czwartek, 27 kwiecień 2017 07:49

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy zaprasza wycieczki szkolne Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy zaprasza wycieczki szkolne
Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy to wspaniałe miejsce, gdzie historia spotyka się z naturą. Muzeum posiada nie tylko pięknie odrestaurowany osiemnastowieczny pałac, ale także ponad dziesięciohektarowy park w stylu angielskim, nazrywany przez wiele osób „Wielkopolskimi Łazienkami”.

W parku znajduje ponad 30 pomników przyrody, w tym największy w Europie Platan Klonolistny, oraz najstarsze drzewo, pamiętające czasy szesnastowieczne - Klon Polny (nazywany Paklonem). W parku znajdują się także liczne budowle, takie jak Monopter, Oficyna czy Panteon. Na szczególną uwagę zasługuje jednak Oranżeria, którą można wynająć o każdej porze roku pod organizację imprezy okolicznościowej. Na terenie zespołu pałacowo-parkowego można podziwiać również dwa, duże stawy oraz wolierę z ptakami, takimi jak gęsi czy pawie.
W Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy przez cały rok można oglądać liczne wystawy odnoszące się do tematyki ziemiaństwa i historii zespołu pałacowo-parkowego, ale także uczestniczyć w wielu wydarzeniach kulturalnych takich jak koncerty, wernisaże sztuki nowoczesnej, wykłady, spotkania autorskie czy nawet projekcje filmowe organizowane w przestrzeni parkowej.
Ponadto Muzeum szczególnie dba o działalność edukacyjną. Co roku dla szkół i przedszkoli organizowane są okolicznościowe warsztaty edukacyjne, a także „Pałacowe Ferie”. Muzeum jest autorem wielu wystaw planszowych, wypożyczanych powszechnie do szkół w całej Polsce, a także organizuje konkursy tematyczne dla poszczególnych grup wiekowych.
Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy to przede wszystkim miejsce spotkań. Miejsce spotkań z historią, tradycją, kulturą, ale także z drugim człowiekiem. Nastawione na potrzeby odbiorcy propaguje tradycje ziemiańskie, dba o wartości patriotyczne oraz o dziedzictwo kulturowe jakim jest nie tylko historia, ale również przyroda.

Fotografie: Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Zespół Pałacowo-Parkowy.

63-330 Dobrzyca

Telefon kontaktowy:

62 74-13-039

Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www:

www.dobrzyca-muzeum.pl 

Parking dla autobusów:

tak

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

Lekcja muz 1h - bilet wstępu 1 zł + opłata przewodnika 25 zł

Lekcja muzealna 3h - 130 zł - w cenie bilet wstępu + przewodnik

Warsztaty okolicznościowe - 5 zł od uczestnika

Ognisko - cena do ustalenia

Cennik przewodników:

Wynajęcie przewodnika to koszt od 25 do 30 zł

Minimalny czas zwiedzania:

1 godzina

Maksymalny czas zwiedzania:

3 godziny

Godziny i dni otwarcia:

Godziny otwarcia Muzeum w sezonie turystycznym tj. od 1 kwietnia do 31 października:
Poniedziałek nieczynne
Wtorek-piątek 10:00 – 17:00
Sobota 10:00 – 18:00 WSTĘP WOLNY
Niedziela 11:00 – 18:00
Uprzejmie informujemy, że w Muzeum honorowana jest Wielkopolska Karta Rodziny. Wraz z nią gwarantujemy:
- wstęp do Muzeum: dzieci - 1 zł od osoby,
- wstęp do Muzeum: rodzice – bezpłatnie,
- bezpłatny udział w imprezach biletowanych, których organizatorem jest Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

Od września 2016 roku, w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy działa Informator Edukacyjny, w którym zostały przygotowane propozycje lekcji muzealnych przygotowanych przez pracowników działu merytorycznego instytucji. Każda z lekcji została stworzona z myślą o młodej publiczności, biorąc pod uwagę wiek, poziom rozwoju i potrzeby uczestników. Informator dostępny jest na stronie internetowej Muzeum oraz w formie katalogu. Istnieje możliwość wysłania droga pocztową Informatora Edukacyjnego do wybranej placówki. W tym celu prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Dwa razy w roku w okresie świątecznym, Muzeum Ziemiaństwa organizuje warsztaty okolicznościowe związane z tematyką świąt Wielkanocnych lub Bożego Narodzenia.

Ponadto pragniemy poinformować, że Muzeum Ziemiaństwa dysponuje licznymi wystawami planszowymi, możliwymi do wypożyczenia dla szkół i innych instytucji oświatowych.

W ramach dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Muzeum Ziemiaństwa realizuje projekt "Ścieżki edukacyjno-ekologiczne". Dzięki dofinansowaniu powstał darmowy zeszyt ćwiczeń dostosowany do podstawy programowej. Ćwiczenia są uzupełnieniem "eko spaceru" po dobrzyckim parku w poszukiwaniu pomników przyrody, rzadkich gatunków krzewów oraz fauny zamieszkującej ogród angielski.

Na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego istnieje również możliwość organizacji warsztatów okolicznościowych, plenerów malarskich, zawodów sportowych czy ogniska.

Stałe ekspozycje:

-Wystawa Planszowa "O dawnych właścicielach Dobrzycy"
-Wystawa poświęcona Masonerii
-Wnętrza Pałacowe

Planowane wydarzenia:

brak informacji

 

Reklama

Ostatnio zmieniany środa, 23 styczeń 2019 11:42

Artykuły powiązane

  • Centrum Szkła i Ceramiki Lipowa 3 Centrum Szkła i Ceramiki Lipowa 3
    Centrum Ceramiki i Szkła w Krakowie znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch potężnych obiektów muzealnych: Fabryki Schindlera oraz Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Wielu turystów podążających do tych dwóch lokalizacji nie zauważa tego bardzo interesującego miejsca, w którym prezentowane są artystyczne wyroby ze szkła artystów współczesnych oraz z przełomu wieku XIX i XX, a co ciekawsze zwiedzające mogą obejrzeć bardzo interesujący pokaz ręcznego formowania szkła. Co odważniejsi mogą spróbować samodzielnie wydmuchać szklaną bańkę. Wyrobu niestety nie będzie można zabrać do domu ze względu na jego kruchość. 
  • Podróże z klasą w Muzeum Narodowym w Krakowie Podróże z klasą w Muzeum Narodowym w Krakowie
    Kraków jest miastem o imponującej liczbie muzeów, w których zgromadzone są ogromne ilości bezcennych artefaktów dla historii Polski. Wycieczka z dziećmi do Krakowa bez próby poznania chociaż niewielkiej ich ilości wydaje się co najmniej nietrafionym pomysłem. A może nawet nietaktownym, jeśli tylko mamy zamiar naprawdę poznać to wspaniałe miasto. W ciągu 3 dni pobytu w Krakowie odwiedziliśmy kilka muzeów, w tym trzy obiekty będące pod opieką Muzeum Narodowego w Krakowie. Te trzy miejsca wypełniły cały nasz jeden dzień pobytu w Krakowie i chociaż dzieci pod koniec były już naprawdę zmęczone, to zgodnie stwierdziliśmy, że było warto.

1 Pleszewska
Dobrzyca, wielkopolskie.
Polska ,63-330
+48 62 741 30 39
poniedziałek: Zamknięte,wtorek: 10:00–17:00,środa: 10:00–17:00,czwartek: 10:00–17:00,piątek: 10:00–17:00,sobota: 10:00–18:00,niedziela: 10:00–18:00

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

104-piętrowy domek na drz...

on 13 lipiec 2019
104-piętrowy domek na drzewie - recenzja

Kompletnie zwariowana, nieobliczalna, absurdalna i zabawna książka. Słowem: idealne dzieło dla miłośników książek w stylu...

100 głupich porównań dla...

on 11 lipiec 2019
100 głupich porównań dla bystrzaków - recenzja

"Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi". Porównania też wcale nie muszą być głupie...

O Lence, Antku i planowan...

on 12 czerwiec 2019
O Lence, Antku i planowaniu - recenzja

Dwójka przyjaciół Lenka i Antek to para rezolutnych dzieciaków, które mają swoje marzenia, niektóre naprawdę...

Świnka Zwana Truflą - rec...

Świnka Zwana Truflą - recenzja

Jasmine jest córką Pani Weterynarz. Jej rodzina mieszka na niewielkiej farmie, w której rodzice opiekują...

« »
© 2015-2019 podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation