wtorek, 12 wrzesień 2017 11:19

Ośrodek Teatralny Kana

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ośrodek Teatralny Kana zaprasza wycieczki szkolne Ośrodek Teatralny Kana zaprasza wycieczki szkolne
"Gdy człowiek wstępuje na drogę teatru, to bywa, że z czasem rozkręca się energetycznie. Wchodzisz do lasu, w którym jest coraz więcej pięknych, magicznych pejzaży, których wcześniej nie widziałeś. Chcesz się do nich zbliżyć. Potem chcesz podzielić się tym, co widziałeś.

Chcesz zmaterializować wyobraźnię, pokazać niewidzialne. I jest w tym ta ciągła świadomość, że po drugiej stronie, po stronie człowieka, który przychodzi, płynie czyjeś życie. I że nie można marnować takiej obecności, takiej szansy spotkania. Staramy się z najróżniejszych rzeczy: z okruchów życia, z własnych przeczuć, z własnych marzeń, z literatury, z tych wielu środków zbić – na wzór japońskiego miecza – jedną całość, instrument, który by umożliwił, otworzył żywą energię spotkania, powołał miejsce, w którym można byłoby odczuć wspólną wrażliwość. I jest tak jak mówi Wienia Jerofiejew: „Nie znam was, ludzie, znam was słabo... Ale wy mnie obchodzicie. Interesuje mnie ku czemu ma się teraz wasza dusza." Zygmunt Duczyński 

Kana to autorski Teatr i Ośrodek założony i prowadzony od 1979 roku przez Zygmunta Duczyńskiego, a od 2006 roku − przez stworzony przez niego Zespół. 

Teatr Kana działa w następujących obszarach: upowszechnianie i promocja kultury w zakresie teatru, sztuk performatywnych, muzycznych, interdyscyplinarnych (szczególnie działań artystycznych przekraczających gatunki, wykorzystujących różne języki, szukających kodów komunikacji z widzem w przestrzeni eksperymentu); własna działalność artystyczna: realizacja autorskich spektakli, projektów teatralnych, akcji artystycznych i społecznościowych oraz innych form działalności kulturotwórczej; edukacja kulturalna: wymiana doświadczeń i praktyk teatralnych, programy doskonalenia technik aktorskich, kształcenie liderów artystycznych i animatorów kultury, promowanie wiedzy o teatrze jako metodzie samorozwoju, promowanie teatru eksperymentalnego i poszukującego, doskonalenie wiedzy, technik i umiejętności osób zainteresowanych tradycją ludową i tradycją różnych kultur. 

Kontynuując ideę ośrodka kulturotwórczego sformułowaną przez Zygmunta Duczyńskiego, dla budowania programu działalności Kany kluczowe znaczenie ma zachowanie zasady autorskości w odniesieniu zarówno do indywidualnych twórców, jak i zespołu programowego i artystycznego – wybór tematów, projektów i obszarów działań ma ścisły związek zarówno z zakresem zainteresowań (i pracy badawczej) poszczególnych członków zespołu, jak i wspólnie wypracowywaną linią ideową − dzięki temu możliwe jest zachowanie ciągłości i rozwojowego charakteru realizowanych projektów. 

Istotne dla Kany w obszarze edukacji są działania łączące teatr z problematyką społeczną i społeczno-kulturalną, w tym działania badawczo-artystyczno-dokumentacyjne ukierunkowanie na tematykę tożsamości lokalnej. Teatr Kana zaznacza także swoją aktywność artystyczną i kulturalną przez udział w festiwalach i wydarzeniach kulturalnych w kraju i zagranicą, pozyskiwanie partnerów, budowanie sieci współpracy i integrację środowiska artystycznego w województwie i w Polsce. 

Najważniejsze obecnie realizowane projekty Kany: Studio Teatru Kana, indywidualne projekty artystyczne, Festiwal "Spoiwa Kultury", Spotkania Teatralne Okno-Zbliżenia, Wokół Tradycji, Matecznik, Pobyt Tolerowany, Scena Równoległa oraz projekty partnerskie: Zachodniopomorska Offensywa Teatralna, Akademia Teatru Alternatywnego, Caravan Next, EKDUS − edukacja kulturowa dla umiejętności społecznych.

Galeria zdjęć:

Fotografie: Ośrodek Teatralny Kana

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Ośrodek Teatralny Kana

Pl. św. św. Piotra i Pawła 4/5, 70-521 Szczecin

Telefon kontaktowy:

91 4330388

Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www:

www.kana.art.pl 

Parking dla autobusów:

brak

Godziny i dni otwarcia:

zależnie od repertuaru

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

Większość wydarzeń nie jest dedykowana odbiorcom poniżej 15 roku życia.

 

Planowane wydarzenia:

Brak informacji

 

Reklama

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 styczeń 2019 11:36

Artykuły powiązane

  • Centrum Szkła i Ceramiki Lipowa 3 Centrum Szkła i Ceramiki Lipowa 3
    Centrum Ceramiki i Szkła w Krakowie znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch potężnych obiektów muzealnych: Fabryki Schindlera oraz Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Wielu turystów podążających do tych dwóch lokalizacji nie zauważa tego bardzo interesującego miejsca, w którym prezentowane są artystyczne wyroby ze szkła artystów współczesnych oraz z przełomu wieku XIX i XX, a co ciekawsze zwiedzające mogą obejrzeć bardzo interesujący pokaz ręcznego formowania szkła. Co odważniejsi mogą spróbować samodzielnie wydmuchać szklaną bańkę. Wyrobu niestety nie będzie można zabrać do domu ze względu na jego kruchość. 
  • Woliński Park Narodowy Woliński Park Narodowy
    Woliński Park Narodowy jest jedynym z dwóch w Polsce parków morskich. Powstały w 1960 roku początkowo liczył 4844 ha, jednak 1996 roku jego obszar się powiększył się do 10937 ha poprzez przyłączenie 1 mili morskiej wód przybrzeżnych Bałtyku, archipelagu wysp we wstecznej delcie Świny wraz z otaczającymi je wodami Zalewu Szczecińskiego. Park ten słynie z najpiękniejszego odcinka polskiego wybrzeża klifowego, dobrze zachowanych lasów bukowych i wyspiarskiej delty Świny. 

4 plac Świętych Piotra i Pawła
Szczecin, Województwo zachodniopomorskie.
Polska ,
+48 91 433 03 88
poniedziałek: 09:00–23:30,wtorek: 09:00–23:30,środa: 09:00–23:30,czwartek: 09:00–23:30,piątek: 09:00–23:30,sobota: 15:00–23:30,niedziela: 15:00–23:30

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

Jak zostać czarownicą w t...

on 22 sierpień 2019
Jak zostać czarownicą w tydzień? - recenzja

Eliza Kiszonka mieszka w małym, szarym miasteczku w małym mieszkanku nad małym sklepikiem prowadzonym przez...

Kaczątko zwane Guzikiem -...

on 22 sierpień 2019
Kaczątko zwane Guzikiem - recenzja

Kolejna odsłona przygód Jasmine Green z Dębowej Farmy. Mama Jasmine jest weterynarzem, a ojciec zajmuje...

Psierociniec. Kocia lista...

on 22 sierpień 2019
Psierociniec. Kocia lista życzeń - recenzja

Remik, pies poeta, którego wiersze zmieniają rzeczywistość, zostaje porwany! Autorami spisku są przebiegłe i samolubne...

Strzeżcie się, smoki! - r...

on 20 sierpień 2019
Strzeżcie się, smoki! - recenzja

Claudette, nieustraszona pogromczyni olbrzymów i smoków, nie boi się żadnego niebezpieczeństwa, jest na bakier z...

« »
© 2015-2019 podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation