Ferie w skansenie

Inne wydarzenia kulturalne
mg-1138
Termin: 2020-01-14 10:00 - 2020-02-23 15:00

Miejsce: Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu  |  Miejscowość: Sierpc

Wreszcie nadszedł ten oczekiwany od kilku miesięcy czas. Właśnie rozpoczynają się ferie zimowe. Choć dzieci i młodzież z Mazowsza pozostaną w szkolnych ławach jeszcze do 10 lutego, to Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu już teraz zaprasza do udziału w programie edukacyjnym „Ferie w skansenie”. Został on skonstruowany w taki sposób, by każdy mógł dopasować plan swojego pobytu do indywidualnych preferencji.

Tegoroczna zima nas nie rozpieszcza. Brak śniegu, wiosenne raczej temperatury i siąpiący deszcz nie nastrajają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Na przekór temu sierpeckie muzeum zaprasza na cykl spotkań z tradycją, sztuką i obrzędowością ludową. Ferie są idealną okazją na wyprawę, nie byle jaką – bo podróż w czasie i nie byle gdzie – bo na wieś mazowiecką z końca XIX wieku, w której dawne zwyczaje pozostają wciąż żywe. Przez cały okres zimowej przerwy od zajęć lekcyjnych – od 14 stycznia 23 lutego 2020, od wtorku do niedzieli w skansenie odbywać się będą zajęcia pozwalające poznać rękodzieło i zdobnictwo wiejskie. Każdego dnia uczestnicy zmierzą się z nowymi zadaniami. Wśród nich znajdą się warsztaty malowania na szkle, wykonywania zabawek choinkowych, kart świątecznych i wycinanek ludowych, a także tkactwa. Po zajęciach chętni będą mogli skorzystać z przejażdżek konnych po terenie muzealnej wsi, a gdy spadnie śnieg przejechać się się w kuligu. Osobom zainteresowanym historią i życiem codziennym społeczności wiejskiej Muzeum proponuje też zwiedzanie z przewodnikiem wystawy bożonarodzeniowej przygotowanej we wnętrzach chałup chłopskich. Niepowtarzalne ręcznie wykonane ozdoby choinkowe, świątecznie udekorowane pomieszczenia, ławy nakryte białym obrusem, na których królują potrawy wigilijne i świąteczne, stroje i akcesoria kolędnicze – to wszystko pozwoli zwiedzającym poczuć atmosferę Świąt sprzed 100 lat.

Program skierowany jest do osób indywidualnie odwiedzających Muzeum. Koszt pobytu uzależniona jest od tematyki i ilości wybranych atrakcji. Zbiórka przed kasą od ulicy Narutowicza. Warsztaty odbywać się będą w salach dydaktycznych. Może w nich uczestniczyć dowolna liczba uczestników w wieku od 6 lat do 106 lat. Dzieci do lat 12 mogą uczestniczyć w zajęciach wyłącznie po opieką osoby pełnoletniej. Opiekun nie ponosi odpłatności za udział w zajęciach, jeśli tylko pomaga dzieciom. Nie ma konieczności dokonywania wcześniejszej rezerwacji. Osoby chcące skorzystać z propozycji powinny tylko przybyć co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem zajęć. Więcej informacji i cennik znaleźć można na stronie mwmskansen.pl.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia skansenu podczas tegorocznych ferii. Dajcie się porwać magii zapomnianych obyczajów i poznajcie tajniki rękodzieła ludowego. Nie pożałujecie. Do zobaczenia w skansenie!

 

Telefon
24 275 28 83
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Województwo
mazowieckie
Addres
Narutowicza, 64
Sierpc

 

Mapa


 

Terminy


  • Od 2020-01-14 10:00 do 2020-02-23 15:00

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

Dziewczynka z Atramentu i...

Dziewczynka z Atramentu i Gwiazd. Recenzja

Trzynastoletnia Isabella, córka kartografa Ta, mieszka na Wyspie Moya. Uwielbia słuchać opowieści Ta o dalekich...

Szczypta Magii. Recenzja

on 10 lipiec 2020
Szczypta Magii. Recenzja

Wyspa Wronoskał to mało przyjazne i atrakcyjne do życia miejsce. Sama nazwa jest już przytłaczająca....

Wojownicy i Czarodzieje....

Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować wiedźmę

Dawno temu na Wyspach Brytyjskich żyły dwa plemiona, które darzyły się głęboko pielęgnowaną pogardą i...

Złodziejaszki. Recenzja

on 10 czerwiec 2020
Złodziejaszki. Recenzja

Porwanie młodych czytelników do Nowego Jorku lat dwudziestych XX wieku, czasu prohibicji, gangsterów i przedmurza...

« »
© 2020 Podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.