Ix mały och! film festiwal – ferie w łowickim ośrodku kultury

Festiwale dla dzieci i młodzieży
maly_och_festiwal
Termin: 2020-01-13 - 2020-01-24

Miejsce: Łowicki Ośrodek Kultury  |  Miejscowość: Łowicz

Zapraszamy na IX edycję małego OCH! Film Festiwalu :)
Bilety i darmowe wejściówki będą dostępne od 6 stycznia (start godz. 15:00) w kasie kina Fenix i od 4 stycznia on-line na naszej stronie: http://lok.art.pl/repertuar/ (oprócz wycieczek i warsztatów, które będą dostępne tylko w kasie kina).

PROGRAM FESTIWALU:

13 stycznia (poniedziałek)
POKAZ OTWARCIA:
11:00 Miś Bamse i super miód /prod. Szwecja 2018/
reż. Christian Ryltenius / 65 min. / film animowany
wiek: 4+
bilet 5 zł /120 miejsc
Nadchodzi kolejna przygoda dzielnego Misia i jego przyjaciół!
Tym razem Bamsiemu zabrakło magicznego miodu, dzięki któremu może być najsilniejszym zwierzakiem w wiosce. Jego przyjaciele wyruszają więc w niebezpieczną podróż, by odnaleźć sekretny składnik konieczny do wyprodukowania tej niezwykłej mikstury.
Tymczasem Lis Reinard opracowuje sprytny plan, aby zająć miejsce Bamsiego jako bohatera . Jak Bamse poradzi sobie bez magicznego miodu? Czy jego przyjaciele zdążą wrócić z wyprawy zanim będzie za późno? Podczas tej przygody Bamse nauczy się, że bohaterstwo jest możliwe nawet bez magii bo wystarczy pozostać sobą i być gotowym, by nieść pomoc wszystkim mieszkańcom wioski.

13:00 POKAZ ILUZJONISTY – PODOBNO LEPSZY OD WATY CUKROWEJ!
Familijne show Konrada Modzelewskiego to oczy wytrzeszczone ze zdziwienia i brzuchy obolałe od śmiechu! Znikające chusty, ucieczka z kajdanek czy lewitująca kula to tylko część tego, co Was czeka tego dnia w kinie Fenix!
bilet 10 zł / 138 miejsc

14 stycznia (wtorek)
11:30 LODOWA KRAINA – teatr dla najmłodszych
wiek: 5+
bilet 10 zł /138 miejsc
W Królestwie Arendelle zbliżają się święta Bożego Narodzenia, siostry Ania i Elza są bardzo szczęśliwe, gdyż pierwszy raz od wielu lat będą mogły je spędzić wspólnie. Olaf nie może doczekać się prezentów pod choinkę…
Niestety wielką radość przygotowań zakłóca przeziębienie Królowej. Do Królestwa znów zawitają zamiecie śnieżne i ogromne mrozy. W dodatku Ania uświadamia sobie, że ich rodzina nie ma tradycji świątecznych. Z pomocą wkracza…Olaf!
Pełne humoru i przygód przedstawienie o ulubieńcach Lodowej Krainy. Spektakl opowiada o miłości, przyjaźni, uczy wzajemnej współpracy. Jest to opowieść, która zachwyci i rozgrzeje widzów w zimowe dni, nie tylko te świąteczne!

12:45 POZNAJ SWOJE MIASTO – WIZYTA U STRAŻAKÓW
Wycieczka do PSP. Spacer z pracownikami ŁOK do Straży na ulicę Seminaryjną. Wizyta w Sali edukacyjnej „Ognik” i ćwiczenia ze strażakami.
wstęp wolny (wejściówka) / 25 miejsc

15 stycznia (środa)
WYCIECZKA DO WARSZAWY: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oraz wizyta w Polskim Radiu
30 os. / 4 opiekunów / grupa wiekowa 12+
bilet 30 zł / 30 miejsc
Z okazji 70-lecia WFDiF zaprasza na nowy PLAN FILMOWY, na którym w otoczeniu wyjątkowej scenografii, kostiumów i rekwizytów uczestnicy zajęć i zwiedzający poznają mało znane zawody filmowe i najciekawsze procesy produkcji filmowej.
Narracja ścieżki oprowadzania zainspirowana została historią Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, w której powstały Kroniki Filmowe, wyprodukowano wiele znakomitych dokumentów, filmów fabularnych i spektakli Teatroteki.
Wśród atrakcji programu zajęć na PLANIE FILMOWYM znajdują się: projekcja na goglach VR, podczas której uczestnicy mogą przyjrzeć się pracy ekipy i twórców w trakcie przygotowań do wyjścia na plan i w chwili nagrywania kolejnych ujęć w hali filmowej, przymiarki kostiumów filmowych, czyli poznawanie kunsztu kostiumografów i specjalistów pracujących w ich
zespołach, a przy okazji możliwość zrobienia niepowtarzalnych zdjęć z PLANU FILMOWEGO, multimedialne zadania edukacyjne, projekcja materiałów making of przejście niezwykłym scenograficznym tunelem podziemnym, który prowadzi do mieszkania bohatera jednej ze sztuk cyklu Teatroteka Młodego Człowieka.
Po wizycie w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych poznamy „Sekrety radia” zwiedzając Polskie Radio przy al. Niepodległości 77/85

16 stycznia (czwartek)
11:00 Co gryzie Gilberta Grima? / prod. Norwegia 2018 /
reż. Hanne Larsen / 85 min. / film fabularny
wiek: 9+
bilet 5 zł /120 miejsc
11-letni Gilbert jest nowy w mieście i gotowy na nowe, lepsze życie. Wszystko co musi zrobić to ukrywać swoją okropną alergię na jajka, szczególnie przed Lise – sąsiadką z naprzeciwka. A Lisa to nie byle kto tylko kapitan drużyny hokejowej . Dodatkowo tuż przed Świętami przyjeżdża ciotka Doris aby zaopiekować się Gilbertem. I jakby tego było mało, ciotka zamierza przymusowo karmić go jajkami na które jest uczulony. Gilbert szybko stwierdza, że najlepszą obroną jest atak i obmyśla prawdziwie szatański plan na Wigilię…

13:00 WARSZTATY MYDLARSKIE DLA DZIECI ZE STUDIEM ARTYSTYCZNYM ARLEKIN
wiek 5+
bilet 10 zł / 25 miejsc
Warsztaty mydlarskie to wspaniała rozrywka i kreatywne połączenie nauki i zabawy. Dzieci same tworzą mydełka glicerynowe według wymarzonego projektu. Wybierają kształt i kolor mydełek oraz zdrowe i pachnące dodatki. Każdy tworzy swoje własne, fantazyjne małe dzieło, w atmosferze swobodnej i bezpiecznej zabawy. Może to być także wspaniały prezent dla najbliższych!

17 stycznia (piątek)
11:00 Basia 3 / prod. Polska 2019 /
reż. Marcin Wasilewski / 45 min.
Na podstawie książki: Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak / film animowany
wiek: 4+
bilet 5 zł /120 miejsc
Trzecia odsłona przygód ulubienicy przedszkolaków, znanej wielbicielom kultowej serii książek. W kolejnych czterech epizodach Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do Świąt. Basia jest bohaterką każdego przedszkolaka ­– to zwykła dziewczynka i jej codzienne historie. Ta 5-latka nie tylko uczy się świata wokół siebie, ale też go kształtuje. Rodzicom pozwala spojrzeć na życie z dziecięcej perspektywy i ma pozytywny wpływ na przyjaciół w przedszkolu. Wszystko to sprawia, że Basia, choć nieidealna, ma moc zmieniania świata na lepsze.
“Basia 3” na zestaw nowych odcinków składa się: “Basia i bałagan”, “Basia i Titi”, “Basia i Mama w pracy”, “Basia i Boże Narodzenie”

12:00 Szybcy i śnieżni / prod. Kanada 2018 /
reż. Benoit Godbout, Jean-François Pouliot , François Brisson / 89 min. / film animowany
wiek: 5+
bilet 5 zł /120 miejsc
Trwają przygotowania do corocznego wyścigu saneczkowego. Frankie, nieco szalony naukowiec, obmyśla koncepcję pojazdu, który ma zapewnić zwycięstwo jego drużynie. Kiedy maszyna niespodziewanie rozpada się tuż przed linią mety, nikt nie może uwierzyć, że stały za tym błędy w konstrukcji. Wynalazca wspólnie z kolegami odkrywa, że to sprawka Zaca – zarozumiałego i nieco tajemniczego zawodnika, który w międzyczasie dołączył do stawki wyścigu.

20 stycznia (poniedziałek)
11:00 Magiczne Święta Ewy / prod. Estonia 2018 /
reż. Benjamin Renner/ 90 min. / film fabularny
wiek: 6+
bilet 5 zł /120 miejsc
Ewa ze względu na nieprzewidziane sploty okoliczności musi spędzić szkolną przerwę świąteczną na tajemniczej farmie położonej z dala od miasta. Gdy tam dociera, nie wie jeszcze, że to właśnie ona będzie musiała ocalić pobliski, stary las przed wycinką planowaną przez chciwego zarządcę. Ponadto jej przyjazd w niespodziewany sposób pomoże parze młodych ludzi odnaleźć miłość, a samej Ewie uda się odkryć największą rodzinną tajemnicę. A wszystko to dzieje się w przepięknej, zimowej scenerii Świąt Bożego Narodzenia.

13:00 Solan i Ludwik – Misja Księżyc / prod. Norwegia 2018 /
reż. R. A. Sivertsen / 80 min. / film animowany
wiek: 6+
bilet 5 zł /120 miejsc
Solan i Ludwik to bohaterowie znani nam już z wcześniejszych części ich przygód. Tym razem udają się na Księżyc. Czy ta wyprawa się powiedzie? Co trzeba zrobić, aby polecieć w kosmos? „Solan i Ludwik – Misja Księżyc” to norweska opowieść o losach dwójki bohaterów z wioski Flaklypa. Biorą oni udział w misji odbywającej się w ramach międzynarodowego wyścigu na Księżyc. Mamy tu genialnego wynalazcę Reodora, który buduje rakietę i wprowadza wszystkich w tajniki świata nauki, a także dzielnego astronautę Solana, który wraz z jeżem Ludwikiem rusza na podbój kosmosu. Wszystko wydaje się być przygotowane. Okazuje się jednak, że na pokładzie pojawiają się niezapowiedziani pasażerowie, a lot na Księżyc przynosi kolejne niespodzianki i wyzwania, z którymi muszą radzić sobie nasi dzielni bohaterowie.

21 stycznia (wtorek)
12:00 CALINECZKA – teatr dla najmłodszych
wiek: 5+
bilet 10 zł /138 miejsc
Jest to opowieść o malutkiej, uroczej dziewczynce, która wyszła z kielicha zaczarowanego kwiatu. Dziewczyna poznaje na swojej drodze rodzinę Żab, Chrabąszcza, Mysz, Kreta, Jaskółkę, która przenosi ją w zaczarowany świat krainy Elfów. Jest to adaptacja baśni J. Ch. Andersena, która przenosi widzów w świat, gdzie panuje magia, zwierzęta przemawiają ludzkim głosem.
Widzewie uczestniczą czynnie w przygodach Calineczki ucząc się dobroci, uczciwości, opiekuńczości, niesienna pomocy potrzebującym i wdzięczności. Spektakl dostarcza niezapomnianych wzruszeń i refleksji.

13:00 Mirai / prod. Japonia 2018 /
reż. Mamoru Hosoda / 100 min. / film animowany
wiek: 6+
bilet 5 zł /120 miejsc
Pojawienie się młodszego rodzeństwa wywraca do góry nogami życie Kuna, który nie kryje swojej zazdrości i wściekłości. Niespodziewanie odkrywa, że ogród obok domu umożliwia podróże w czasie i spotkania z krewnymi z przeszłości lub przyszłości. Pozwala to chłopcu na niezwykłą przygodę, w czasie której Kun lepiej poznaje dzieje własnej rodziny. Obserwuje dziadka, którego pasją były motocykle, mamę, która – zupełnie tak jak on – wcale nie sprzątała po sobie zabawek oraz swoją nastoletnią siostrę. Dzięki temu powoli uczy się empatii, równowagi oraz wrażliwości na innych. Mirai to ujmujące anime, udowadniające siłę rodzinnego ciepła i ogromną rolę bliskich relacji, których budowanie wymaga ciągłej pracy nad sobą.

22 stycznia (środa)
WYCIECZKA DO ŁODZI: Teatr Piccolo „Skarb Kapitana Haka” + wizyta i odkrywanie tajemnic Zgierza
40 os. / 5 opiekunów / grupa wiekowa: 5+
bilet 30 zł / 40 miejsc
Spektakl teatralny w dwóch aktach.
Przedstawienie pełne humoru, przygód i zwrotów akcji, adresowane do widzów w wieku 4-13 lat (ale jak na wszystkich naszych spektaklach, bawić się będzie publiczność od lat dwóch do stu dwóch).
Początek XIX wieku. Na redzie niewielkiego portu w Indiach stoi opuszczony galeon. Na pokład statku wchodzi dama z Polski, Wanda Kowalska, pragnąca wynająć go w daleką, pełną tajemnic podróż. Okazuje się, że ów statek w przeszłości należał do wielkiego pirata – Kapitana Haka. Wanda
postanawia wyruszyć wraz z piratami w daleką wyprawę, podczas której załoga statku zwiedzi różne lądy i pozna zwyczaje ludzi na nich zamieszkujących. Podróż w poszukiwaniu tytułowego Skarbu Kapitana Haka odbywać się będzie z niemałym udziałem młodych widzów.

23 stycznia (czwartek)
11:00 Biały Kieł / prod. Francja, Luksemburg, USA 2018 /
reż. Alexandre Espigares / 84 min. / film animowany
wiek: 6+
bilet 5 zł /120 miejsc
Biały Kieł to rezolutny i bardzo nietypowy szczeniak – mieszanka wilka i psa. Po rodzicach odziedziczył najlepsze cechy obu ras, więc szybko uczy się jak przetrwać w mroźnych i nieprzyjaznych krainach dzikiej północy. Niestety szczeniak gubi się. Z pomocą przychodzi mu szef indiańskiego plemienia, który przygarnia go do swojej wioski. Pośród nowych przyjaciół, Biały Kieł szybko dorasta i uczy się współpracy z innymi psami i członkami wspólnoty. Na skutek nieprzewidzianych zdarzeń, pewnego dnia dostaje się on w niepowołane ręce. Nowi właściciele widzą w nim łatwy zarobek. Na szczęście z pomocą przychodzą mu dobrzy ludzie. Wielka przygoda, która czeka Białego Kła, odkryje przed nim jego prawdziwą naturę i da mu pełną miłości lekcję na całe życie.

13:00 Warkocz dla psa! Warsztaty dla najmłodszych
wstęp wolny, 25 miejsc
We współpracy z łowickim Schroniskiem dla zwierząt przygotujemy zabawki dla psów tzw. warkocze. Wykorzystamy przy tym różne stare materiały, tak aby nasze prace były jak najbardziej rycyklingowe.

24 stycznia (piątek)
POKAZ ZAMKNIĘCIA:
11:00 Marona – psia opowieść / prod. Rumunia, Francja, Belgia 2019 /
reż. Anca Damian / 92 min.
wiek: 7+
bilet 5 zł /120 miejsc
Niewielka suczka Marona trafia w ręce coraz to nowych opiekunów. Świat ludzi bywa jednak skomplikowany, czasem aż za bardzo dla małego psa, który nie chce niczego oprócz kochającego go człowieka. Każdy z napotkanych przez kundelkę ludzi nadaje jej nowe imię: akrobata Manole nazywa ją Aną, robotnik Istvan – Sarą, dziewczynka Solange – Maroną. Niestety żaden z domów nie jest na tyle stabilny, by suczka mogła zagościć w nim na stałe. A gdyby ludzie byli tak samo zależni od zwierząt, jak one od nich?

12:30 Przyjaciel pies – prezentacja działań Schroniska dla zwierząt w Łowiczu
Bezpośrednio po filmie przystąpimy do prezentacji działań schroniska. Ekipa działająca w łowickim schronisku dla zwierząt zaprezentuje na ekranie w jaki sposób pomagają i działają na rzecz zwierząt. Pokażemy też prace wykonane na warsztatach i przekażemy zebraną karmę dla zwierząt.

 

Województwo
lodzkie
Addres
Łowicz, ul. Starorzecze, 99-400 Łowicz

 

Mapa


 

Terminy


  • Od 2020-01-13 do 2020-01-24

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

Dziewczynka z Atramentu i...

Dziewczynka z Atramentu i Gwiazd. Recenzja

Trzynastoletnia Isabella, córka kartografa Ta, mieszka na Wyspie Moya. Uwielbia słuchać opowieści Ta o dalekich...

Szczypta Magii. Recenzja

on 10 lipiec 2020
Szczypta Magii. Recenzja

Wyspa Wronoskał to mało przyjazne i atrakcyjne do życia miejsce. Sama nazwa jest już przytłaczająca....

Wojownicy i Czarodzieje....

Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować wiedźmę

Dawno temu na Wyspach Brytyjskich żyły dwa plemiona, które darzyły się głęboko pielęgnowaną pogardą i...

Złodziejaszki. Recenzja

on 10 czerwiec 2020
Złodziejaszki. Recenzja

Porwanie młodych czytelników do Nowego Jorku lat dwudziestych XX wieku, czasu prohibicji, gangsterów i przedmurza...

« »
© 2020 Podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.