Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Odwiedzając Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku wyruszamy w podróż w czasie. Tradycyjna zabudowa wiejska, której najstarsze obiekty sięgają pierwszej połowy XIX wieku, a nade wszystko elementy kultury materialnej dawnych mieszkańców Warmii, Mazur i Powiśla pozwalają dotknąć świata, który znany jest już tylko etnografom i historykom kultury.
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Początki powstania dawnego pałacu biskupiego, który obecnie jest głównym budynkiem ekspozycyjnym Muzeum Mikołaj Kopernika, sięga 1499 roku, kiedy w narożniku południowo-wschodnim, wybudowano dom biskupi. Jedną ze ścian stanowił wschodni mur obronny, przy którym istniała w XIV wieku narożna wieża, mieszcząca Szkołę Katedralną i Dom Dziekana.
piątek, 01 maj 2020 19:04

Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie istnieje od 1991 roku i mieści się w zabytkowym budynku o charakterze podmiejskiego dworku, który został wzniesiony około 1737 roku. Jeśli wierzyć opowieściom nie tylko „starych” ludzi, posiada swojego ducha – mężczyznę w czarnym, skórzanym płaszczu, który nocami przechadza się po skrzypiących schodach, prowadzących na piętro!
niedziela, 01 marzec 2020 09:31

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Obecne zbiory Muzeum to zarówno spuścizna po przedwojennym Muzeum Miejskim, jak również nabytki i dary powojenne oraz zabytki pochodzące z badań archeologicznych prowadzonych przez elbląskie Muzeum (m.in. z wikińskiej osady Truso, elbląskiego Starego Miasta, cmentarzyska gockiego w Weklicach).
czwartek, 15 wrzesień 2022 06:48

Kurza Góra - Wieża Widokowa

Oceń ten artykuł
(1 głos)
  Wieża widokowa Kurza Góra to niezwykła i jedyna taka konstrukcja w północnej Polsce. Spacer drewnianą ścieżką, która prowadzi na szczyt mierzącej 35 metrów Wieży widokowej, daje możliwość podziwiania przepięknej panoramy pradoliny Drwęcy oraz zapoznania się z ciekawą historią kurzętnickiego zamku oraz samego miasta Kurzętnik.
wtorek, 02 listopad 2021 13:03

Muzeum Wigier

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Muzeum mieści się budynku dawnej Stacji Hydrobiologicznej, w której w latach 1927 – 1939 pracował pionier polskiej limnologii – Alfred Lityński. Zwiedzanie muzeum jest wycieczką w czasie i przestrzeni.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dawny szpital św. Ducha z kaplicą św. Anny we Fromborku był zbudowany pierwotnie w konstrukcji szachulcowej, tylko kaplica od wschodu oraz tzw. dom gotycki od zachodu wymurowane były z cegły. Czas budowy przypada na lata 1426-1433. Był to silnie wydłużony, prostokątny budynek szpitalny z trzema izbami: dla ubogich mężczyzn i kobiet i jednej dla chorych.
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Planetarium znajduje się w przyziemiu dawnej dzwonnicy katedralnej zwanej Wieżą Radziejowskiego. Wyposażone jest w aparaturę firmy Carl Zeiss, która wyświetla na kopule o średnicy 8 m obrazy nieba widoczne z dowolnego miejsca na Ziemi, pory dnia i roku. Przedstawia na sztucznym niebie drogę Słońca, planet, komet i sztucznych satelitów oraz obrazy ponad 6000 gwiazd.
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
W obecnej formie Park Astronomiczny jest udostępniany odwiedzającym od sierpnia 2015 r. Miłośnicze obserwatorium astronomiczne istnieje w tym miejscu od 1980 r.
środa, 06 maj 2020 18:42

Muzeum Michała Kajki w Ogródku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
W Muzeum odkrywamy nieznane fakty i historie na temat naszego regionu. Podczas zwiedzania opowiadamy o Michale Kajce – jego twórczości, działalności społecznej i codziennym życiu. Wprowadzamy w świat mazurskiej poezji, przesiąkniętej pięknem krajobrazów, wyjątkowością przyrody, religijnością społeczności lokalnej. Zapraszamy dzieci i młodzież, studentów, rodziny z dziećmi, seniorów. Oferujemy dedykowane propozycje tematyczne, dopasowane do indywidualnych oczekiwań i zainteresowań.
piątek, 06 marzec 2020 09:28

Dom „Gazety Olsztyńskiej”

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Muzeum Dom "Gazety Olsztyńskiej" istnieje od 1992 roku Jego siedzibą jest zrekonstruowany budynek, w którym w latach 1920–1939 była redagowana i drukowana jedyna na Warmii polska gazeta – ,,Gazeta Olsztyńska", ukazująca się od 1886 roku.
sobota, 29 luty 2020 07:32

Muzeum Pogranicza w Działdowie

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
  Muzeum Pogranicza w Działdowie jest samorządową instytucją kultury, powstałą pierwotnie jako Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie. Blisko 700-letnia historia miasta oraz rozpoczęcie remontu gotyckiej części zamku, spowodowały, że pojawiła się potrzeba zmiany nazwy instytucji na Muzeum Pogranicza w Działdowie.

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA