25. międzynarodowy festiwal teatrów dla dzieci i młodzieży korczak dzisiaj

Festiwale dla dzieci i młodzieży
korczak_dzisiaj
Termin: 2021-11-14 - 2021-11-27

Miejscowość: Warszawa

W dniach 14 – 27 listopada 2021 roku zapraszamy Was do udziału w 25. edycji Festiwalu KORCZAK DZISIAJ odbywającej się pod hasłem INWENCJA. Rzeczywistość, która nas otacza, zmienia się dynamicznie, dlatego Festiwal co roku modyfikuje swoją formułę tak, by odpowiadać przemianom i potrzebom swoich odbiorców, którymi niezmiennie od 1994 roku są młodzi ludzie. Naszym głównym celem jest budowanie z nimi partnerskiego dialogu na wielu poziomach. Inwencję traktujemy zatem nie jako wychodzenie “przed szereg”, ale “nadążanie” za młodymi widzami i widzkami. W naszym rozumieniu nie jest ona niczym szczególnym, jest nieodłącznym, czy wręcz koniecznym elementem pracy z dziećmi i młodzieżą.

Rozmowy prowadzone z młodymi w trakcie działań Festiwalu, a także projektów realizowanych przez ASSITEJ Polska (organizatora Festiwalu KORCZAK DZISIAJ) są dla nas najlepszym sposobem obserwowania zmiany i budowania więzi. W naszych działaniach młodych ludzi traktujemy jak przewodników, a ich sposób widzenia rzeczywistości jest dla nas ważnym źródłem nauki i inspiracji.

 

Formuła hybrydowa

Tegoroczna edycja Festiwalu realizowana będzie w formule hybrydowej – zakładającej zarówno działania “w żywym planie” jak i w sieci. Transmitowanie spektakli festiwalowych jest dla nas niezwykłą szansą dotarcia do odbiorców i odbiorczyń, którzy wcześniej nie mogli uczestniczyć w naszych działaniach. Festiwal przestaje być tylko wydarzeniem społecznym i dociera w najodleglejsze zakątki naszego kraju. Obecną sytuację traktujemy jako szansę, nie jako przeszkodę i, jak pokazują doświadczenia ubiegłorocznej edycji, ta szansa mądrze wykorzystana może stać się źródłem nowych, fascynujących spotkań. Dlatego jest nam niezwykle miło, że tegoroczną edycję “Korczaka” realizować będziemy we współpracy z platformą VOD Warszawa, która pozwala odbiorcom na błyskawiczny dostęp do różnorodnych dziedzin sztuki i kultury.

 
 

 

Województwo
mazowieckie
Addres
Warszawa

 

Mapa


 

Terminy


  • Od 2021-11-14 do 2021-11-27

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

Małe Licho i babskie spra...

on 11 listopad 2021
Małe Licho i babskie sprawki. Recenzja

Bożek to chłopiec niezwyczajny, choć jednocześnie bardzo zwyczajny. Brzmi to jak wstęp do opisu superbohatera,...

Lalani z dalekich mórz. R...

on 29 wrzesień 2021
Lalani z dalekich mórz. Recenzja

Lalani to niepozorna dwunastolatka mieszkająca na wyspie okrążonej niezmierzonymi wodami. Głównym punktem tej wyspy jest...

Kuba na tropie czyli wszy...

Kuba na tropie czyli wszystko to, czego nie powiedzą wam w szkole. Recenzja

Często trudno jest "zarazić" (to mało popularne dziś słowo) dzieci i młodzież zainteresowaniem do historii...

Jak założyć magiczny skle...

on 27 kwiecień 2021
Jak założyć magiczny sklepik w tydzień. Recenzja

Magenta Nagła powraca! I to z przytupem. W dodatku nie zważając na nic robi magiczne...

« »
© 2021 Podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.