Park Jurajski Solec

W Solcu Kujawskim na wycieczki szkolne czeka Park Jurajski, w którym można przeżyć niezwykłe spotkania z dinozaurami, mamutami i gigantycznymi owadami. 

W JuraPark Solcu czeka na gości mnóstwo atrakcji:

Ścieżka dydaktyczna

Pobyt u nas to nie tylko okazja do wspaniałej zabawy, ale przede wszystkim możliwość zdobycia wiedzy wymaganej od uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i młodzieży licealnej. Działania naszego parku nastawione są głównie na przekazywanie w sposób przystępny i obrazowy zagadnień z zakresu paleontologii. Prowadzone przez profesjonalną kadrę lekcje muzealne o różnej tematyce i poziomie trudności mogą zastąpić tradycyjne zajęcia szkolne lub być doskonałym ich uzupełnieniem. Wyobraźnię uczniów pobudzą zaprezentowane okazy skamieniałości, a czytelne plansze umożliwią zapamiętanie nawet najbardziej skomplikowanych zagadnień z dziejów naszej planety. 

Niewątpliwie główną atrakcją parku są naturalnej wielkości modele dinozaurów, których w Solcu Kujawskim jest ponad 100. Wszystkie figury zostały wykonane z ogromną dbałością o szczegóły i odzwierciedlają aktualny stan wiedzy uczonych – paleontologów. Dzięki ścisłej współpracy z wybitnymi naukowcami Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie oraz artystami wyspecjalizowanymi w dziedzinie paleontologii powstały najdokładniejsze w Europie rekonstrukcje prehistorycznych gadów. W JuraParku zobaczysz nie tylko najsłynniejszych reprezentantów pradawnych drapieżców, ale również gatunki nowoodkryte – pełne tajemnic. 

Dwukilometrowa ścieżka wiodąca przez park podzielona jest chronologicznie na okresy geologiczne. Podczas zwiedzania parku turystom towarzyszy przewodnik. Opowiada o pierwszych, znanych, żywych formach organizmów, okresie panowania dinozaurów i pojawieniu się człowieka. W trakcie wędrówki zwiedzający zapoznają się z geologiczną przeszłością naszej planety, wędrówką kontynentów czy hipotezami „wielkiego wymierania”.

Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha.

W Muzeum Ziemi znajdującym się na terenie JuraParku znajdziemy ponad 1000 skamieniałości roślin i zwierząt. Obok nich przedstawiono rekonstrukcje zwierząt żyjących w minionych epokach geologicznych - od małych paleozoicznych stawonogów – trylobitów, po olbrzymiego ssaka epoki lodowcowej – mamuta. Każdy okres geologiczny zaprezentowano na odrębnej planszy, obok której mieści się wystawa charakterystycznych dla danego okresu skamieniałości. Dużą część ekspozycji poświęcono największym dokonaniom polskich paleontologów. Na terenie muzeum znajduje się również Ogród Zimowy.

Park owadów

JuraPark Solec to nie tylko dinozaury. Zamieszkały u nas także gigantyczne owady. Są to jedne z najbardziej niezwykłych zwierząt zamieszkujących naszą planetę. Wielość ich gatunków, postaci, kolorów fascynuje wielu, jednak w naturze nie jest łatwo im się przyjrzeć. Modele, które można u nas oglądać wspierają wyobraźnię i są doskonałą pomocą naukową dla dzieci i młodzieży. Ich wielki format pozwoli najmłodszym oswoić się ze światem owadów.

Jurajski Ogród Botaniczny

Nasz piękny park leśny wzbogaciliśmy o Jurajski Ogród Botaniczny. Jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie obok roślin rodzimych podziwiać można żywe skamieniałości roślinne oraz inne, których na co dzień w naszym kraju nie spotkacie.

Restauracja Jaskiniowa 

Znajdująca się w obrębie JuraParku restauracja oddaje nastrój prehistorycznego, tajemniczego świata. Elegancja, ekscentryczność i wyśmienite potrawy zaspokoją oczekiwania smakowe i estetyczne każdego turysty.

Kino Emocji Cinema 5D

Amatorów ekstremalnych doznań zapraszamy na seanse filmowe do naszego kina - z pewnością uda nam się pobudzić wszystkie wasze zmysły i rozbudzić prawdziwe emocje!!!

Dzięki najwyższej technologii obejrzycie wspaniałe widowisko z niespotykanymi pejzażami. Nie opuszczając wygodnego fotela razem udamy się w podróż do przerażająco - realnego świata dinozaurów i nie tylko.

Prócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogą doznawać, także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, zapachowych. Efekty te pozwalają oglądającym przemienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie.

Plac zabaw i Park Rozrywki

Zapraszamy na bogato wyposażony plac zabaw. Znajdują się tu liczne przeplotnie, wspinalnie i huśtawki, nad którymi króluje 14 metrowa zjeżdżalnia. Dzieci mogą pobawić się w paleontologów odkopując z piachu ogromne szkielety dinozaurów. Tuż obok czeka Park Rozrywki. Zachęcamy do skorzystania z dmuchańców, kolejki szynowej, basenu z kulkami oraz wielu karuzel i innych atrakcji.

