Zimowe przygody w skansenie

Przejazdy w kuligu po terenie ekspozycji lub przejażdżka konną bryczką, warsztaty przybliżające zwyczaje i sztukę ludową mazowieckiej wsi, zwiedzanie wystawy poświęconej tradycjom bożonarodzeniowym – to niektóre z atrakcji przygotowanych w ramach programu „Ferie w skansenie” przez Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Po raz kolejny sierpecki skansen udowadnia, że nawet w posępne i mroźne dni nie ma miejsca na nudę. Program muzealnych ferii rozpoczyna się o godzinie 11.30 projekcją prezentacji multimedialnej przybliżającej obrzędowość bożonarodzeniową. Później mali poszukiwacze przygód wezmą udział w warsztatach, podczas których poznają zdobnictwo i sztukę ludową dawnej wsi. Każdy dzień poświęcony będzie innemu zagadnieniu. Uczestnicy zajęć tworzyć będą zabawki choinkowe z papieru, bibuły i słomy, na szkle namalują zimowe pejzaże, a także wykonają tradycyjną wycinankę. O godzinie 13.00 chętni przejadą się bryczką konną po terenie ekspozycji, a jeśli spadnie sporo śniegu skorzystają z kuligu. O 13.30 wraz z przewodnikiem odwiedzą wnętrza chałup chłopskich i dworów szlacheckich, by poznawać zapomniane zwyczaje i obrzędy związane z Godami, czyli Bożym Narodzeniem. Zobaczą jak przeżywano niegdyś Adwent, Wigilię i czas Świąt. Dowiedzą się dla kogo przeznaczone było puste nakrycie przy stole wigilijnym, jakie prezenty dostawały dawniej dzieci, a także jak powstawała gromnica. Przyjrzą się też różnym grupom kolędniczym, które odwiedzały domostwa wiejskie, przynosząc urodzaj i pomyślność.

W „Feriach w skansenie” uczestniczyć może dowolna liczba osób w wieku od 6 do 106 lat. Dzieci do lat 12 powinny znajdować się pod opieką osoby pełnoletniej. Opiekun nie ponosi odpłatności za udział, jeśli tylko pomaga dzieciom. Zajęcia organizowane są od wtorku do niedzieli. Nie ma konieczności dokonywania wcześniejszej rezerwacji. Wystarczy na 15 minut przed rozpoczęciem wybranej atrakcji zakupić w kasie muzealnej bilet. Oferta ważna jest przez cały okres ferii, od 14 stycznia do 24 lutego 2019.

Więcej informacji oraz cennik znaleźć można na stronie www.mwmskansen.pl

Serdecznie zapraszamy poszukiwaczy zimowych przygód w każdym wieku.

 

Reklama

 {source}

<div id="05e1e89e-ed68-462e-969b-1cd1c85383f6"></div> <script type="text/javascript"> var widgetParams = "{ 'Id':'05e1e89e-ed68-462e-969b-1cd1c85383f6','AffId':'11809'}"; var params=encodeURIComponent(JSON.stringify(widgetParams)); var link = 'https://weben1.com/ElasticWidget2/Generate?query='+params; var iframe = document.createElement('iframe'); iframe.frameBorder=0; iframe.width = "100%"; iframe.height="205px"; iframe.id="webe"; iframe.setAttribute("src", link); document.getElementById("05e1e89e-ed68-462e-969b-1cd1c85383f6").appendChild(iframe); </script>


{/source}

REKLAMA
REKLAMA