Zmień swoje ustawienia cookies

Śląskie - wycieczki klasowe

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach jest największą tego typu placówką w Polsce i jedną z największych w Europie. W 1992 roku włączona została w struktury Państwowej Straży Pożarnej.
czwartek, 05 marzec 2020 11:01

Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Budynek obecnej Galerii Elektrownia powstał w latach 1902-1908 na bazie projektu wybitnego polskiego architekta Józefa Piusa Dziekońskiego (1844-1927), autora projektów wielu monumentalnych obiektów użyteczności publicznej w Europie. Jest to obiekt o rzucie prostokąta z wejściem na osi, o dość rozbudowanej bryle. Jego charakterystycznym elementem jest wieża, stylizowana na gotycką z otworami strzelniczymi, a elewację budynku stanowią ceglane, nietynkowane ściany w podziale ramowym z osiami, gzymsami i ceglanymi detalami architektonicznymi.
środa, 06 maj 2020 19:50

Muzeum Zagłębia w Będzinie

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Muzeum Zagłębia w Będzinie tworzą wyjątkowe obiekty pochodzące z różnych okresów historycznych – Pałac Mieroszewskich, Zamek, dom modlitwy „Mizrachi” oraz Podziemia będzińskie. Różnorodność stylistyczna, architektoniczna i funkcjonalna sprawia, iż każdy miłośnik przeszłości, bez względu na wiek i upodobania, znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Zapraszamy serdecznie do odwiedzania naszych obiektów i poznawania tajemnic historii.
poniedziałek, 06 wrzesień 2021 12:16

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, muzeum narracyjne, prezentuje zarówno oryginalne eksponaty, jak i reprodukcje, pozwalające na bezpośredni kontakt z przedmiotami. Za pomocą elementów multimedialnych oraz wiodącej ścieżki filmowej, zwiedzający zostaje przeniesiony w realia życia Górnego Śląska na początku XX w. Scenografia pomieszczeń nawiązuje do miejsc najważniejszych wydarzeń. Dla bardziej dociekliwych zwiedzających dostępne są stanowiska multimedialne, pozwalające na indywidualne pogłębianie wiedzy. Najmłodsi zwiedzający znajdą dla siebie elementy multimedialne pozwalające pogłębić wiedzę historyczną poprzez intelektualną zabawę.
środa, 12 październik 2022 18:26

Nemo - Świat Rozrywki

Oceń ten artykuł
(1 głos)
  "Nemo - Świat Rozrywki" w Dąbrowie Górniczej to unikalne miejsce, łączące w jednym punkcie wiele różnorodnych rozrywek, w wodzie i na powierzchni.
czwartek, 06 październik 2016 14:31

Muzeum Śląskie w Katowicach

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Zapraszamy wycieczki szkolne do Katowic, gdzie mieści się wspaniałe Muzeum ze zbiorami liczącymi ponad 118 tysięcy eksponatów.
wtorek, 21 marzec 2017 13:00

Walcownia Muzeum Hutnictwa Cynku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)
Walcownia Cynku w Katowicach - Szopienicach to zabytek, który wprowadzi Was w industrialne dziedzictwo regionu.
czwartek, 19 wrzesień 2019 06:54

Szyb Maciej w Zabrzu

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Szyb Maciej to obiekt będący kopalnią w miniaturze. Trasa zwiedzania prowadzi od szczytu wieży wyciągowej przez serce kopalni, czyli maszynę wyciągową po zerknięcie w głąb ziemi. Na terenie kompleksu znajduje się hałda pokopalniana, wpisana w rejestru zabytków, przed którą ustawiona jest scena będąca byłym wiaduktem łączącym kompleks z Gliwicami. Jesteśmy jedynym obiektem w Województwie Śląskim znajdującym się jednocześnie na Szlaku Zabytków Techniki oraz Szlaku Kulinarnym „Śląskie Smaki”.
poniedziałek, 06 luty 2017 13:31

Muzeum w Raciborzu

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Idea powołania do życia Muzeum w Raciborzu zrodziła się na początku XX wieku, a zainicjowana została przez wykładowców Gimnazjum Królewsko – Ewangelickiego w Raciborzu.
środa, 05 październik 2016 13:46

Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido w Zabrzu otwarta dla turystów. Najciekawszy obiekt tego typu w Europie.
REKLAMA