 

Galeria:

Zdjęcia przekazane przez JuraPark Solec.

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

JuraPark Solec
Ul. Sportowa 1, 86-050 Solec Kujawski
32 - 551 Babice

Telefon kontaktowy: 52 387 32 35, 52 38785 28
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
Adres www:

www.juraparksolec.pl 

Parking dla autobusów:

TAK

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

Bilet grupowy do JuraParku Solec – 18 zł/os.

Bilet zawiera:
• zwiedzanie JuraParku (parku dinozaurów),
• zwiedzanie Muzeum Ziemi i Ogrodu Zimowego,
• seans w Kinie Emocji Cinema 5D,
• Jurajski Ogród Botaniczny,
• Świat Owadów,
• Plac zabaw,
• Park Rozrywki.

Cennik przewodników:

Przewodnik po terenie JuraParku – 1 zł/os.

Minimalny czas zwiedzania:

• Zwiedzanie JuraParku z przewodnikiem – 90 min.
• Zwiedzanie Muzeum Ziemi – 45 min.
• Seans w kinie - 15 min.

Maksymalny czas zwiedzania:

• Zwiedzanie JuraParku z przewodnikiem – 90 min.
• Zwiedzanie Muzeum Ziemi – 45 min.
• Seans w kinie - 15 min.
• Multimedialne spotkania z paleontologią (lekcje muzealne) – 45 min.
• Warsztaty plastyczno – paleontologiczne – 45 min.
• Plac zabaw – czas dowolny
• Park Rozrywki – czas dowolny
• Obiad/ognisko/grill – ok. 45 min.

Godziny i dni otwarcia:

Styczeń: pon.- pt. 9.00 -16.00, sob.-nd. 10.00 -16.00 
Luty: pon.- pt. 9.00 -16.00, sob.-nd. 10.00 -16.00 
Marzec: pon.- pt. 9.00 -16.00, sob.-nd. 10.00 -17.00 
Kwiecień: pon.- pt. 9.00 -16.00, sob.-nd. 10.00 -18.00 
Maj: pon.- pt. 9.00 -18.00,sob.-nd. 10.00 -19.00 
Czerwiec: pon.- pt. 9.00 -18.00, sob.-nd. 10.00 -19.00 
Lipiec: pon.-pt. 10.00-19.00, sob.-nd. 9.00-20.00 
Sierpień: pon.- pt. 10.00 -19.00, sob.-nd. 9.00 -20.00 
Wrzesień: pon.- pt. 9.00 -17.00, sob.-nd. 10.00 -19.00 
Październik*: pon.- pt. 9.00 -17.00, sob.-nd. 10.00 -18.00 
Listopad*: pon.- pt. 9.00 -16.00, sob.-nd. 10.00 -16.00 
Grudzień*: pon.- pt. 9.00 -16.00, sob.-nd. 10.00 -16.00

*z powodu warunków atmosferycznych park może być czynny krócej. Aby uzyskać aktualne informacje prosimy o kontakt pod numerem tel.: 52 387 32 35.

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

• Terminy wycieczek należy rezerwować z wyprzedzeniem – szczególnie na miesiąc maj i czerwiec,
• Rezerwacji można dokonać telefonicznie – 52 387 32 35 lub mailowo –Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
• 1 opiekun na 10 osób ma wolny wstęp do JuraParku,
• Parking dla autokarów – bezpłatny.

Stałe ekspozycje:

Cała oferta JuraParku jest ofertą stałą

 

POMYSŁY NA WYCIECZKI Z DZIEĆMI, WYCIECZKI KLASOWE, WYCIECZKI Z RODZINĄ

Witamy Was na stronie poświęconej temu co najbardziej intryguje (oczywiście zaraz po lekcjach) uczniów, nauczycieli i rodziców: wycieczkom szkolnym w szeroko rozumianym znaczeniu tego słowa. Wiemy, że podróże kształcą, wiemy że uczą samodzielności, pozwalają poznać lepiej świat w całej swojej zmienności i okazałości i jeśli to przekonanie w nas drzemie to wspaniale. Bo to najprawdziwsza prawda! Strona, na której się znaleźliście nie tylko utwierdzi Was w tym przekonaniu, ale pomoże Wam wybrać cel wycieczki szkolnej, wskaże na jakie wydarzenia dla dzieci warto się wybrać, zaproponuje gry planszowe czy książki dla dzieci, które warto zabrać w podróż. 

A jeśli wycieczki szkolne przez pandemię nie dojdą do skutku, zachęcamy do wycieczek z rodziną. Prezentowane atrakcje dla dzieci z powodzeniem możecie odwiedzić sami. Zostańcie z nami po dobrej stronie! Życzymy wspaniałych podróży!

Redakcja Podrozezklasa.pl