Lubimy i cenimy

Alexander

Firma rodzinna rodzinną obecna na rynku już ponad 35 lat. Siedziba firmy od chwili założenia mieści się w Chwaszczynie k/Gdyni. W ofercie firmy znajdują się zabawki i gry edukacyjne, umysłowe, losowe i sprawnościowe, a także puzzle, wiatraki
i karty. 

http://www.alexander.com.pl 

 

Wydawnictwo Jaguar

Wydawnictwo Jaguar powstało pod koniec 2004 roku. Naszą specjalnością jest literatura dla dzieci i młodzieży, ale od 2013 roku wydajemy również tytuły dla dorosłych. Staramy się wydawać książki ciekawe i wartościowe – takie, które zainteresują młodego czytelnika i zachęcą go do sięgnięcia po kolejne tytuły w przyszłości. Dokładamy wszelkich starań, by wyróżniała nas wysoka jakość – dbamy nie tylko o dobre tłumaczenie, ale również o redakcję i ciekawą szatę graficzną.

Literatura przygodowa, historyczna, klasyka czy fantastyka – gatunek nie ma dla nas znaczenia, liczy się to, co książka ma do zaoferowania czytelnikowi. Obok, należącej do klasyki literatury dziecięcej, serii o Mary Poppins, znajdziecie Państwo znakomity cykl fantasy o Septimusie Heapie, mrożące w żyłach przygody Stracharza z bestsellerowych „Kronik Wardstone”, czy perypetie uwielbianego nie tylko przez młodzież Willa – bohatera „Zwiadowców”.

W naszej ofercie znajdują się głównie tytuły dla czytelników w wieku od siedmiu do siedemnastu lat, jednak wiele z wydanych przez nas książek czytają również dorośli odbiorcy.

http://wydawnictwo-jaguar.pl 

 

Wydawnictwo Czwarta Strona

Wydawnictwo Czwarta Strona powstało w 2014 roku. Jest to jedno z najmłodszych wydawnictw w Polsce, które oferuje książki beletrystyczne, biograficzne, a także literaturę piękną i historyczną. Oficyna jest częścią Wydawnictwa Poznańskiego, które w 2012 roku zostało całkowicie sprywatyzowane i zmodernizowane.

W ofercie Czwartej Strony znajdują się znakomite kryminały, poradniki, powieści fantastyczne, horrory i thrillery współczesnych autorów. Wydawnictwo skupia się głównie na wydawaniu najnowszych książek autorstwa polskich i zagranicznych pisarzy.
 


Wydawnictwo Bukowy Las

Wydawnictwo Bukowy Las z Wrocławia, to jedno z naszych ulubionych miejsc, w których rodzą się książki. Piszą o sobie: "Mamy (...) książki różnych gatunków dla różnych czytelników, literaturę piękną i faktu, biografie i poradniki, książki przynoszące przyjemność i wiedzę, wzruszające, rozśmieszające, pomagające mądrze i zdrowo żyć." Polecamy!

https://bukowylas.pl/


Dom Wydawniczy REBIS

Wydawnictwo założone w sierpniu 1990 w Poznaniu przez Tomasza Szpondera i Tadeusza Zyska. Przez ćwierwiecze swojej historii ugruntowało swoją pozycję jako jedno z najlepszych wydawnictw w Polsce z bardzo interesującą ofertą książek z różnych dziedzin: od beletrystyki światowego formatu, przez podręczniki akademickie po poradniki kulinarne. Wśród swoich książek Wydawnictwo posiada również ciekawy zbiór pozycji dla dzieci i młodzieży.

www.rebis.com.pl

 

Wydawnictwo Rebel

Jedno z największych wydawnictw gier planszowych w Polsce. W swojej ofercie posiada wiele hitów, które podbiły serca graczy nie tylko w naszym kraju, ale również poza jego granicami. Nasze serca podbiło również tym, że Wydawnictwo zostało fundatorem nagród dla głosujących w Plebiscycie "Best for School Travellers in Poland 2017". Dziękujemy!

https://www.rebel.pl/ 

 

Wydawnictwo Zakamarki

 

Powstało na początku 2007 roku w Poznaniu. Początkowo należało do szwedzkiej grupy wydawniczej Norstedts, w skład której wchodzi jedno z największych szwedzkich wydawnictw książek dla dzieci – Rabén & Sjögren, a od 2011 roku jego właścicielkami są Katarzyna Skalska i Natalia Walkowiak.
Wydawnictwo Zakamarki wydaje cenione na całym świecie i tłumaczone na dziesiątki języków szwedzkie książki dla dzieci. Wiele naszych tytułów to książki obrazkowe dla młodszych dzieci, mamy też sporo ciekawych propozycji dla dzieci starszych, czytających już samodzielnie. Jesienią 2012 roku do naszej oferty dołączyły książki francuskie.
Podstawową zasadą Wydawnictwa Zakamarki jest publikowanie książek z wartościową treścią, dopracowanym językiem i dobrą, niesztampową ilustracją. Nasze książki tworzone są z pasją, humorem i indywidualizmem, nie pod dyktando komercyjnej mody.
 
 
 
 

Wydawnictwo Wilga

Wilga jest wydawnictwem obecnym na rynku od 1992 roku, które specjalizuje się w książkach dedykowanych dzieciom. Wilga towarzyszy młodemu czytelnikowi od jego pierwszych miesięcy do wczesnych lat szkolnych.

Naszą ofertę adresowaną do najmłodszych dzieci wzbogacamy o niekonwencjonalne rozwiązania, takie jak naklejki, układanki czy moduły elektroniczne oraz ciekawe kształty i tekstury książeczek, pomagające rozbudzić zdolności intelektualne i manualne dziecka, jednocześnie ćwicząc koncentrację i spostrzegawczość maluchów.

Starsze dzieci pragniemy zainteresować polskimi i zagranicznymi baśniami i wierszami autorów należących do klasyków swojego gatunku - Jana Brzechwy, Juliana Tuwima czy Hansa Christiana Andersena.

Najmłodszym samodzielnym czytelnikom proponujemy zagraniczne pozycje przygodowe, fantastykę i książki popularnonaukowe. Jednocześnie wspieramy twórczość współczesnych polskich autorów - m.in. Agnieszkę Stelmaszyk, Zofię Stanecką czy Agnieszkę Mielech.

Nasze serie Spirit Animals czy Emi i Tajny Klub Super Dziewczyn liczą sobie już rzesze wiernych czytelników. Jako wydawnictwo przyjazne dzieciom postawiliśmy sobie za cel: uczyć poprzez zabawę i przyjemność obcowania z literaturą.

www.gwfoksal.pl/wydawnictwo/wilga/ 

 

Wydawnictwo Literackie

Założone w 1953 roku Wydawnictwo Literackie od ponad pół wieku swego istnienia inspiruje najciekawsze zjawiska literackie oraz publikuje najwybitniejszych twórców polskich i światowych: pisarzy, poetów, eseistów, historyków, badaczy kultury. Jesteśmy przede wszystkim wydawcami literatury, szczególnie pięknej polskiej i obcej, literatury faktu – w tym cenionych książek wspomnieniowych, historycznych, popularnonaukowych – oraz literatury dla młodzieży.
 
 
 

FOXGAMES

Foxgames od jesieni 2013 r. tworzy gry planszowe i karciane przeznaczone dla mniej lub bardziej zaawansowanych miłośników z każdej grupy wiekowej. Nasze gry karciane i planszówki rozwijają umiejętności małych graczy jednocześnie dostarczając rozrywki i niezapomnianych emocji całej rodzinie. Stale zaskakujemy graczy nowoczesną oprawą i grafiką, wygodnymi, małymi opakowaniami oraz ciekawymi regułami gier. W naszej ofercie znajdują się takie bestsellery jak „Superbohaterowie”, czy sławne „Pociągi”, które poza świetną zabawą uczą dzieci geografii Europy. W 2014 roku wydaliśmy również dwie świetnie ocenione gry dla starszych graczy – „Konflikt” i „Atak Zombie”.
 

Książki dla uczniów na nagrody 2024 - TOP 8 pomysłów dla każdej klasy

Nagrody książkowe dla uczniów na zakończenie roku - pomysły

 Już niedługo koniec roku szkolnego 2023/2024! Ostatnie poprawki, zaliczenia, klasówki, propozycje ocen, a także przygotowanie ocen, występów, apelu, ale także nagród i prezentów dla zdolnych i wzorowych uczniów.

To niemal oczywiste, że najlepszą nagrodą za wyniki czy prezentem jest książka, dlatego przygotowaliśmy dla Was pomocne zestawienie top 8 wyjątkowych tytułów dla uczniów z każdej klasy szkoły podstawowej.

Więcej…
REKLAMA
REKLAMA