,niedziela: 10:00–18:00

Wyszukaj cel wycieczki z dziećmi na mapie

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

Serce na sznurku - recenz...

on 04 styczeń 2019
Serce na sznurku - recenzja

Książka "Serce na sznurku" Małgorzaty Domagalik, to historia dwójki bohaterów, niedźwiedzia polarnego Ksawerego oraz małej...

Summoner: Bitwa - Recenzj...

on 30 sierpień 2018
Summoner: Bitwa - Recenzja

Dzisiaj mamy prawie wszystko: smartfony, tablety, komputery, telewizję, X-boxy itd. Niestety nie mamy najważniejszego: magii...

Buntowniczka z pustyni. R...

on 24 luty 2018
Buntowniczka z pustyni. Recenzja

Amani, sierota mieszkająca z wujem, ciotką, kuzynami i kuzynkami od lat chce uciec z zabitej...

Cała prawda, Dan GEMEINHA...

on 14 czerwiec 2018
Cała prawda, Dan GEMEINHART - recenzja

Mark, trzynastoletni chłopiec, jest śmiertelnie chory – ma raka. Od lat marzył, by wspiąć się...

« »
© 2015-2019 podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation