sobota, 24 luty 2018 15:36

Buntowniczka z pustyni. Recenzja

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
"Buntowniczka z pustyni" Wydawnictwo Czwarta Strona "Buntowniczka z pustyni" Wydawnictwo Czwarta Strona
  Amani, sierota mieszkająca z wujem, ciotką, kuzynami i kuzynkami od lat chce uciec z zabitej deskami dziury nazwanej Dustwalk. W nocy idzie do pobliskiego miasteczka zwanego Deadshot na zawody strzelnicze podając się za chłopaka. Myślała, że wygra dzięki temu, że umiała doskonale strzelać od maleńkości.
Podczas zawodów poznała Jina, obcokrajowca. Niestety zawody nie zostają rozstrzygnięte, co uniemożliwia jej podróż do wymarzonego Izmanu. Chociaż i tak ma większe kłopoty. Armia sułtana poszukuje jej pod imieniem „Niebieskooki Bandyta”. Po złapaniu Buraqi, wartego mnóstwo louzi (pieniędzy) zostaje nakryta przez armię i złapana. Eksplozja największej fabryki broni w kraju odwraca uwagę żołnierzy, co umożliwia jej ucieczkę razem z Jinem na Buraqi. W gospodzie „Pijany Dżin” wsypuje Jinowi proszki usypiające do drinka i ucieka na Buraqi. Sprzedaje go i wyrusza pociągiem do Izmanu. Na jej nieszczęście w pociągu są także żołnierze i Jin. Razem z Jinem wyskakuje z pociągu, co zmusza ich do długiej podróży z karawaną. Pod koniec podróży Amani zaczyna wątpić, czy na pewno chce dotrzeć do Izmanu.
Czy Amani dotrze do wymarzonej stolicy? Czy Jin jest kimś więcej niż  normalnym człowiekiem? Czy ona jest normalnym człowiekiem? Jak to wszystko się skończy?

  Ta książka jest świetna! Ma w sobie to… to coś! To coś, co zmusza cię do położenia się na kanapie, chwycenia w jedną rękę TĘ książkę, w drugą ciepłą herbatę i przeczytania od deski do deski. Ta powieść mnie zachwyciła, czytałem ją z zapartym tchem, wciągałem się we wszystkie przygody i zagadki, we wszystkie dialogi itd. Pozytywne komentarze mógłbym pisać bez końca.

  Książkę polecam osobom uwielbiającym książki przygodowe i fantastyczne. Obiecuję wam, jeśli przeczytacie tą książkę, wasza ręka sama powędruje po kolejny tom z tej serii („Zdrajcy tronu”).

  „Jest to książka o dziewczynie, która zaczynała w pojedynkę, a stała się częścią czegoś większego”. Tak pisze o niej autorka. Ty też napisz o niej coś od siebie w komentarzu (oczywiście kiedy ją przeczytasz J).


Książka nagrodzona Goodreads Books Awards 2016.

Autor: Hamilton Alwyn
Tytuł: Buntowniczka z pustyni.

Wydawnictwo Czwarta Strona, Poznań 2017, polecamy młodzieży 12+

http://czwartastrona.pl/fantastyka/buntowniczka-z-pustyni/ 

 

 

Ostatnio zmieniany niedziela, 25 luty 2018 16:07

Artykuły powiązane

Więcej w tej kategorii: « Przez pół świata. Mama z synem w podróży Rycerze pożyczonego mroku »
Powrót na górę

Wyszukaj na stronie

REKLAMA

Kalendarium Wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
10
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio oglądane

Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie

16 marzec 2017 in Zachodniopomorskie - wycieczki klasowe

Muzeum mieści się w starej zajezdni tramwajowej. Mamy kilka pojazdów nie z tej ziemi, zbudowanych na bazie fiata 126p.

4.67  from 3 votes

Energylandia

13 listopad 2017 in Małopolskie - wycieczki klasowe

Największy w Polsce Park Rozrywki ENERGYLANDIA w Zatorze to gwarancja najlepszej zabawy dla całych rodzin!

5.00  from 1 votes

Zamek w Łańcucie

14 październik 2016 in Podkarpackie - wycieczki klasowe

Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji…

5.00  from 1 votes

Zaplanuj wycieczkę szkolną myszką po mapie

Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation