wtorek, 12 wrzesień 2017 11:19

Ośrodek Teatralny Kana

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ośrodek Teatralny Kana zaprasza wycieczki szkolne Ośrodek Teatralny Kana zaprasza wycieczki szkolne
"Gdy człowiek wstępuje na drogę teatru, to bywa, że z czasem rozkręca się energetycznie. Wchodzisz do lasu, w którym jest coraz więcej pięknych, magicznych pejzaży, których wcześniej nie widziałeś. Chcesz się do nich zbliżyć. Potem chcesz podzielić się tym, co widziałeś.

Chcesz zmaterializować wyobraźnię, pokazać niewidzialne. I jest w tym ta ciągła świadomość, że po drugiej stronie, po stronie człowieka, który przychodzi, płynie czyjeś życie. I że nie można marnować takiej obecności, takiej szansy spotkania. Staramy się z najróżniejszych rzeczy: z okruchów życia, z własnych przeczuć, z własnych marzeń, z literatury, z tych wielu środków zbić – na wzór japońskiego miecza – jedną całość, instrument, który by umożliwił, otworzył żywą energię spotkania, powołał miejsce, w którym można byłoby odczuć wspólną wrażliwość. I jest tak jak mówi Wienia Jerofiejew: „Nie znam was, ludzie, znam was słabo... Ale wy mnie obchodzicie. Interesuje mnie ku czemu ma się teraz wasza dusza." Zygmunt Duczyński 

Kana to autorski Teatr i Ośrodek założony i prowadzony od 1979 roku przez Zygmunta Duczyńskiego, a od 2006 roku − przez stworzony przez niego Zespół. 

Teatr Kana działa w następujących obszarach: upowszechnianie i promocja kultury w zakresie teatru, sztuk performatywnych, muzycznych, interdyscyplinarnych (szczególnie działań artystycznych przekraczających gatunki, wykorzystujących różne języki, szukających kodów komunikacji z widzem w przestrzeni eksperymentu); własna działalność artystyczna: realizacja autorskich spektakli, projektów teatralnych, akcji artystycznych i społecznościowych oraz innych form działalności kulturotwórczej; edukacja kulturalna: wymiana doświadczeń i praktyk teatralnych, programy doskonalenia technik aktorskich, kształcenie liderów artystycznych i animatorów kultury, promowanie wiedzy o teatrze jako metodzie samorozwoju, promowanie teatru eksperymentalnego i poszukującego, doskonalenie wiedzy, technik i umiejętności osób zainteresowanych tradycją ludową i tradycją różnych kultur. 

Kontynuując ideę ośrodka kulturotwórczego sformułowaną przez Zygmunta Duczyńskiego, dla budowania programu działalności Kany kluczowe znaczenie ma zachowanie zasady autorskości w odniesieniu zarówno do indywidualnych twórców, jak i zespołu programowego i artystycznego – wybór tematów, projektów i obszarów działań ma ścisły związek zarówno z zakresem zainteresowań (i pracy badawczej) poszczególnych członków zespołu, jak i wspólnie wypracowywaną linią ideową − dzięki temu możliwe jest zachowanie ciągłości i rozwojowego charakteru realizowanych projektów. 

Istotne dla Kany w obszarze edukacji są działania łączące teatr z problematyką społeczną i społeczno-kulturalną, w tym działania badawczo-artystyczno-dokumentacyjne ukierunkowanie na tematykę tożsamości lokalnej. Teatr Kana zaznacza także swoją aktywność artystyczną i kulturalną przez udział w festiwalach i wydarzeniach kulturalnych w kraju i zagranicą, pozyskiwanie partnerów, budowanie sieci współpracy i integrację środowiska artystycznego w województwie i w Polsce. 

Najważniejsze obecnie realizowane projekty Kany: Studio Teatru Kana, indywidualne projekty artystyczne, Festiwal "Spoiwa Kultury", Spotkania Teatralne Okno-Zbliżenia, Wokół Tradycji, Matecznik, Pobyt Tolerowany, Scena Równoległa oraz projekty partnerskie: Zachodniopomorska Offensywa Teatralna, Akademia Teatru Alternatywnego, Caravan Next, EKDUS − edukacja kulturowa dla umiejętności społecznych.

Galeria zdjęć:

Fotografie: Ośrodek Teatralny Kana

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Ośrodek Teatralny Kana

Pl. św. św. Piotra i Pawła 4/5, 70-521 Szczecin

Telefon kontaktowy:

91 4330388

Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www:

www.kana.art.pl 

Parking dla autobusów:

brak

Godziny i dni otwarcia:

zależnie od repertuaru

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

Większość wydarzeń nie jest dedykowana odbiorcom poniżej 15 roku życia.

 

Planowane wydarzenia:

Brak informacji

 

Reklama

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 styczeń 2019 11:36

Artykuły powiązane

  • Interaktywne Centrum Pszczelarstwa - APILANDIA Interaktywne Centrum Pszczelarstwa - APILANDIA
    Interaktywne Centrum Pszczelarstwa APILANDIA to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie w tak profesjonalny sposób promujemy temat pszczół i tajniki ich życia. W naszym Centrum gościmy wycieczki z całej Polski - są to głównie grupy szkolne, wyjazdy kolonijne a także grupy turystyczne z pobliskich Papieskich Wadowic; odwiedzają nas całe rodziny. W niesamowity sposób połączyliśmy tutaj ze sobą historię i nowoczesność; tradycję i innowację.
  • Żydowskie Muzeum Galicja Żydowskie Muzeum Galicja
    Żydowskie Muzeum Galicja powstało, by upamiętnić ofiary Holokaustu oraz ukazać historię i kulturę Żydów z nowej perspektywy. Muzeum znajduje się na krakowskim Kazimierzu, w sercu dawnej żydowskiej dzielnicy miasta. Jesteśmy instytucją pożytku publicznego. Naszym celem jest rewizja tradycyjnych stereotypów dotyczących żydowskiej przeszłości w Polsce oraz pomoc zarówno Polakom, jak i Żydom w zrozumieniu własnej historii.

4 plac Świętych Piotra i Pawła
Szczecin, Województwo zachodniopomorskie.
Polska ,
+48 91 433 03 88
poniedziałek: 09:00–23:30,wtorek: 09:00–23:30,środa: 09:00–23:30,czwartek: 09:00–23:30,piątek: 09:00–23:30,sobota: 15:00–23:30,niedziela: 15:00–23:30

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

Serce na sznurku - recenz...

on 04 styczeń 2019
Serce na sznurku - recenzja

Książka "Serce na sznurku" Małgorzaty Domagalik, to historia dwójki bohaterów, niedźwiedzia polarnego Ksawerego oraz małej...

Summoner: Bitwa - Recenzj...

on 30 sierpień 2018
Summoner: Bitwa - Recenzja

Dzisiaj mamy prawie wszystko: smartfony, tablety, komputery, telewizję, X-boxy itd. Niestety nie mamy najważniejszego: magii...

Buntowniczka z pustyni. R...

on 24 luty 2018
Buntowniczka z pustyni. Recenzja

Amani, sierota mieszkająca z wujem, ciotką, kuzynami i kuzynkami od lat chce uciec z zabitej...

Cała prawda, Dan GEMEINHA...

on 14 czerwiec 2018
Cała prawda, Dan GEMEINHART - recenzja

Mark, trzynastoletni chłopiec, jest śmiertelnie chory – ma raka. Od lat marzył, by wspiąć się...

« »
© 2015-2019 podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation